WS. KONIECZNOŚCI ZAPRZESTANIA BUDOWY WYTWÓRNI BETONU NA URSYNOWIE

Burmistrz Ursynowa

Pan Robert Kempa

Urząd Dzielnicy Ursynów

 

 

 

PETYCJA DOTYCZĄCA KONIECZNOŚCI ZAPRZESTANIA BUDOWY WYTWÓRNI BETONU PRZY UL. PLĄSY

 

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

My niżej podpisani Mieszkańcy Ursynowa, pragniemy w trybie pilnym zwróć uwagę na budowę wytwórni betonu przy ul. Pląsy 131.

Naszym zdaniem powinien Pan natychmiast zakazać budowy i nie wydać odpowiedniego zezwolenia. Jak dobrze wiemy decyzja w tej kwestii należy do Pana.

Budowa wspomnianej betoniarni nie tylko będzie generował zwiększony ruch komunikacyjny i ogromny hałas, ale również ze względu na pył będzie zagrażała zdrowiu mieszkańców Ursynowa. 

Co więcej, bazując na numerze działki podanej we wniosku o pozwolenie na budowę wyraźnie widać, iż w uchwale do planu zagospodarowania przestrzennego jest zapis, że inwestycja (tutaj usługowo-produkcyjna) nie może emitować zagrażających otoczeniu gazów i pyłów.

Na Woli powstała identyczna betoniarnia. Tamtejsi mieszkańcy nieustannie mają problem z permanentnym kurzem i problemami zdrowotnym, określając zastaną sytuację jako dramatyczną. 

Ponadto budowa betoniarni to ogromny problem dla Portu Lotniczego im. F. Chopina, bowiem potencjalny pył będzie się osadzał w silnikach i turbinach samolotów oczekujących na starty. W linii prostej od betoniarni do lotniska jest nieco ponad 1 kilometr. 

Podsumowując, zgoda na budowę wytwórni betonu spowoduje niebezpieczeństwo nie tylko dla Mieszkańców Ursynowa, ale również dla wszystkich pasażerów Portu Lotniczego Okęcie.

W związku z powyższymi argumentami prosimy o jak najszybsze przychylenie się do naszej prośby.

 

Podpisani Mieszkańcy Ursynowa – listy z podpisami w załączeniu.


Mieszkańcy Ursynowa    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook