Zmiana nazwy ul. Hlonda w Warszawie

Zbieramy podpisy pod petycją w sprawie zmiany nazwy ul. Hlonda w warszawskim Wilanowie. Uważamy, że patronami ulic nie powinny być osoby kontrowersyjne, a taką postacią niewątpliwie jest ś.p. prymas August Hlond. Dlaczego?

1. Hlond znany jest ze swoich antysemickich wypowiedzi typu: "Problem żydowski istnieje i istnieć będzie, dopóki żydzi będą żydami...Faktem jest, że żydzi walczą z Kościołem katolickim, tkwią w wolnomyślicielstwie, stanowią awangardę bezbożnictwa, ruchu bolszewickiego i akcji wywrotowej".

2. Ostro się sprzeciwiał ślubom i rozwodom cywilnym (zostało to wprowadzone do polskiego prawodawstwa dopiero w 1947 roku, tuż przed śmiercią Hlonda).

3. Gdy wybuchła II wojna światowa natychmiast uciekł z Polski zostawiając wiernych i kościół na "łaskę bożą".

Uważamy, że warszawiacy i mieszkańcy Wilanowa zasługują na patronów ulic, z których mogą być dumni.

Nadanie takiej nazwy ulicy, która jest jedną z głównych w miasteczku Wilanów, nie było konsultowane z mieszkańcami. Pragniemy zebrać jak najwięcej podpisów, aby mieć argument dla władz Wilanowa i skłonić ją do przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami w sprawie wyboru nowej nazwy.

Jesteś za? Podpisz! Masz wpływ na swoje otoczenie!


Obywatele Wilanowa    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Obywatele Wilanowa do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook