Zmiana nazwy ul. Osiniec dla poprawy komfortu życia

Szanowni Państwo,

Obecnie w Gminie Miejskiej Gniezno występuje dzielnica Kawiary-Osiniec i ul. Osiniec. Natomiast w Gminie Wiejskiej Gniezno - miejscowość Osiniec.

Wszystkie te lokalizacje charakteryzują się tym samym kodem pocztowym.

Jest to bardzo kłopotliwa i problematyczna sytuacja. Od lat zmagamy się z trudnościami związanymi z dotarciem osób trzecich pod właściwy adres. Podając w google maps adres np. Osiniec 6, nawigacja nie prowadzi do posesji Osiniec 6, a na ul. Osiniec w m. Gniezno.

Trudności z dojazdem mają kurierzy i inne osoby bardziej lub mniej regularnie odwiedzające posesje zlokalizowane w m. Osiniec. Zdarza się, że do adresatów nie dociera poczta.

Ogromne niebezpieczeństwo pojawia się w sytuacji kiedy potrzebna jest pomoc służb specjalnych (pogotowie, straż pożarna itp.). Kilka lat temu jedna z Mieszkanek m. Osiniec uległa wypadkowi na terenie swojej posesji. Karetka stała na skrzyżowaniu ul. Cechowej z ul. Leśną i nie wiedziała gdzie się udać ponieważ nawigacja prowadziła ją na ul. Osiniec, gdzie nie było wówczas takiego nr posesji jaki podała osoba wzywająca pomoc. Wydłużyło to niestety czas dotarcia pomocy do osoby poszkodowanej. Jakiś czas później była podobna sytuacja. Inny Mieszkaniec m. Osiniec potrzebował pomocy. Nie mógł liczyć na towarzystwo i opiekę innego domownika w czasie oczekiwania na karetkę, ponieważ osoba ta musiała nawigować ją i wyczekiwać na ulicy, aby nie błądziła, zamiast udzielać doraźnej pomocy. W ostatnim czasie sytuacja powtórzyła sie kilkakrotnie. Karetka jechała do chorego ponad godzinę, ponieważ nawigacja znów kierowała na ul. Osiniec. A nie trzeba w tym miejscu wspominać jak istotne znaczenia ma każda sekunda, jeśli chodzi o czas w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego.

Nazwa wsi Osiniec funkcjonuje od wielu lat. We wsi Osiniec zamieszkuje zdecydowanie więcej osób, aniżeli przy ul. Osiniec, co zdecydowanie przemawia za tym, aby dla poprawy komunikacji dokonać zmiany w nazwie ulicy.

W 2019 roku został złożony wniosek do Prezydenta Miasta Gniezna o zmianę nazwy ul. Osiniec, który został odrzucony ze względu na koszty związane ze zmianą nazwy ulicy.

Nie ma chyba jednak kosztów, które można by porównać do kosztów związanych z ryzykiem utraty zdrowia lub życia.

Zbierzmy zatem podpisy i zawalczmy o poprawę jakości życia.

 

 


Magdalena Sekulska - Walkowiak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Magdalena Sekulska - Walkowiak do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...