Znów walczymy o nasz Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

My, Drużyna Modrzejewskiej – pracownicy, Stowarzyszenie „Teatr Niezbędnie Potrzebny”, oraz społeczność widzów legnickiej sceny, bardzo prosimy o wsparcie w walce o zmianę decyzji Prezydenta Miesta Legnicy, który zamierza zerwać umowę o współprowadzenie Teatru im. Modrzejewskiej w Legnicy.

Jeśli jesteś Widzem naszego Teatru i nie bez znaczenia jest dla Ciebie jego dorobek artystyczny, prosimy podpisz się pod tym apelem skierowanym do Prezydenta Miasta Legnicy – Pana Tadeusza Krzakowskiego.

Twój podpis może mieć ogromny wpływ na zmianę tej niezrozumiałej decyzji.

 

 

 

 

 

Znów walczymy o nasz Teatr Modrzejewskiej w Legnicy”

niezbednie_potrzebny1.jpg 

 

Legnica, 5 lipca 2022 r.

 

 

Pan

Tadeusz Krzakowski

Prezydent Miasta Legnica

 

Stowarzyszenie „Teatr Niezbędnie Potrzebny”, jako reprezentacja legniczan, którym bliski jest model teatru proponowany przez Drużynę Teatru Modrzejewskiej w Legnicy, w imieniu swoim oraz w imieniu mieszkańców Legnicy wyraża swój kategoryczny sprzeciw wobec Pana niezrozumiałej decyzji dotyczącej wycofania się miasta ze współfinansowania działalności legnickiej sceny.

Z informacji prasowych wynika, że decyzja została podjęta bez żadnych konsultacji i bez wcześniejszego choćby cienia dyskusji na ten temat z zainteresowanym bezpośrednio podmiotem, czyli teatrem.

Nie godzimy się na takie traktowanie sztandarowej instytucji kultury naszego miasta, instytucji, która od lat rozsławia Legnicę zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Wszystkim wiadomo, że Teatr Modrzejewskiej prowadzi nie tylko działalność stricte artystyczną, ale również szeroko zakrojone akcje edukacyjne, służące dużej liczbie mieszkańców w różnym wieku i o różnej sytuacji społecznej. Godzenie w finansowe podstawy działania tej instytucji to więc z jednej strony uniemożliwianie teatrowi prowadzenia normalnej, spokojnej działalności repertuarowej - w i tak już mocno niestabilnych finansowo czasach - a z drugiej, mówiąc wprost, pozbawianie legniczan korzystających z teatralnych projektów edukacyjnych i społecznych możliwości uczestniczenia w tych działaniach.

Żądamy od Pana wycofania się z tej skandalicznej decyzji. Jako podatnicy tego miasta uważamy, że mamy do tego pełne prawo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Stowarzyszenie Teatr Niezbędnie Potrzebny    Skontaktuj się z autorem petycji