Zwiększenie kontroli wód okręgu Dolnego Śląska przez służby PSR

Wnioskuję petycje w imieniu wędkarzy do Wojewody Dolnośląskiego o powiększenie obsady, jak i zwiększenie kontroli wód Dolnego Śląska przez służby PSR, do którego zostały powołane.
Obecne służby PSR zbyt słabo kontrolują nasze wody pod względem łamania przepisów, jak i kłusownictwa, również nie odpowiadają ich telefony na zgłoszenia lub w bardzo znikomym stopniu. Obecne służby nie spełniają zadania z powodu małej obsady strażników bądź ich lenistwa. Nasza ocena jako wędkarzy, działań PSR pod względem ochrony naszych wód jest to niedostateczne podejście Urzędu Wojewódzkiego, jak i samych służb do tematu zabezpieczenia, a także ochrony.
Składki, które płacimy do stowarzyszenia PZW na ochronę, jak i zagospodarowanie wód, nijak się mają do tej ochrony. Rozumiem, iż są to dwie odrębne kwestie PZW a PSR. Natomiast niemniej jednak my jako wędkarze i związek PZW zarybiamy nasze wody, jak i staramy się dbać o ich dobry stan rybny.PSR zaś, powinien tego stanu bronić, aby nasze działania, a także pieniądze nie szły w błoto. Nadmienię, iż sytuacja z roku na rok jest coraz gorsza na naszych wodach, panuje bezprawie, kłusownictwo. Ryb w rzekach jest coraz mniej. Nie jest to tylko moja opinia a całego grona wędkarzy. Nastroje się pogarszają i dojdzie do takiej sytuacji, iż niedługo bez stosownych zezwoleń obecni wędkarze będą łowić, bo po co opłacać składki skoro kontroli brak, ryb brak i panujące bezprawie nad wodą. Sam jako wędkarz nie miałem przyjemności kontroli PSR od dobrych kilku lat nad wodą, a często nad nią przebywam. Czasem zastanawiam się, do czego ta służba została powołana? Nie chcę, tutaj robić nagonki na strażników być może mają po prostu ręce pełne pracy i jest ich po prostu zbyt mało. Wnioskuję więc o zwiększenie ilości straży rybackiej ewentualnie innych służb odpowiedzialnych za kontrolę. Policja wodna bagatelizuje temat.
Dla nas wędkarzy jest to ważne, to nasze hobby, z którego chcemy się cieszyć, rozumiemy, że w naszym środowisku również występują patologie, gdzie sami wędkarze, a raczej kłusownicy łamią przepisy. Natomiast jak nie ma kontroli, to jest jawne przyzwolenie na takie działania. Mógłbym udokumentować w samym Wrocławiu, pod Wrocławiem częste takie kłusownictwo i brak reakcji służb. Nie o to tutaj chodzi...
Dla nas wędkarzy ważne jest dobrostan naszych wód, często widzę, jak sami wędkarze wypuszczają złowione ryby, sam tak też postępuję. Nie każdy tak działa, ale mentalność i samo świadomość wędkujących pomału zaczyna się zmieniać.
Wnioskuję więc jeszcze raz w imieniu wędkarzy, jak i PZW, gdyż należę do niego o rozszerzenie, powiększenie kontroli naszych wód Dolnego Śląska przez PSR lub powołanie innych służb do takich kontroli. Proszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku oraz o poważne podejście do sprawy, jakim jest ochrona wód.

Celem petycji jest:

-Zwiększenie obsady Państwowej Straży Rybackiej lub jej rozszerzenie.

-Zwiększenie ochrony wód.

-Zapobieganie łamaniu regulaminu RAPR

-Zapobieganie wykroczeniom, jak i przestępstwom związanym z kłusownictwem.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Radosław Kruk do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook