Petycja ws. mieszkań zakładowych oddanych za darmo spółdzielniom

Marcus

#1276 Re: TEMIDA liczy pieniądze

2012-06-05 12:05

#1275: niezawiedziony - TEMIDA liczy pieniądze

Czy nie widzisz Kolego, że jesteście manipulowani?! Nic Ci do tego, że to nie prezio tylko spółdzielnia, CZYLI WY,  zapłaci te koszty?! Temida wsadza kij w mrowisko?! - naprawdę tak myślisz?! Na to "Bozia" dała rozum człowiekowi, ABY MYŚLAŁ i wierz mi, to naprawdę "nie boli"!

protest

#1277 TEMIDA przegięła

2012-06-05 13:28

przegięcie z tymi fotkami i szkalowaniem ludzi.

protest

niezawiedziony

#1278 Re: Re: TEMIDA liczy pieniądze

2012-06-05 13:36

#1276: Marcus - Re: TEMIDA liczy pieniądze

Bozia dała też ósme przykazanie, a słowo "manipulowani" jest wyświechtane i wymiętolone. To właśnie ignorowanie kosztów pociągnie prezia w dół, aż na dno. Dziś na walnym chcę mu zadać to pytanie osobiście. Tak doradził mi mój adwokat A. Trzaska, który przed sądem nie musi milczeć (jak już ktoś napisał). Czekam na wyrok o przeniesienie własności, do ostatniej chwili gotowy do ugody, a nie do podpisywania cyrografów. Ręsztę Twej insynuacji o niebolącym myśleniu i rozumie, po prostu zignoruję.

Marcus

#1279 Re: Re: Re: TEMIDA liczy pieniądze

2012-06-05 16:05

#1278: niezawiedziony - Re: Re: TEMIDA liczy pieniądze

Przepraszam, jeżeli Cię uraziłem! W zadnym przypadku nie było to moim zamiarem. Po prostu, patrząc z perspektywy 220 km, które mnie od Was dzielą oraz NIE BĄDĄC STRONĄ  w żadnym z Waszych sporów z spóldzielnimi, opierając się na Waszych wpisach na tym forum - widzę TO TROCHĘ OSTRZEJ. A tak nawiasem mówiąc to dlaczego mecenas o którym piszesz:

1. nie "założył" tej petycji i na jej forum nie udzieli rady zdesperowanym ludziom;

2. dlaczego zbiera od ludzi pieniądze, wiedząc, że sprawy są "wygrane" i sąd na jego rzecz zasądzi potężne koszty zastępstwa procesowego od SM. Odda ludziom wtedy to co od nich dostanie?

Proszę, odpowiedz sobie szczerze na te pytania.

TEMIDA

#1280 LUIZA! Nie płaćcie tym cwaniakom.

2012-06-05 18:31

http://www.nau.net.pl/Grafika_forum/Temida.JPG...

http://www.nau.net.pl/Grafika_forum/Szostak.jpg...

http://www.nau.net.pl/Grafika_forum/Trzaska.jpg...

Przewodniczący Stowarzyszenia "Ruch Społeczny LUIZA"                                    Adwokat Aleksander Trzaska

Krzysztof Malanowski (w środku) i Doradca Strategiczny

Stowarzyszenia Wiesław Szostak (z prawej)

A gdzie oni byli, kiedy trzeba było spierać się z Sądem o prawo do zawieszenia procesu. Rzecznik Praw Obywatelskich potwierdził nasze stanowisko, że Sądy nie miały podstaw prawnych do zawieszenia postępowań. Gdyby nas wtedy wsparli , na co czekaliśmy, może wyroki zapadłyby już dwa lata temu. Pan Mecenas bezradnie rozkładał wtedy ręce i wmawiał Wam, że pozwów nie warto kierować, bo sądy zawieszają procesy. Ale po 170 zł wcześniej od każdego z Was wykasował.

A gdzie oni byli, kiedy trzeba było znaleźć sposób, żeby za 5 dwunasta przekonać Trybunał do naszych racji? Do tej pory nikt z tej trójki nie powiedział na tym forum nic twórczego, nic co pomogłoby mam zamknąć sprawy.

A gdzie oni byli, kiedy w Spółdzielni Luiza powstawał pomysł sprzedaży mieszkań za 5% rynkowej ich wartości? Nie próbowali przekonać Was, że to przedsięwzięcie niezgodne z prawem. Sami przecież od was wygarnęli kasę za „bóg zapłać”. Szkoda. Gdyby podjęli wtedy zdecydowaną akcję informacyjną i Was wsparli, z pewnością udałoby się Wam zablokować ten pomysł Zarządu. Nie byłoby popytu, nie byłoby też sprzedaży. Teraz Zarząd miałby czyste konto i mógłby bez przeszkód przystąpić do realizacji bezpłatnych uwłaszczeń

A co mówią teraz? Teraz wmawiają Wam, że w uchwale Zarządu określającej udziały w częściach wspólnych Waszych budynków jest pułapka. To ściema, której zadaniem jest zniechęcenie Was do zawarcia aktów notarialnych. Nie będzie aktów, to będą mogli produkować pozwy, kierować je do sądu i trzepać kasę.

Nie wierzcie tym łobuzom. Nie noście im kasy. Zarząd Waszej spółdzielni zweryfikował stanowisko i zaprasza do podpisania umowy notarialnej beż żadnych dotychczas stawianych warunków. Pierwsze zaproszenia  proponują datę na 11 czerwca br. Akt notarialny można przed podpisaniem dostać do ręki, żeby go skonsultować z fachowcami. Gotowi jesteśmy go sprawdzić.

Wiecie Panowie dlaczego zmarnowany został ten ogromny potencjał członków spółdzielni LUIZA, o którym pisze Ireneusz , że „to se ne vrati”. Zmarnowaliście go dlatego, że od mówienia ludziom prawdy powstrzymywała Was chęć zrobienia na tym interesie nieprzyzwoitej kasy.


Gość

#1281 Potrzeba dużo spokoju!

2012-06-05 20:38

Przecież prezesi spółdzielni też myślą. Wiedzą,że nie opłaca sie dążyc do wyroku sądowego. Pare wyroków zapadło więc wiedzą jaki jest koszt sprawy sądowej.Bo sędzia też nie odpuści i nie pomogą nawet zażalenia mecenasa Pałki na wysokość kosztów sądowych. Luiza PONOWNIE ZAPRASZA DO NOTARIUSZA JUŻ BEZ WARUNKÓW WSTĘPNYCH I POKRYWA KOSZTY NOTARIUSZA. UDOSTĘPNIA TEŻ PROJEKT AKTU NOTARIALNEGO ABY KAŻDY MÓGŁ SIE WCZEŚNIEJ ZAPOZNAĆ. SPRAWDZIMY TEN AKT! JAKO PIERWSI ZAPROSZENI ZOSTAJĄ CI KTÓRZY SAMI DOCHODZĄ SWOICH SPRAW PRZED SĄDEM. NIE WIEM DLACZEGO? MOŻE,ŻE OGŁOSZENIE WYROKU JUŻ 12 GO A MOŻE,ŻE NIE MA KOSZTÓW ZASTĘPSTWA PROCESOWEGO. MOŻE JEDNO I DRUGIE...
Gośka

#1282 Re: LUIZA! Nie płaćcie tym cwaniakom.

2012-06-05 23:37

#1280: TEMIDA - LUIZA! Nie płaćcie tym cwaniakom.

Po pierwsze! Skoro "nie płaćcie tym cwaniakom" - to jaki, Temido dajesz plan B. O tym nie piszesz! może głos straciłaś? (Szczególnie w sądzie)

Po drugie! Bardzo lubisz na forum oczerniać innych i upupliczniać ich podobizny! Jakoś ta druga strona jest bardziej powściągliwa i chyba roztropniejsza, bo nie czyni drugiemu co tobie niemiłe.

Po trzecie! Po raz pierwszy zabieram głos na forum, choć śledzę je od dokładnie 24. maja, odkąd się dowiedziałam, że takowe istnieje. Mam swoją głowę, swój rozum, przez który z pomocą Opatrzności i za Jej radą staram się cała tę skomplikowaną sytuację  poukładać. Mam też sprawę w sądzie - mieliśmy z mężem tę odwagę, której innym zabrakło, zaryzykować wtedy, kiedy nikt nie wiedział jak to się wszystko skończy. Teraz wszyscy mądrzy, ale wtedy jakoś nie...

Po czwarte i najważniejsze! (dla mnie). Bez mojej zgody, bez zapytania, bez pardonu Temida umieściła moje dane na tym forum! Tak jak umieszcza wszystko inne! PROTEST! Nie mam zielonego pojęcia skąd wzięła umowę cywilno-prawną, którą mieliśmy z mężem podpisać o spłatę kosztów dot. termoizolacji! Dzięki naszemu rozumowi, a nie poradom Temidy nie podpisaliśmy tego cyrografu! Ciekawe, skąd miała tę umowę! Dostali ją od nas tylko zaufani-ale okazuje się, że chyba nie do końca... Musiała być bardzo nią podekscytowana (w końcu to kolejna sprawa do afery!!!). Najgorsze jest to, że AFERA była tak ważna i tak szybko trzeba było ją upublicznić, że nawet nie zadała sobie trudu, aby odpowiedzialnie ukryć nasze dane! PROTEST!

Tak się nie robi, Pani Temido! Kultura i zwykła przyzwoitość (nie mówiąc już o prawodawstwie!) wymaga, aby spytać samych zainteresowanych o zgodę na umieszczenie i przetwarzanie danych osobowych!!!

PROTESTUJĘ!!!

Na dobranoc! Szkoda, że walcząc o sprawiedliwość i wspólną sprawę nie łączysz - tylko dzielisz! Tego nie robi druga strona...

Kurdebalans

#1283 Forum rośnie w siłę

2012-06-06 00:01

Coraz więcej osób pisze na tym forum, to bardzo dobra prognoza. Tego właśnie trzeba wszystkim w stowarzyszeniu z Zabrza, żeby poczuli po raz kolejny swoją siłę i rację.
Bravo, Bravo dla Gośki. TEMIDA chce stać się jakimś dziwnym doradcą a nawet "ODRADCĄ"
Dziś przedostatni dzień Walnego Zebrania. Ósma grupa dzielnie dała odpór Zarządowi.
Bez skrupułów i zbędnych zdań. Kto za? Kto przeciw?
Kurde, co to za gość to prowadził :-) ?
Niezawiedziony

#1284 TEMIDA liczy pieniądze

2012-06-06 00:17

Bardzo dobrze, że trzymamy wysoki poziom rozmów na forum. Dzięki.

Prezes z GSM Luiza, tłumaczył dziś zawzięcie, że przepis, który był niekonstytucyjny, został uznany za niekonstytucyjny i niekonstytucyjnym pozostaje. ... Oj Panie Prezesie, dziecię socjalizmu!  Efemerydo spóldzielczości ludowej!  Niereformowalna strukturo lat osiemdziesiątych! Zignorowałeś nas i zmusiłeś do oddania naszych spraw przed sąd Rzeczpospolitej. A Sąd Rzeczpospolitej i demokratyczni Legislatorzy, chcą zamknąć bóle socjalistycznej spółdzielczości na korzyść nas, obywateli III RP. I nie zawiedziemy się !

 

 

 

TEMIDA

#1285 Poznajcie załadowców z Nysy

2012-06-06 00:26

 

http://www.nau.net.pl/Grafika_forum/Nysa.jpg...

To grupa najemców mieszkających w Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej „OŚWIATA” w Nysie. Do tej spółdzielni zostali przekazani w 1998r przez Zakłady Urządzeń Przemysłowych S.A. z siedzibą w Nysie. Walczą tak jak my o prawo do własności zajmowanych lokali mieszkalnych wybudowanych przed laty z ich własnych środków finansowych. Jest ich piętnastu. Prowadzi ich lider, który tak jak ja, jest już właścicielem swojego mieszkania. Lider tej grupy używa nicka Antymon. Myślę, że wkrótce będziecie tu mogli z nim porozmawiać.

16 marca 2012r Sąd Okręgowy w Opolu oddalił powództwo naszej 15-tki. 16 czerwca br. mają rozprawę w Sadzie Apelacyjnym we Wrocławiu.

Walczą nie tylko z nieprzychylnym wymiarem sprawiedliwości. Walczą także ze swoim prezesem Dariuszem Skirewskim. Ten to do dopiero jest numer. Prezesa Spółdzielni LUIZA bije na głowę.

Opowiem Wam ich historię w odcinkach. Pana Prezesa przedstawimy Wam jutro.

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100107/DOM/149702241#block2

Gośka

#1286 ?

2012-06-06 00:28

? Kolejna AFERA?

Zabrze bliżej... wystarczy zwykłe przepraszam...

Marcus

#1287 Do Pani Gosi

2012-06-06 00:33

Na stronie "http://www.petycjeonline.com/petycja_ws_mieszkan" jestem od stycznia tego roku.
A teraz "do rzeczy":
1.Stworzenie tej petycji i zebranie pod nią 9438 podpisów - to dzielenie czy łączenie?
2.Stworzenie tego forum, na którym tylu ludzi mogło się dowiedzieć czegoś konkretnego z zakresu swoich praw - to dzielenie czy łączenie?
3.Upublicznienie złych, nieetycznych praktyk adwokacin - to oczernianie?
4.Przyglądając się temu "cyrografowi" (który jak się okazuje dotyczył Pani sprawy) wogóle nie zwróciłem uwagi na to kogo on imiennie dotyczy, a na fakt, że jest cyrografem. Jeżeli jednak, publikując go, Temida Panią uraziła, to myślę, że panią przeprosi.
5.Nie każdy (a właściwie większość) może się obejść bez dorady w tej konkretnej sprawie. Widać to zresztą bardzo wyraźnie na tym forum. Chwała Pani za to, że razem z mężem poradziliście sobie sami.
Czy rzeczywiście uważa Pani, że w swoim poście była Pani powściągliwa, rozważna i nie napastliwa?
A jeżeli chodzi o,jak Pani pisze "plan B", to przecież w swoim poście, Temida pisze co należy zrobić. Pozdrawiam Panią
Marcus

#1288 Re: ?

2012-06-06 00:46

#1286: Gośka - ?

Pani na pewno ma na imię Małgorzata, a Pani "nick" na forum to napewno ten właściwy?!


Gość

#1289 Re: Do Pani Gosi

2012-06-06 00:51

#1287: Marcus - Do Pani Gosi

właśnie... też liczę na przeprosiny. A A. Trzaska jest moim adwokatem od początku, znam jego zdanie i mam zaufanie. I uważam, że forum to bardzo dobra sprawa. Dobrej nocy życzę i powodzenia w słusznej sprawie

 

TEMIDA

#1290 Re: Forum rośnie w siłę

2012-06-06 01:15

#1283: Kurdebalans - Forum rośnie w siłę

Coraz więcej tych samych raczej osób wypowiada się na tym forum pod różnymi nickami :)

A powodzenia na Walnym Gratuluję

TEMIDA

#1291 Re: Re: Do Pani Gosi

2012-06-06 01:52

#1289: - Re: Do Pani Gosi

To kogo mam przeprosić, bo wg mojej oceny ani wpis nr 1282  ani też nr 1287 nie pochodzą od osoby bezpośrednio zainteresowanej.

Pochodzą od  dwu różnych osób znanych tu na tym forum pod innymi nickami, które nie maja odwagi firmować swoich wypowiedzi poznaną  tu już tożsamością.

Panią, której adresu nie wykreśliłam i która poczuła sie tym faktem zniepokojona przepraszam. To zwykłe przeoczenie spowodowane przemęczeniem. Obsługa tego forum wymaga gigantycznego codziennie wysiłku co skutkuje czasem   obniżeniem koncentracji.

Myślę jednak Szanowna Pani, że upublicznienie tego dokumentu  przyniosło zarówno Pani jak i też Pani sąsiadom sporo korzyści, miało bowiem istotne znaczenie dla dalszego rozwoju sprawy. Orzekający w Waszych sprawach Sędziowie odstąpili bowiem od zamiaru skłonienia Was do ugody i zdecydowali sie na wyrokowanie w sprawie.

Fakt, że ten dokument pojawił sie w sieci, miał też pewno wpływ na ewolucję dotychczasowego stanowiska Zarzadu Waszej Spóldziełni w przedmiotowej sprawie. Dobrej nocy życzę Państwu.

"POMOC WZAJEMNA PL"

#1292 Jak w każdej - Wielkiej Rodzinie: różne zdania, przy Wspólnych działaniach - to jest to,

2012-06-06 08:51

co prowadzi do SUKCESU - SUKCESÓW.
Sukcesu KOMPLETU Rodzinnego.
Sukcesów KAŻDEGO w Rodzinie.
Nie ma sukcesów - bez podwyższania poziomu adrenalinki. I WPADEK-wówczas MNIEJ.  A widziane z odległości 600 km:

 jest ok.
Słonecznego dnia, 6 czerwca 2012 roku, ..., ....
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Forumowiczów Petycji TEMIDY, zygmunt


Gość

#1293 Re: Re: Re: Do Pani Gosi

2012-06-06 13:08

#1291: TEMIDA - Re: Re: Do Pani Gosi

Wiem, że TEMIDA przez zwykłe przeoczenie nie usuneła Państwa adresu z zamieszczonego dokumentu. Przeoczenie ! Są przeprosiny! Było też dużo zyczeń dobrej nocy i dobrze bo potrzeba nam teraz spokoju w podejmowaniu rozważnych decyzji. Przed minutką otrzymałem telefon z kancelari Pana mecenasa Pałki, zapraszający do notariatu. Podobnie postąpiła wczoraj spółdzielnia. Właśnie staramy sie uzyskać w dziale cywilno-prawnym spółdzielni kopie proponowanego obecnie Aktu Notarialnego. Sprawdzimy, jeśli bedzie OK, podpiszemy aby uniknąć kosztów sądowych. Jak zwykle informacje otrzymacie również Państwo na telefon.

Kurdebalans

#1294 Kurdebalans

2012-06-06 16:31

Skoro już jest tak fajnie, to pamiętajmy o współpracy i o przepływie informacji. Musimy wiedzieć ilu nas jest w konkretnej sytuacji, w liczbach. Rozbijani na 9 grup walnego zebrania nigdy się nie porozumiemy. Każdy ma na koncie swoje błędy, a sytuacja jest dynamiczna i łatwo o przegapienie różnych pułapek. Krzysztof Malanowski zaprasza na zebranie 26 bm, pozwólmy mu działać i organizować. Wypowiadamy się sami, do prawników idziemy sami, ale z zarządem walczmy razem.
TEMIDA

#1295 Re: Jak w każdej - Wielkiej Rodzinie: różne zdania, przy Wspólnych działaniach - to jest to,

2012-06-06 16:50

#1292: "POMOC WZAJEMNA PL" - Jak w każdej - Wielkiej Rodzinie: różne zdania, przy Wspólnych działaniach - to jest to, 

My Ciebie Zygmuncie również pozdrawiamy. To Zygmunt wraz z grupą bliskich i pzryjaciół  przez wiele dni popularyzował naszą petycję w sieci z takim dobrym skutkiem. Czapki z głów, Proszę Państawa, dla bezinteresownego wsparcia  jakiego udzielili nam Koledzy z Pomorza.  Pozdrawiany więc Olsztyn, Szczecin, Bydgoszcz,  Gdańsk, Hajnówkę i nasze dwie zagraniczne "korespondentki" :)

TEMIDA

#1296 Re: Kurdebalans

2012-06-06 22:53

TEMIDA

#1297 Re: Potrzeba dużo spokoju!

2012-06-06 23:14

#1281: - Potrzeba dużo spokoju!

http://www.nau.net.pl/Grafika_forum/Skrzymowski.JPG...

No patrzcie, przebili naszego prezia tą decyzją pokrycia kosztów aktu notarialnego. Ale i tak jesteśmy z naszego dumni. Na razie nikt Go nie przeskoczył w ilości mieszkań nieodpłatnie przekształconych po wyroku TK.

PERSPEKTYWA w czołowce! Panie Prezesie, naprawdę mnie Pan zaskoczył. Chylę czoła.

TEMIDA

#1298 W spółdzielni prawo ta JA

2012-06-07 01:02

 

l

http://www.nau.net.pl/Grafika_forum/Skirewski.jpg...

j

Prezes Spółdzielni OŚWIATA w Nysie Dariusz Skirewski

 

Tak myśli i mówi o sobie prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej OŚWIATA w Nysie mr. Dariusz J. Skirewski. Dlaczego OŚWIATA? Ano dlatego, że to spółdzielnia mieszkaniowa, która powstała przy Zarządzie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nysie.

Pan prezes z czytaniem ma kłopoty, ale liczenie za to bez trudu mu przychodzi. Panie Prezesie, korki by się przydały, bo bez sprawności czytania dzisiaj ani rusz. Usługodawcy pod ręką, nie będzie daleko. Proponujemy skorzystać z okazji.

Na początku prezes Skirewski, to był nawet całkiem do rzeczy gość. Przejętym w 1998r od Zakładów Urządzeń Przemysłowych S.A. najemcom przyznał członkostwo, zaliczył wpłacone przez nich kaucje mieszkaniowe na poczet wkładu budowlanego i ustalił dla nich spółdzielcze lokatorskie prawa do lokali. No i to by było tyle, bo na tym skończyło się dobre serce pana prezesa.

Kiedy po nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych w 2007 r członkowie spółdzielni złożyli wnioski o przekształcenie lokatorskiego prawa do lokali w odrębną własność, pan prezes zażądał od wnioskodawców uzupełnienia wkładu budowlanego kwotą w wysokości 7% rynkowej wartości lokali. Żądanie to zostało zaskarżone. Wyrokiem z dn. 17 marca 2010r. Sąd Okręgowy w Opolu stwierdził nieważność uchwały nr 100/2009 z dnia 25.06.2009r Rady Nadzorczej spółdzielni w sprawie wysokości wkładu budowlanego dla członków spółdzielni posiadających spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego związanej z przekształceniem praw do lokali w odrębną własność tych lokali. cdn

TEMIDA

#1299 Do Markusa

2012-06-07 12:35

Mecenasie Markowski (tak naszego Markusa z przekąsem nazywa prezes Spółdzielni NOWY PUSTKÓW w Dębicy p. Zbigniew Maślanka) a co z apelacją korzystnego dla Pana wyroku. Wnieśli już, czy jeszcze nie? Czy termin już minął, czy jeszcze wisi nad Panem ten „miecz Damoklesa”.

Ps. Prezes Maślanka gotów był podjąć rozbudowę bloku, żeby odmówić prawa do uwłaszczenie się na lokalu swojej dawnej oponentce (Mamie Anety). Dobrze, że nie przyszło mu do głowy, żeby ten blok rozebrać :)

Marcus

#1300 Re: Do Markusa

2012-06-07 15:16

#1299: TEMIDA - Do Markusa

Jaki miecz? To raczej pryszcz w miejscu gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Tradycyjnie, w ostatnim dniu terminu złożyli wniosek o uzasadnienie i ponieważ ja je wczoraj otrzymałem, to myślę, że i oni je dostali lub dostaną jutro (muszę tego przypilnować, bo gdy moja sprawa "wracała się" z sądu okręgowego do rejonowego, to mecenas pocztę odbierał prawie cztery m-ce), no a wtedy mają znowu 2 tygodnie na złożenie apelacji. Najważniejsze, czyli wyrok podstawowy , już mam.