15 października Dniem Społeczeństwa Obywatelskiego

Marszałek Sejmu

Pan Szymon Hołownia

 

Społeczeństwo obywatelskie, postawa obywatelska każdego i każdej z nas potrafią zmienić losy kraju, wpływają na bieg historii. Dowodem na to, była rekordowa frekwencja w tegorocznych wyborach parlamentarnych i jej wpływ na zmianę rządu w Polsce.

Przez wiele lat, obywatelki i obywatele protestowali na ulicach miast przeciwko łamaniu praworządności, stawali po stronie osób słabszych i wykluczanych przez władzę, walczyli o prawa człowieka, organizowali wydarzenia promujące postawę obywatelską. 15 października, poszli wreszcie tłumnie do urn wyborczych, aby powiedzieć głośne "Nie" rządom bezprawia. Niektórzy stali na zimnie w długich kolejkach, do późnych godzin nocnych, żeby oddać swój głos.

Aby uczcić dzień rekordowej frekwencji w wyborach parlamentarnych oraz podkreślić jak ważni są obywatele i społeczeństwo obywatelskie w kształtowaniu rzeczywistości, zgłaszamy propozycję: niech każdy 15 października będzie Dniem Społeczeństwa Obywatelskiego.

Aktywnym obywatelom to się po prostu należy.


Dagmara Majewska-Misiek Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Dagmara Majewska-Misiek Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła" do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...