RATUJMY CHARZYKOWY

poglądowy_widok_wg._inwestora_.jpg

W Gminie Chojnice trwają pracę nad wydaniem decyzji w sprawie ustalenia warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie SZEŚCIU BUDYNKÓW MIESZKALNYCH WIELORODZINNYCH wraz z infrastrukturą towarzysząca na działce nr 393/2 położonej w miejscowości Charzykowy - teren przylegający do DYSKOTEKI HOLIDAY, zbieg ulicy Szkolnej i Turystycznej.

Teren ten znajduje się w centralnej części miejscowości Charzykowy.

Zgodnie ze złożonym przez inwestora wnioskiem na tym niewielkim jak na taką inwestycję miejscu powstać ma sześć wielorodzinnych budynków a w ramach infrastruktury towarzyszącej m.in. 115 miejsc parkingowych.

Realizacja takiej inwestycji spowoduje, że dominującym w krajobrazie Charzyków nie będzie zabudowa jednorodzinna tylko znajdujące się w samym centrum wsi ogrodzone osiedle 6 bloków.

Zysk w postaci nowych mieszkańców i niewątpliwy wzrost wartości gruntu pod planowaną inwestycję, nie zrównoważy straty w postaci nieodwracalnego zniszczenia walorów Naszej miejscowości /krajobrazu oraz Jej letniskowego charakteru/.

Zastopowanie tej jak i innych tego rodzaju wieloskalowych deweloperskich inwestycji na „przyszłość” może zapewnić uchwalenie przez Radę Gminy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Planu który zapewni zrównoważony rozwój Charzyków, nie zniweczy w sposób niepowtarzalny Jej krajobrazu i innych walorów, które przesądzają, że jest tak ceniona, nie tylko przez Jej stałych mieszkańców.

Jeżeli nie jest Tobie obojętne to o czym napisaliśmy - wyraź swoją opinię.

 Może ona przekona tych którzy decydują...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Witold Gzubicki będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...