Apel przedstawicieli i przedstawicielek oddolnej inicjatywy Granica dla Granicy w sprawie sytuacji na wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

SOS

2021-11-10 10:38:47

Granica dla Granicy!

 

Zapraszamy w środę, o godzinie 16:00, na Rynek w Cieszynie. 

 

Będzie to już trzecia cieszyńska akcja solidarności z uchodźcami.

 

Tym razem chcemy namalować kredą na płycie cieszyńskiego rynku duży napis SOS.

 

SOS, czyli wezwanie o pomoc dla migrantów błąkających się w lasach na granicy polsko-białoruskiej. O pomoc dla przetrzymywanych przez Łukaszenkę tuż przy granicy z Polską, przygotowywanych do przepchnięcia w kierunku Unii Europejskiej. O pomoc dla tych, którzy są przez polskie służby bezdusznie wypychani z powrotem w ręce potępianego przez Polskę reżimu. Czy na wschodzie Unia Europejska nie zaczyna się na polskiej granicy? Czy trzeba przez Polskę przejechać wszerz, żeby znaleźć cywilizację człowieka? Czy prawo do obrony granic jest prawem przemocy w stosunku do słabszego?

 

Wielki napis SOS będzie więc wołaniem o pomoc dla migrantów, ale i dla Polski i jej idei ..... (jakiej?? ludzkiej, praworządnej, pokojowej) ... Nie chcemy, żeby Polska stała się na wschodzie masowym grobem nieznanego migranta, albo przedmiotem kpin i żartów, jeśli większość migrantów pokona drogę do Niemiec i tam przystąpi do procedur azylowych.

 

Jeśli bliski jest Ci obraz Polski jako kraju, w którym obcy nie giną, ale są zaopiekowani i ich prośby o ochronę międzynarodową są rozpatrzone zgodnie z procedurami i wymogami prawa, zapraszamy. 

 

Jeżeli nie masz pewności co do słuszności działań pomocowych dla migrantów, również zapraszamy, porozmawiajmy.


Granica dla Granicy


Granica dla granicy

Dziękujemy za podpisy!

2021-11-08 10:28:41

Zakończyło się zbieranie podpisów pod Apelem przedstawicieli i przedstawicielek oddolnej inicjatywy Granica dla Granicy w sprawie sytuacji na wschodniej granicy Rzeczpospolitej Polskiej. Dziękujemy za podpisanie apelu. Będziemy informować o kolejnych krokach. 


Granica dla granicyUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.