Protest przeciwko satanizmowi w reklamach Agros-Nova

Skontaktuj się z autorem petycji

Diabeł znów podnosi łeb - tym razem w Empiku.

2014-12-02 11:17:19

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

"Demon Energy Drink" zniknął z półek sklepowych i wkrótce będziemy mogli ogłosić oficjalny sukces, jednak diabeł podnosi głowę gdzie indziej - oto sieć sklepów Empik zatrudniła do swej świątecznej reklamy satanistę Nergala i dzieciobójczynię Marię Czubaszek (publicznie chwalącą się faktem abortowania dwójki swoich dzieci). Nie muszę tłumaczyć skrajnej niestosowności takiego kroku.

W reakcji na tak jawną kpinę z Narodzin Zbawiciela powstała inicjatywa bojkotu Empiku, którą mam zaszczyt współtworzyć wraz z Fundacją PRO - prawo do życia. Bierze w niej udział na ten moment prawie 40 tysięcy osób. Chciałbym Państwa prosić o dołączenie do nas, oto link do deklaracji bojkotu:

http://citizengo.org/pl/swiatecznych-zakupow-nie-robie-w-empiku-podpisz-protest

Można także polubić facebookową stronę bojkotu:

https://www.facebook.com/nie.kupuje.w.empiku

Agros-Nova już nauczyła się, że na pochwale skrajnego zła lepiej nie zarabiać. Teraz czas na Empik. Prócz bojkotu i protestu internetowego, Fundacja PRO - prawo do życia organizuje pikiety przed salonami Empiku w wielu polskich miastach. Pierwsze z nich miały miejsce w miniony weekend w Warszawie, Krakowie i Poznaniu (miałem okazję osobiście marznąć półtorej godziny na tej poznańskiej). Pikiety w tych i innych polskich miastach będą trwały aż do Świąt - serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w nich. Szczegóły na facebookowej stronie bojkotu (link powyżej) oraz na http://stopaborcji.pl/

Bóg zapłać za wsparcie! Króluj nam Chryste!

- Jan Cyraniak & SatanizmNiePrzejdzie.PL

http://satanizmnieprzejdzie.pl

http://www.facebook.com/SatanizmNiePrzejdzieBojkotProduktowAgrosNova


JC

Już prawie wygraliśmy :)

2014-04-12 10:34:25

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Rok Pański 2014 pełen jest dobrych wieści. "Demon Energy Drink" zniknął ze strony internetowej koncernu Agros-Nova, nie działa też strona internetowa samego napoju (http://demonenergy.pl/), ów zaś niemal kompletnie zniknął ze sklepów (udało nam się go znaleźć jedynie w pewnym sklepie... internetowym). I to mimo tego, iż pojawiły się gdzieniegdzie "Demony" z drugiej partii produkcyjnej - tej bez pentagramu.

Niestety, mają one datę przydatności do spożycia do lata 2015, przeto do tego czasu nie będzie można oficjalnie zakończyć bojkotu. Gdyby nie one, bojkot można byłoby zakończyć już w tym roku, gdyż napoje energetyczne wyprodukowane w 2012 mają datę przydatności do spożycia do lata 2014.

Wszystko byłoby prostsze, gdyby Agros-Nova oficjalnie przyznała się do wycofania "Demona" z produkcji i sprzedaży, jednak z oczywistych względów kierownictwo koncernu się do tego nie spieszy i chyba chce całe zamieszanie zakończyć po cichu.

Cóż, na razie się do tego dostosujemy. Nie mamy zamiaru maltretować ludzi i firm, naszym celem jest storpedowanie produktu. I wygląda na to, że cel osiągnęliśmy. Musimy jednak pozostać jakiś jeszcze czas na placu boju, by się o tym upewnić.

Dlatego oficjalnie nasza akcja jeszcze nie może zostać zakończona. Bojkot wszystkich marek firmy Agros-Nova oraz wszystkich sklepów sprzedających "Demona" nadal trwa - i trwać będzie aż do osiągnięcia celu, którym jest zupełna eliminacja marki "Demon Energy Drink" z polskiego rynku. Nadal zbieramy podpisy pod petycją i nadal się modlimy - tak za powodzenie akcji, jak i za nawrócenie dla kierownictwa firmy Agros-Nova.

Bojkotowane marki: Łowicz, Kotlin, Fortuna, Tarczyn, Krakus, Garden, Dr Witt, Pysio, Włocławek, Fruktus (marka niedawno zakupiona przez Agros-Novę) oraz Demon.

Bóg zapłać za wsparcie bojkotu! Króluj nam Chryste!

- Jan Cyraniak & SatanizmNiePrzejdzie.PL

http://satanizmnieprzejdzie.pl

http://www.facebook.com/SatanizmNiePrzejdzieBojkotProduktowAgrosNova

 


JC

"Demon" zaczyna znikać ze sklepów, a my mamy 14 tysięcy podpisów!

2013-07-29 11:51:11

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

"Demon Energy Drink" powoli zaczyna znikać ze sklepów, nadal jednak trwa nasza akcja bojkotu wszystkich produktów Agros-Nova oraz wszystkich sklepów sprzedających "Demona". Bierze w niej już udział ponad 14 tysięcy osób!

Wraz z odejściem Nergala z satanistycznej kampanii reklamowej napoju [wrzesień 2012 roku] nasza akcja weszła w fazę walki na przeczekanie, osładzanej jednak co chwila kolejnymi oznakami podupadania produktu "Demon":

 • 20 listopada 2012 - z artykułu "Energia na topie" zamieszczonego na portalu kupieckim HurtDetal.pl dowiadujemy się, iż "Demon Energy Drink" okazał się handlowym niewypałem, zaś na portalu Gazeta.pl Pieniądze pojawia się sonda z pytaniem "Jaki napój energetyczny pijesz najczęściej?". Do 6.02.2013 wzięły w niej udział 542 osoby, z czego "Demona" wskazało 6 z nich, wiodąca zaś na polskim rynku markę aż 81. Z faktu, iż 272 osoby przyznały się do nie sięgania po napoje energetyczne wnosimy, iż Agros-Novie udało się zdobyć nieco ponad 2% polskiego rynku energetyków. Jest to kompletna klapa.
 • 31 grudnia 2012 - facebookowa strona "Demona" zamilkła i od tej pory nic nowego się na niej nie pojawia. Wygląda na to, że Agros-Nova nie zdecydowała się na przedłużanie tej jakże popularnej przecież formy promocji swojego napoju. Brak aktualizacji widać też na zwyczajnej stronie internetowej "Demona". Są  to kolejne symptomy powolnego obumierania tejże marki.
 • 1 lipca 2013 - "Demon" powoli zaczyna znikać ze sklepów, dlatego w tej chwili nie będziemy publikować ich listy (gdyż w każdej w chwili może okazać się nieaktualna). Tam, gdzie napój jeszcze stoi, pobieżne sprawdzenie dat przydatności do spożycia ujawnia, iż cały czas mamy do czynienia z pierwszą partią napoju - wyprodukowaną latem 2012. Innymi słowy: dużo wskazuje na to, iż napój "Demon" nie jest już produkowany.
 • 19 lipca 2013 - mija data przydatności do spożycia "Demonów" z domieszką soku owocowego - miejmy nadzieję, iż cały pozostały zapas zostanie wylany do ścieków. Niestety, zwyczajny "Demon" (bez soku owocowego) będzie nadal stał na półkach, gdyż ma dłuższą datę przydatności do spożycia (lato 2014).

Możliwe, że "Demon" nie jest już produkowany, a sklepowe półki będzie zalegał jedynie do czasu przeterminowania lub wyprzedaży całego zapasu. Co się stanie później? Kierownictwo Agros-Nova może zdecydować się na ciche porzucenie marki, jednak naszym zdaniem będzie próbowało utrzymać niewielką obecność "Demona" na rynku w oczekiwaniu na poprawę koniunktury. Za takim scenariuszem przemawia fakt zamieszczenia wizerunku napoju "Demon" wśród marek należących do Agros-Novy na oficjalnej stronie internetowej tejże firmy.

W tej sytuacji nie możemy spoczywać na laurach. Bojkot wszystkich marek firmy Agros-Nova oraz wszystkich sklepów sprzedających "Demona" nadal trwa - i trwać będzie aż do osiągnięcia celu, którym jest eliminacja marki "Demon Energy Drink" z polskiego rynku. Nadal zbieramy podpisy pod petycją i nadal się modlimy - tak za powodzenie akcji, jak i za nawrócenie dla kierownictwa firmy Agros-Nova.

Bojkotowane marki: Łowicz, Kotlin, Fortuna, Tarczyn, Krakus, Garden, Dr Witt, Pysio, Włocławek, Fruktus (marka niedawno zakupiona przez Agros-Novę) oraz Demon.

Bóg zapłać za wsparcie bojkotu! Króluj nam Chryste!

- Jan Cyraniak & SatanizmNiePrzejdzie.PL

http://satanizmnieprzejdzie.pl

http://www.facebook.com/SatanizmNiePrzejdzieBojkotProduktowAgrosNova


JC

"Demon" okazał się handlowym niewypałem!

2012-11-20 03:12:18

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Z radością pragnę Państwa poinformować, że bojkot produktów Agros-Nova przynosi pozytywne rezultaty. Marka "Demon Energy Drink" posiada bardzo nikłą obecność w Internecie,  nie posiada za to żadnych reklam w mediach, nie widać jej także na półkach większości sklepów, o stacjach benzynowych nie wspominając. Ponadto nigdzie nie pojawiły się zapowiadane puszki bez pentagramu - co sugeruje, że nadal nie udało się sprzedać pierwszej partii napoju. Słabą sprzedaż "Demona" potwierdza branżowy artykuł "Energia na topie" z portalu HurtDetal.pl, w którym p. Monika Dawiec pisze:

"W większości sklepów, które odwiedziłam prym wiedzie marka Tiger, dobrze sprzedaje się także Black i Red Bull. W jednej placówce jest jeden klient, który polubił nowy napój Demon – i tylko dla niego detalista zamawia ten produkt do swojej placówki. Czy każdego polskiego kupca stać na takie podporządkowanie się jednostkowemu klientowi? Odpowiedź zna każdy z Was, z osobna..."

Źródło: http://www.hurtidetal.pl/article/art_id,8972-61/energia-na-topie/place,1/

Proszę Państwa! Jak widać, zwycięstwo w naszej walce z "Demonem" jest w zasięgu ręki. Słaba sprzedaż oraz cisza medialna wokół produktu pozwalają mieć nadzieję na to, iż firma Agros-Nova zrozumiała swój błąd i cichaczem próbuje się wycofać z nietrafionej decyzji biznesowej. Nie zamierzamy im w tym przeszkadzać, ale pamiętajmy - to tylko przypuszczenia. Bojkot trwa nadal i żadne próby przeczekania lub kosmetyczne poprawki wizerunkowe go nie zakończą. Zakończy go - zgodnie z petycją - jedynie wycofanie się z produkcji napoju lub kompletna zmiana jego wizerunku.

Przy okazji pragnę też przypomnieć, że bojkotem objęliśmy wszystkie sklepy, które sprzedają "Demona". Jest to bardzo ważne, gdyż perspektywa utraty nawet niewielkiej części konsumentów zniechęca właścicieli sklepów do zamawiania owego gorszącego produktu, co dodatkowo rujnuje jego sprzedaż. Prosimy o przesyłanie nam nazw sklepów, które mają "Demona" w ofercie - ułożymy odpowiednią listę. Może dzięki temu niektóre z tych placówek wycofają się z handlu owym nieszczęsnym napitkiem.

To tyle. Proszę pamiętać o zbieraniu podpisów pod naszą petycją (ostatnio ich przyrost zmalał do kilku dziennie) i o modlitwie - tak za powodzenie akcji, jak i za nawrócenie dla kierownictwa firmy Agros-Nova. Jeśli ktoś z Państwa chciałby dokładnie prześledzić historię bojkotu włącznie ze wzmiankami medialnymi, zapraszamy do świeżo zaktualizowanego działu "Wieści" na naszej stronie internetowej:

http://satanizmnieprzejdzie.pl

Bóg zapłać za wsparcie bojkotu! Króluj nam Chryste!

- Jan Cyraniak & SatanizmNiePrzejdzie.PL

P.S. - Zapraszamy również na stronę naszej akcji na portalu facebook:

http://www.facebook.com/SatanizmNiePrzejdzieBojkotProduktowAgrosNova


JC

Wypędzanie "Demona" trwa - już ponad 10 tysięcy podpisów!

2012-09-18 20:19:53

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pod petycją widnieje już ponad 10 tysięcy podpisów, jednak to wciąż zbyt mało, by przekonać firmę Agros-Nova do wycofania się z produktu "Demon Energy Drink" i jego skandalicznej kampanii reklamowej zachęcającej młodych ludzi do wchodzenia w kontakt z istotami demonicznymi.

Mamy świadomość, że bojkotujących jest więcej, niż podpisów, gdyż w akcję włączone są również osoby niemające dostępu do Internetu oraz nieposiadający adresu email członkowie naszych rodzin, itp. - ale pamiętajmy, że liczba podpisów ma duże znaczenie. Po osiągnięciu liczby 20 tysięcy chcemy je wydrukować i przesłać kierownictwu firmy Agros-Nova.

Dlatego mamy do Państwa gorącą prośbę: niech każda osoba, która się podpisała, przekona choćby dwie kolejne osoby - nie tylko do stosowania bojkotu, ale również do podpisania petycji. Gdyby każdy z nas wykonał ten plan, już wkrótce mielibyśmy nie 20, ale 30 tysięcy podpisów! Jeśli ktoś z naszej rodziny nie posiada skrzynki email, załóżmy mu jakąś darmową, by mógł się podpisać - nawet jeśli nie miałby z niej potem korzystać.

Trzeba też pamiętać, że najlepszą metodą nacisku na producentów "Demona" jest codzienne przestrzeganie bojkotu wszystkich produktów [Garden, Krakus, Dr Witt, Kotlin, Fortuna, Pysio, Tarczyn, Łowicz, Włocławek oraz Demon]. Bojkot ten musi być masowy. Dotychczas bierze w nim udział zapewne kilkadziesiąt tysięcy osób - jest to stanowczo za mało.

W Polsce za osoby "głęboko wierzące" uznaje się około 9% społeczeństwa, czyli grubo ponad 3 miliony. Musimy do nich dotrzeć! Każdy z nas zna ludzi głębokiej wiary, ludzi wrażliwych i przyzwoitych, którzy bez problemu przyłączyliby się do tej akcji. Dajmy im znać, powiedzmy im o bojkocie i o jego stronie SatanizmNiePrzejdzie.PL - specjalnie wykupiono łatwą do zapamiętania domenę. Co prawda jesteśmy obecni w mediach, nasz rzecznik prasowy wystąpił nawet w TV Trwam, a do tego przygotowujemy kampanię wysłania informacji o bojkocie do każdej polskiej parafii - nic jednak nie zastąpi "poczty pantoflowej" :)

Liczymy na Państwa inicjatywę! Ten bojkot to nie dzieło moje lub moich współpracowników, ale nas wszystkich. I wszyscy musimy działać, by go rozszerzyć, jeśli nie chcemy, by stał się jedynie kolejną internetową ciekawostką. Jeśli bojkot się uda, przez wiele lat żadna firma nie będzie miała odwagi sięgnąć po satanistyczny marketing. Mamy szansę dokonać wielkiej rzeczy, ale działać musimy naprawdę wszyscy.

Bóg zapłać za wsparcie bojkotu podpisem i czynem!

- Jan Cyraniak & zespół SatanizmNiePrzejdzie.PL

http://satanizmnieprzejdzie.pl/

P.S. - z opcji wysyłania powiadomień na temat stanu petycji korzystam po raz pierwszy od jej utworzenia i obiecuję, że nie będę tego robił za często [może raz na kilka tygodni], by nie "spamować" Państwa skrzynek emailowych :)


JCUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

 • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
 • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
  1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
  2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
  3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.