Zmiany w przepisie dotyczącym zakazu wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe na drogach szybkiego ruchu.

Skontaktuj się z autorem petycji

Odpowiedź na petycję

2023-08-08 13:21:30

Dzień dobry,

Poniżej przesyłam odpowiedź Ministerstwa Infrastruktury na petycję. Nie wnosi ona niestety nic nowego i została w skopiowana z opublikowanych już przepisów. Nie poznaliśmy odpowiedzi na pytanie co oznacza "znacznie niższa prędkość". Dowiedzieliśmy się za to, że redukcja prędkości o 40- 60 km/h stwarza znaczne niebezpieczeństwo, a całą odpowiedzialność za sposoby kontroli została przerzucona na organy kontroli ruchu...

Jeżeli cokolwiek uda się ustalić nowego w tej sprawie, będę informował. 

petycja_13.jpgpetycja_24.jpg


Jakub Zawadzki, Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera

Informacja 2

2023-06-27 19:47:54

Dzień dobry,

Pan Prezydent co prawda w piątek podpisał przepisy odnoście zakazu wyprzedzania, ale to nie oznacza, że nasze działania poszły na marne. Otrzymaliśmy dzisiaj odpowiedź na pismo wysłane do Kancelarii Prezydenta. Jest w niej m.in. informacja o tym, że zostało ono przekierowanie do Ministerstwa Infrakstruktury, czyli tam gdzie złożyliśmy petycję. Będziemy informowali na bieżąco jak tylko otrzymamy kolejne wiadomości.

Treść odpowiedzi:

Szanowny Panie

Uprzejmie informujemy, że z uwagą zapoznaliśmy się z przedstawionymi przez Pana opiniami oraz uwagami dotyczącymi zmiany przepisów ustawy –Prawo o ruchu drogowym w kwestii wprowadzenia zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe na autostradach i drogach ekspresowych. Pragniemy jednocześnie zapewnić, że zawarte w korespondencji postulaty, sugestie i argumenty prezentowane przez obywateli i zainteresowane środowiska stanowią istotny materiał, który w Kancelarii Prezydenta RP jest wnikliwie analizowany i traktowany jako ważny element dialogu społecznego. Celem dialogu jest natomiast zdefiniowanie konkretnych problemów, a następnie określenie roli i możliwości Prezydenta RP w ich systemowym rozwiązaniu.Chcielibyśmy ponadto wskazać, że organem rządowym odpowiedzialnym za kształtowanie przepisów w ww. zakresie jest – jak Panu zapewne wiadomo – przede wszystkim Minister Infrastruktury. Dlatego nadesłany przez Pana list przekazaliśmy, wraz z naszym wystąpieniem, do Ministerstwa Infrastruktury (ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa), w celu rozpatrzenia przedstawionej sprawy zgodnie z posiadanymi kompetencjami i poinformowania Pana oraz Kancelarii Prezydenta RP o zajętym stanowisku. Przesyłamy Panu nasze serdeczne pozdrowienia.                                                                 

Z poważaniem

Marek Glinicki

Starszy Specjalista

Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej i Listów

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa


Jakub Zawadzki, Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera

Informacja 1

2023-06-10 06:37:45

Cześć,

W związku z bardzo szybkim tempem prac nad wprowadzaniem zakazu przez Rząd informuję, że oprócz petycji wystosowaliśmy oficjalne pisma do Kancelarii Prezydenta oraz Marszałka Senatu. Petycja zostanie złożona natomiast w najbliższą środę 14 czerwca. 
Będę informował na bieżąco jak tylko otrzymamy jakąkolwiek odpowiedź. 
Nawet jeśli nie uda nam się powstrzymać wprowadzenia przepisu to będziemy robić wszystko żeby poprawki do niego weszły w życie najszybciej jak to będzie możliwe.

Pozdrawiam

Jakub Zawadzki

Stowarzyszenie Klub Polskiego Trakera 


Jakub Zawadzki, Stowarzyszenie Klub Polskiego TrakeraUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.