Apel do Andrzeja Dudy o zrzeczenie się urzędu

PolskaBezDudy.pl_2_avatar_120_.png   Apel do Andrzeja Dudy o zrzeczenie się urzędu

 

Podpisując ten apel domagam się, żeby Andrzej Duda zrzekł się urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Podpisuję ten apel, bo nie czuję się bezpiecznie w Polsce, kiedy najwyższy urząd sprawuje osoba nieodpowiedzialna, uwikłana w niejasne zależności.

  • Andrzej Duda, ulegając naciskom ze strony swojego środowiska zapowiedział, że odrzuci uchwaloną przez Sejm ustawę wprowadzającą dostępność bez recepty pigułki „dzień po”. Poparł swoją decyzję argumentacją nieracjonalną i oderwaną od faktów. Pokazuje to, że dla Andrzeja Dudy bezpieczeństwo Polek znaczy mniej, niż oczekiwania ze strony swojego kościoła czy partii.

  • Jeszcze przed objęciem urzędu Prezydenta RP, jako prezydent elekt, w 2015 roku Andrzej Duda był namawiany przez przedstawicieli obcych Państw – Watykanu i Włoch – do ingerencji w zakupy sprzętu dla Wojska Polskiego. W efekcie doszło do zerwania przez Polskę kontraktu na zakup śmigłowców wielozadaniowych. Dzisiaj, po ośmiu latach, kiedy za naszą granicą trwa wojna, Wojsko Polskie nie dysponuje takim sprzętem do obrony.

  • W 2020 roku, w obliczu narastającej pandemii Covid-19, Andrzej Duda doprowadził do wywiezienia z Polski do Watykanu hurtowych ilości środków ochrony i bezpieczeństwa osobistego (maseczki, płyny do dezynfekcji, kombinezony), których brakowało w szpitalach, przychodniach i aptekach w całej Polsce. Wobec zbliżającej się kampanii wyborczej bardziej zabiegał o poparcie Watykanu i Kościoła Katolickiego w Polsce, niż o życie i bezpieczeństwo obywateli w pandemii.

To tylko kilka przypadków które poznaliśmy w ostatnich dniach.

Przysięga prezydencka, którą dwukrotnie składał Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym, mówi o „bezpieczeństwie państwa”, o „dobru ojczyzny” i o „pomyślności obywateli”, które mają być najwyższym nakazem w pełnieniu urzędu Prezydenta RP.

Andrzej Duda złamał tę przysięgę wielokrotnie.

Wobec działań Andrzeja Dudy sprawującego urząd Prezydenta RP formułowanych jest wiele różnych zarzutów, jednak przedkładanie własnego interesu politycznego nad bezpieczeństwo obywateli jest najpoważniejszym naruszeniem obowiązków najwyższego urzędnika w Polsce.

W trosce o bezpieczeństwo moje oraz mojej rodziny domagam się, aby Andrzej Duda natychmiast zrzekł się urzędu Prezydenta RP, co potwierdzam moim podpisem.

Panie Andrzeju Duda, zrzeczenie się urzędu może stać się pierwszym pańskim działaniem dla dobra Polski. W najbliższym czasie może też zostać uznane za okoliczność łagodzącą.

 

ApelDoAndrzejaDudy3.png


Mateusz, inicjatywa obywatelska „Polska bez Dudy”    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Mateusz, inicjatywa obywatelska „Polska bez Dudy” będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...