Apel do Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy o sprzeciw wobec planu zaostrzenia prawa antyaborcyjnego

Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda,

Pani Prezydentowo, piszemy do Pani Ponad Podziałami jako córki, żony, matki, ale przede wszystkim jako kobiety i Polki.

Jak każda dobra matka nie pozwoliłaby Pani, by jej dziecko spotkała krzywda. Czy będzie Pani obojętnie patrzeć na cierpienie rodziców przeżywających katusze po narodzinach niezdolnych do życia dzieci? Czy będzie Pani patrzeć obojętnie, jak uśmierca się kobiety, odmawia im człowieczeństwa i stawia ich życie niżej niż zarodka, który nie ma szans rozwoju jak przy ciąży pozamacicznej?

Projekt zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej nie jest zmianą “pro-life”. Ta zmiana spowoduje, że wiele z nas, które leczy się za pomocą kuracji hormonalnych nie będzie miało tej możliwości; że te, które zajdą w upragnioną ciążę nie będą miały możliwości wykonania badań prenatalnych. Kobiety nie będą miały możliwości uratowania życia swoich przyszłych dzieci w przypadku chorób, które można wyleczyć, jak wady serca, lub uratowania życia własnego w przypadku ciężkich i nieuleczalnych zmian płodu. To projekt, który skazuje kobiety, które poroniły na męki dochodzenia i procesów zamiast należnej im pomocy psychologicznej. To projekt, który każe rodzić dzieci nawet małym dziewczynkom, które zajdą w ciążę w wyniku pedofilskiego gwałtu, skazując je na 9 miesięcy dalszej traumy i odciskając się piętnem na ich całym dalszym życiu.

Nie prosimy, by opowiedziała się Pani za całkowitą legalizacją aborcji, ale prosimy, by pokazała Pani Polkom, że Pani słowa z zeszłorocznej kampanii wyborczej były prawdą i rzeczywiście nie boi się Pani Prezesa Kaczyńskiego. Prosimy, by poszła Pani w ślady Marii Kaczyńskiej, która w 2007 roku podpisała apel o niezaostrzanie prawa aborcyjnego. Prosimy, by stanęła Pani w obranie polskich kobiet i powiedziała wyraźne NIE proponowanym zmianom.


Ponad Podziałami    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Ponad Podziałami do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...