Apel o odwołanie kurator oświaty Barbary Nowak

Po skandalu, jaki wywołał okrutny atak Krystyny Pawłowicz na transpłciowe dziecko i jego rodzinę, głos zabrała małopolska kuratorka oświaty, Barbara Nowak. Jej wypowiedź dla magazynu "wPolityce.pl" charakteryzuje się równą podłością, brakiem wrażliwości i odpychającą ignorancją, jak wypowiedź pani Pawłowicz. Kuratorka oświaty oznajmiła: 

"Dziecko nie ma pojęcia, jak czuje osoba innej płci niż ta, w której się normalnie urodziło. Mówienie zatem, że chce być kimś innym, myślę, że jest na wyrost i uważam, że ta ocena prof. Pawłowicz jest absolutnie trafna”.

Co najgorsze, Barbara Nowak (w przeciwieństwie do Krystyny Pawłowicz) ma realny wpływ na proces edukacji i dobrostan dzieci w polskich szkołach.

 

Stanowczo żądamy odwołania Barbary Nowak ze stanowiska.

Apelujemy do pana Wojewody Małopolskiego, Łukasza Kmity oraz do pana ministra Przemysława Czarnka o interwencję w tej sprawie.

 

Michał Kowalówka, Filip Piotr Skóra

Nowa Lewica - Kraków


Michał Kowalówka, Nowa Lewica    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Michał Kowalówka, Nowa Lewica do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...