Apel ostrowian do posłów PiS o powstrzymanie procesu wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej

My Mieszkańcy Ziemi Ostrowskiej w trosce o przyszłość Polski – naszej Ojczyzny

APELUJEMY

do posłów Prawa i Sprawiedliwości z powiatu ostrowskiego

o podjęcie działań zmierzających do powstrzymania procesu wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej.

Sojusz państw europejskich – Unia Europejska jest owocem mądrości narodów, dla których pokój, demokracja i poszanowanie praw człowieka wzięły górę nad podziałami, nacjonalizmem i pogardą dla mniejszych, słabszych, bezbronnych. UE dla nas, obywateli Europy stanowi największe dobro współczesnej cywilizacji. Obecność Polski w Unii Europejskiej stanowi zaś największy sukces naszego kraju na przestrzeni wieków. Sukces, którego pozazdrościć nam mogą nasi sąsiedzi – Ukraina, czy Białoruś. Obecność ta daje nam Polkom i Polakom poczucie bezpieczeństwa i szanse rozwoju o jakich nasi przodkowie mogli wyłącznie marzyć.

Działania władz Rzeczypospolitej Polskiej – naruszanie unijnych traktatów w zakresie ochrony środowiska, praw człowieka, czy praworządności spychają nasz kraj na margines Unii Europejskiej. Ostatnie orzeczenie tzw. „Trybunału Konstytucyjnego” stanowi smutne zwieńczenie polityki destrukcji państwa polskiego. Nie wolno przy tym zapominać, że rozbicie UE jest jednym z głównych celów naszego wschodniego sąsiada.

Polska znalazła się na drodze do tragedii jakiej doświadczała niejednokrotnie w historii, a najboleśniej u schyłku XVIII wieku, czy w roku 1939. Wierzymy, że nie jest intencją Posłów Rzeczypospolitej Polskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zapisanie się w historii naszego kraju w taki sposób.  

Apelujemy do Waszego poczucia godności i odpowiedzialności za Polskę: my i nasze dzieci chcemy żyć w Polsce demokratycznej, silnej i zjednoczonej wokół wspólnej historii, tradycji i kultury. Powstrzymajcie proces wyprowadzania Polski z Unii Europejskiej!  

 

Ostrów Wielkopolski 10 października 2021 rok.

245242489_1174684166391810_8219256395193006136_n.jpg


Dariusz Potasznik    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Dariusz Potasznik do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...