Autobus nocny do Gminy Zabierzów

IMG_20210824_224526.jpg

Szanowni Państwo!
W imieniu mieszkańców Gminy Zabierzów zwracamy się z ogromną prośbą do Pani Wójt Elżbiety Burtan oraz Radnych Gminy Zabierzów o uruchomienie nocnego połączenia autobusowego w naszej gminie. Temat w dyskusjach wśród mieszkańców pojawia się od lat, związane są z nimi przede wszystkim powroty z Krakowa w nocy czy to z pracy czy z wszelkich imprez w tym Andrzejek i Sylwestra. W ostatnich miesiącach życie powoli wraca do normalności, dlatego uważam, że teraz jest odpowiedni moment na to, aby powstała pierwsza nocna linia autobusowa do naszej gminy. Coraz więcej mieszkańców zgłasza potrzebę na nocną linię, i to nie tylko młode osoby, które chciałyby dostać się na/z imprezy itp., ale także osoby, które pracują na nocne zmiany i chcą się dostać bądź wrócić z pracy bez proszenia kogoś o podwózkę czy zamawiania taksówek.
Mamy dwie wariantowe propozycje na połączenie nocne. Obie propozycje zakładają przesiadkę z linii nocnej 601 na nowej pętli Mydlniki Wapiennik na oczekujący pojazd proponowanej linii podmiejskiej.

WARIANT NR 1. 
-> Zakładający powstanie dwóch linii autobusowych, które umożliwią dojazd do wielu największych miejscowości w gminie

Linia 908 MYDLNIKI WAPIENNIK P+R Szczyglice - Zabierzów - Bolechowice - ZELKÓW PĘTLA  2 kursy o godzinie 00:33 oraz 02:33 z Mydlnik (długość trasy 29km)

Przystanki:
Mydlniki Wapiennik P+R
Rząska Podkamycze
Szczyglice Autostrada
Szczyglice Dom Kultury
Szczyglice
Zabierzów Kmity
Zabierzów Willowa
Zabierzów Centrum
Zabierzów Rynek
Zabierzów PKP
Bolechowice Zielona Nż
Bolechowice Krzewiny Nż
Bolechowice Drogi Nż
Bolechowice Centrum
Zelków Wola Niż
Zelków Staw
Zelków Spławy Nż
Zelków Kościuszki Nż
Zelków Pętla

Linia 918 MYDLNIKI WAPIENNIK P+R - Szczyglice - Balice - Burów - Kleszczów - Kochanów - RUDAWA RYNEK- powrót przez Kochanów, Zabierzów i Szczyglice (1 kurs o godzinie 1:33) (długość trasy to 28,6km)

Przystanki:
Mydlniki Wapiennik P+R
Rząska Podkamycze
Szczyglice Most Nż
Balice Autostrada Nż
Balice Szkoła
Balice Remiza Nż
Balice Leśna Nż
Balice Grzybów Nż
Burów Balica Nż
Burów Centrum
Kleszczów Pod Lipką Nż
Kleszczów Centrum
Kochanów Sowiarka Nż
Rudawa Stadion Nż
Rudawa PKP
Rudawa Rynek

Kochanów Sowiarka

Kochanów Centrum

Zabierzów Wrzosowa

Zabierzów Ośrodek Zdrowia

Zabierzów Piaski

Zabierzów Kamieniołom

Zabierzów Centrum

Zabierzów Kmity

Szczyglice

Szczyglice Dom Kultury

Szczyglice Autostrada

Rząska Podkamycze

Mydlniki Wapiennik P+R

 

 

 

 

 

Screenshot_20211030-211639_Gallery.jpg

 

-> jako uzupełnienie nocek 3:35 z Bronowic Małych jedzie 218 do ZABIERZOWA MŁYN

Linie te może obsłużyć jeden pojazd o długości 9/12 metrów. Zakładając, że linie narazie kursowałyby tylko w noce z Pt/sob i sob/nd przy stawce 6,92 za kilometr, udziale Krakowa 20% kosztów, liczbie 105 nocy w 2022r to szacowany koszt funkcjonowania linii 908 i 918 wyniósłby gminę około 50,338,85 lub zakładając, że linia 908 zrobi jeden kurs, a nie dwa, to wtedy koszty tychże linii wyniosą gminę  33 481,73zł

WARIANT NR 2.
-> Jedna linia autobusowa w centralnej części gminy

° Linia 908 MYDLNIKI WAPIENNIK P+R - Szczyglice - Zabierzów - Kochanów - RUDAWA RYNEK (długość trasy 28km)

Przystanki:
Mydlniki Wapiennik P+R
Rząska Podkamycze 
Szczyglice Autostrada
Szczyglice Dom Kultury
Szczyglice
Zabierzów Kmity
Zabierzów Willowa
Zabierzów Centrum
Zabierzów Kamieniołom
Zabierzów Piaski Nż
Zabierzów Ośrodek Zdrowia
Zabierzów Wrzosowa Nż
Kochanów Centrum
Kochanów Sowiarka Nż
Rudawa Stadion Nż
Rudawa PKP
Rudawa Rynekw2.png

 

• Linie te obsłużyć może jeden autobus o długości 9/12 metrów. Zakładając, że linia narazie kursowałaby  tylko w noce z Pt/sob i sob/nd przy stawce 6,92 za kilometr, udziale Krakowa 20% kosztów, liczbie 105 nocy w 2022r to szacowany koszt funkcjonowania linii 908 wyniósłby gminę około 32 551,68zł

-> Oczywiście szczegóły uruchomienia jakiejkolwiek linii autobusowej mogą być przedmiotem dyskusji na drodze ustaleń Gminy z ZTP w Krakowie.

 

-> Celem przyspieszenia przejazdów autobusów linie mogą pomijać przystanki: Mydlniki Granica Miasta nż (znajduje się blisko pętli Mydlniki Wapiennik), Skała Kmity nż (znajduje się blisko przystanku Szczyglice), Balice Autostrada nż (drugi w kierunku centrum Balic, blisko przystanku o tej samej nazwie).

• My, niżej podpisani zwracamy się z prośbą o przeznaczenie środków w budżecie na 2022 rok  na uruchomienie nocnej linii autobusowej i realizację tego zadania. Sugerujemy część środków pozyskać z pracy przewozowej istniejących linii po analizie kursów o najmniejszym zainteresowaniu pasażerów. Uważamy, że poprawa komunikacji autobusowej w Gminie może się przyczynić do zmniejszenia liczby użytkowanych samochodów, poprawić dojazdy z i do pracy, a dla młodych osób zapewnić powrót do domu z Krakowa lub innych miejsc w Gminie Zabierzów.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mateusz Chojna do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )