próg zwalniający w rejonie przedszkoli na ul. Zarzecze

Zarząd Dród Miasta Krakowa

Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK

 

Szanowni Państwo,

jako rodzice dzieci uczęszczający do dwóch przedszkoli (Świat Dziecka Montessori - ul. Zarzecze 14 i Niepubliczne Krakowskie Przedszkole Montessori - ul. Zarzecze 23) zwracamy się z prośbą o instalacje urządzeń podnoszących bezpieczeństwo niechronionych użytkowników ruchu w rejonie tych placówek.

Ulica Zarzecze na odcinku od ulicy Lea do ulicy Przybyszewskiego jest drogą jednokierunkową o dopuszczalnej prędkości pojazdów 30 km/h. Niestety wielu kierowców nie stosuje się do wprowadzonych ograniczeń i tym samym stwarza istotne zagrożenie dla ruchu pieszego.

Wobec powyższego wnioskujemy o montaż progu zwalniającego na wysokości adresu Zarzecze 21. Ponadto postulujemy umieszczenie znaku drogowego "uwaga dzieci" (A-17) przy skrzyżowaniu ulic Zarzecze i Sewera (sugerowane zmiany w organizacji ruchu na poniższym planie poglądowym).

Bardzo prosimy o szybkie i pozytywne rozpatrzenie naszej prośby i wprowadzenie proponowanych rozwiązań. W Państwa ręce powierzamy decyzję, która może istotnie poprawić bezpieczeństwie naszych dzieci.

Plan_Zarzecze.png