BUDOWA BASENU PRZY ZESPOLE SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH I SPORTOWYCH W PRUSZKOWIE

W 2018 roku my, mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego z ogromną radością przyjęliśmy pomysł budowy nowej pływalni - obecna, wybudowana 17 lat temu, dysponująca tylko 6 torami sportowymi, w najmniejszym nawet zakresie nie pokrywa zapotrzebowania na uprawianie tego rodzaju sportu przez chętnych z naszego, liczącego ponad 150 tys. mieszkańców powiatu. Pomysł zakładał, że ma to być pływalnia nie tylko dla sportowców, ale dla WSZYSTKICH mieszkańców – takie rozwiązanie pozwoliłoby na odciążenie basenu Kapry w Pruszkowie, a jednocześnie nowa pływalnia byłaby idealnym miejscem do treningów dla młodych pływaków, nauki pływania dla uczniów wszystkich szkół z powiatu pruszkowskiego, a także służyłaby indywidualnym mieszkańcom powiatu pruszkowskiego w celach rekreacyjnych.

Na zlecenie Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, w 2018 roku została wykonana kompletna dokumentacja techniczna nowej pływalni przy Zespole Szkół Sportowych i Ogólnokształcących w Pruszkowie przy ul. Gomulińskiego oraz uzyskano pozwolenie na budowę obiektu. Problemem było znalezienie funduszy na ten cel – Powiat Pruszkowski złożył więc wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie ze środków rządowych.  

Dziś zbliża się koniec roku 2020, a realizacja tej jakże potrzebnej mieszkańcom inwestycji  ciągle stoi pod znakiem zapytania. Przy ul. Gomulińskiego próżno szukać śladów jakichkolwiek robót budowlanych.  

Co zatem dzieje się z pomysłem budowy basenu?  

Wiadomo jest, że 6 grudnia 2018 r. Ministerstwo Sportu i Turystyki nie odrzuciło wniosku o dofinansowanie, ale  poinformowało, iż zadanie zostało przeniesione z Planu Rocznego do Planu Wieloletniego.

Pozyskanie tych środków jest więc jeszcze ciągle możliwe, ale tylko do końca tego roku i tylko pod warunkiem wydania pozytywnej decyzji o przyznaniu dotacji przez Władze obecnego Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa i Sportu.

Mając na uwadze, że nowa i nowoczesna pływalnia jest w naszym powiecie niezmiernie  potrzebna, my niżej podpisani mieszkańcy Powiatu Pruszkowskiego zwracamy się do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa i Sportu o ogromną  akceptację złożonego w 2018 roku wniosku i umożliwienie realizacji projektu nowej pływalni przy ul. Gomulińskiego poprzez przyznanie dofinansowania na ten cel.

 

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Rafał Bilski do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook