Budowa Mostu Wschodniego

Petycja do władz Wrocławia ws. rozpoczęcia budowy Mostu Wschodniego

Jako mieszkańcy Wrocławia wyrażamy poparcie dla rozpoczęcia budowy Mostu Wschodniego. Brak szlaku komunikacyjnego, łączącego Wielką Wyspę z Krzykami jest niezwykle niekorzystnym dla nas rozwiązaniem.
Uważamy, że budowa Mostu Wschodniego jest niezbędną inwestycją, która zdecydowanie poprawi komfort życia wszystkich Wrocławian. Powstanie owego obiektu przyczyni się do rozładowania natężenia ruchu na ulicy Curie-Skłodowskiej i Traugutta, na pl. Grunwaldzkim oraz na al. Armii Krajowej, czyli w miejscach strategicznych dla ruchu drogowego całego Wrocławia. Zapewni również doskonałą alternatywę dla Mostów: Zwierzynieckiego i Szczytnickiego. Ponadto niezwykle istotnym argumentem przemawiającym za budową Mostu Wschodniego jest kwestia bezpieczeństwa mieszkańców. W przypadku wypadku komunikacyjnego w okolicach Mostu Zwierzynieckiego, Wielka Wyspa straci jedną z dwóch przepraw, a tym samym na ulicy Parkowej prowadzącej do Mostu Szczytnickiego będziemy mieli do czynienia z kongestią transportową znacząco utrudniającą dojazd do Wyspy. Będzie to również dodatkowa droga dojazdu dla wszelkich służb, szczególnie karetek pogotowia oraz straży pożarnej, gdyż wiadomo, że w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia liczy się każda sekunda. Most Wschodni poprawi także dojazd do ZOO oraz Hali Stulecia. Są to okolice, w których mieszkańcy całego Wrocławia chętnie spędzają wolny czas, zarówno rekreacyjnie, jak i uczestnicząc w organizowanych w Hali Stulecia imprezach kulturalnych i sportowych. Dotarcie do i z Wielkiej Wyspy zajmują im często wiele czasu, który spędzają w powstałym wówczas korku. Niewątpliwie również znacząca rozbudowa i poprawa atrakcyjności wrocławskiego ogrodu zoologicznego przyciągać będzie rzesze turystów. Warto zatem postawić na lepsze rozwiązania transportowe, które ułatwią dojazd do tej części Wielkiej Wyspy.
Budowa Mostu Wschodniego powinna rozpocząć się w jak najszybszym czasie. Wyrażamy nadzieję, że podpisy mieszkańców, stanowiące poparcie dla treści listu, pokażą skalę problemu. Mamy nadzieję na szybkie rozwiązanie tego niezwykle istotnego dla Miasta zagadnienia.

 

Z poważaniem,

Mieszkańcy Wrocławia