Budowa Odcinkowego Pomiaru Prędkości w tunelu POW

164614100_444700140097884_4212186135583499247_n1.jpg

Wnoszący:

Klub Radnych Koalicja Obywatelska Platforma.Nowoczesna Ursynów   

 

 Pan Alvin Gajadhur

Główny Inspektor Transportu Drogowego 

 

P E T Y C J A 

 

Prognozowane natężenie ruchu pojazdów w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) spodziewane jest na poziomie podobnym do Trasy AK i Trasy Toruńskiej. Taki ruch oznacza średnio 3 wypadki/kolizje dziennie. Jednym z najczęstszych powodów wypadków drogowych na ww. trasach jest nadmierna prędkość. Każdy wypadek/kolizja może oznaczać zamknięcie najdłuższego tunelu drogowego w Polsce i przeniesienie ruchu z trasy S2 na lokalne ulice Ursynowa i Wilanowa. Spowoduje to drastycznie zwiększenie liczby niebezpiecznych zdarzeń, w tym z udziałem pieszych oraz paraliż drogowy obu dzielnic. 

Zakorkowane ulice wpływają nie tylko na poziom bezpieczeństwa, ale również na ich sytuację zdrowotną. Mowa jest tu o prognozowanej liczbie ponad 100 000 pojazdów dziennie, z których wydzielane spaliny będą wdychane przez mieszkańców Ursynowa i Wilanowa.  

Rozwiązaniem i znaczącym ograniczeniem wystąpienia wypadków i kolizji w tunelu POW jest instalacja Odcinkowego Pomiaru Prędkości w obu kierunkach na odcinku: od węzła Puławska do przynajmniej węzła Wilanów. 

 

Koszt instalacji Odcinkowego Pomiaru Prędkości szacowany przez GDDKiA wynosi około 2,3 mln zł. W mojej ocenie jest to niewielki wydatek, który może zapewnić bezpieczeństwo wielu tysiącom mieszkańcom Ursynowa i Wilanowa. 

Panie Inspektorze:

  1. Chcemy bezpieczeństwa dla siebie i swoich najbliższych, dlatego apelujemy o Odcinkowy Pomiar Prędkości.
  2. Nie chcemy wdychać spalin z pojazdów omijających zablokowany tunel, dlatego apelujemy o Odcinkowy Pomiar Prędkości.
  3. Nie chcemy korków w Dzielnicy Ursynów i Dzielnicy Wilanów, dlatego apelujemy o Odcinkowy Pomiar Prędkości.
  4. Apelujemy o niezwłoczne podjęcie wszystkich niezbędnych czynności związanych z instalacją Odcinkowego Pomiaru Prędkości.

 

Z poważaniem

[Twój podpis]


Tomasz Sieradz, Radny Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Tomasz Sieradz, Radny Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...