Budowa ronda na skrzyżowaniu dróg Zakrzew z DK11 przy wyjeździe z Witaszyczek

P E T Y C J A
W sprawie budowy ronda na skrzyżowaniu dróg Zakrzew, z drogą krajową nr 11 w miejscowości Witaszyczki

Nieustannie rosnący ruch drogowy samochodów osobowych jak i ciężarowych w obrębie wskazanego skrzyżowania jest związany z bardzo dynamicznym rozwojem i rozrastaniem się okolicznych miast (Jarocin, Pleszew, Kalisz, Ostrów itp). Jest on przyczyną wielu niebezpiecznych sytuacji, do których dochodzi na tym skrzyżowaniu niemalże każdego dnia, w tym licznych wypadków i kolizji – o czym świadczą m.in dane z Komendy Powiatowej w Jarocinie.

Tworzące się w tym miejscu korki, stanowią dużą uciążliwość m.in dla osób wracających z pobliskich zakładów pracy w tym Martin Bauer Group czy Lenwit, znajdujących się w Witaszyczkach.

Budowa ronda w tym miejscu jest konieczna ponieważ:
1. Wymusi na kierujących pojazdami zmniejszenie prędkości przy pokonywaniu skrzyżowania, przez co zwiększy się w znacznym stopniu bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.
2. W związku z niższą prędkością samochodów oraz faktem, że na rondzie pojazdy poruszają się w tym samym kierunku, wyeliminowane zostanie najgroźniejsze ryzyko – możliwość zderzenia czołowego lub czołowo-bocznego pojazdów jadących z dużą prędkością.
3. Upłynni ruch pojazdów na skrzyżowaniu, dając równe prawa wszystkim pojazdom wjeżdżającym na skrzyżowanie, co spowoduje wyeliminowanie tworzenia się kolejek od strony Jarocina w stronę Pleszewa oraz transferu aut na drodze Poznań-Katowice.

Biorąc pod uwagę powyższe fakty proszę o przychylne rozpatrzenie prośby. Liczę że dobro wszystkich uczestników ruchu leży w naszym wspólnym interesie.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Joanna do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...