Całoroczne lodowisko we Wrocławiu

My podpisani Wrocławianie związani ze sportami łyżwiarskimi domagamy się ujęcia w planach inwestycyjnych miasta Wrocławia, w nadchodzącym budżecie na rok 2021, budowy miejskiego lodowiska całorocznego spełniającego warunki konieczne do uprawiania sportów łyżwiarskich tj: łyżwiarstwo figurowe, hokej na lodzie, short-track i curling oraz do rekreacyjnego uprawiania łyżwiarstwa.

O ogromnym zainteresowaniu sportami łyżwiarskimi świadczy m.in to, że we Wrocławiu istnieją 4 kluby hokejowe oraz klub łyżwiarstwa figurowego.

W chwili obecnej Wrocław jako jedyne miasto w Europie powyżej 500 tysięcy mieszkańców nie posiada żadnego całorocznego lodowiska (działającego minimum 8-10 miesięcy w roku). Z uwagi na liczbę chętnych i warunki panujące na istniejących ślizgawkach, wielu wrocławian zmuszonych jest wyjeżdżać do Opola, Katowic, Poznania lub przygranicznych czeskich miast, aby uprawiać łyżwiarstwo.spiska_wroclaw_2.jpg

Fotografia 1: Pełnowymiarowe lodowisko przy ul. Spiskiej, data 5 pażdziernik 2019, zamiast lodu jest siłownia.

Organizowane ślizgawki sezonowe nie odpowiadają na istniejące palące potrzeby, ponieważ działają tylko przez niewiele ponad 4 miesiące w roku oraz nie pozwalają na zorganizowane uprawianie sportów łyżwiarskich z przyczyn technicznych (z powodu ich małych rozmiarów, braku infrastruktury w postaci odpowiednich szatni oraz braku właściwych zabezpieczeń wymaganych w szczególności do uprawiania hokeja na lodzie).

71944245_453672945241294_6255227843484057600_n.jpg

Fotografia 2: Kilkudziesięciometrowa kolejka na jedynym pełnowymiarowym lodowisku przy ul. Spiskiej

Nauczeni doświadczeniem innych miast, jako środowisko łyżwiarskie wyrażamy także oczekiwanie, że koncepcja budowy lodowiska na etapie jego projektowania zostanie skonsultowana z przedstawicielami dyscyplin łyżwiarskich, tak aby obiekt, którego budowę postulujemy posiadał konieczne funkcjonalności.


Społeczność Wrocławia skupiona wokół łyżwiarstwa    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Społeczność Wrocławia skupiona wokół łyżwiarstwa do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook