Czas poprawić bezpieczeństwo pieszych w Ursusie!

Ulica Gierdziejewskiego to jedna z głównych arterii północnej części Ursusa. Niedawno przeszła tymczasowy remont i zyskała nowy, równy asfalt.

To dobra wiadomość dla mieszkańców. Niestety, przy okazji nie zadbano o bezpieczeństwo ruchu - zabrakło obiecanych zmian w organizacji ruchu m.in. zbudowania azyli przy przejściach dla pieszych czy wytyczenie parkowania równoległego - p. wicedyrektor ZDM Karolina Gałecka pisała o tym jeszcze w kwietniu 2022 roku.

kraweznik.jpg
Obecny remont ma wystarczyć na kolejne 5 lat - potem (być może) ulica zostanie przebudowana zgodnie z obowiązującym planem miejscowym.

Jednak do tego czasu musimy zadbać, aby ul. Gierdziejewskiego była bezpieczna dla kierowców oraz pieszych! Jej obecny kształt - z pasami ruchu po 5 metrów szerokości, bez azyli przy przejściach dla pieszych ani pasów do skrętu w boczne ulice - sprawia, że na ul. Gierdziejewskiego ma miejsce ponad 30 kolizji każdego roku. Ponadto przejścia dla pieszych przez ul. Gierdziejewskiego uzyskały fatalne oceny w audycie bezpieczeństwa.

Z tego powodu apelujemy do Dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie pana Łukasza Puchalskiego o zmianę organizacji ruchu na bezpieczniejszą!

Jako mieszkańcy Ursusa liczymy na:

  • Zmiany na skrzyżowaniu z Posagiem 7 Panien;
  • Azyle dla pieszych na przejściach;
  • Pasy do skrętu w ul. Warszawską i ul. Przelotową;
  • Parkowanie równoległe wzdłuż ulicy.

Obecnie na terenie dawnych Zakładów Mechanicznych mieszka już ok. 5 tysięcy osób. Niebawem będą oddawane do użytku kolejne bloki. Po drugiej stronie Gierdziejewskiego są szkoły, park, bazarek. Najwyższy czas, aby stała się ona bezpieczną, miejską ulicą!


Krzysztof Daukszewicz    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Krzysztof Daukszewicz do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...