Chcemy autobusu 7xx z Wołomina do Warszawy !

Szanowni Państwo,

Domagamy się alternatywnego dla kolei połączenia autobusowego dla gmin powiatu wołomińskiego
 
Mimo wręcz rewelacyjnego skomunikowania gmin Ząbki, Zielonka, Kobyłka i Wołomin za pomocą linii kolejowej, uważamy że nasze potrzeby nie są w pełni zaspokojone. Domagamy się autobusu miejskiego, włączonego w system warszawskiej komunikacji miejskiej (linia 7xx) który pozwoli nam dojechać do Warszawy.
 
Tak, pociągi w godzinach szczytu jeżdżą co 10 minut i zapewniają połączenie z Warszawą Wileńską i z drugą linią warszawskiego metra, zapewniają większą pojemność niż jakikolwiek autobus, a podróż jest szybka.
 
W ich najbliższym sąsiedztwie mieszka jedynie część mieszkańców naszego powiatu. Z wielu osiedli, które są oddalone od linii kolejowej, codziennie musimy pokonać znaczny kawałek drogi. Na piechotę, samochodem, rowerem. To wydłuża naszą podróż do tego stopnia, że konkurencyjność pociągu wobec innych środków transportu maleje. Mieszkańcy Zielonki Bankowej, Ossowa, Turowa, wszystkich terenów na południowy wschód od drogi wojewódzkiej 634 mimo zapewnień władz naszych gmin, nie mają jak dostać się do pracy w Warszawie. Wyjątkiem od tej reguły są jedynie Ząbki Południowe które mają linię 345.
 
Pociągi także ulegają awariom. W takiej sytuacji większość z nas nie ma jak wrócić do domu!
 
Na rozkład jazdy włodarze gmin nie mają żadnego wpływu! Rozkład jazdy pociągów leży całkowicie po stronie Kolei Mazowieckich i nie jeden raz nasi burmistrzowie rozkładali ręce, bo nie mają możliwości żadnego wpływu na kolejarzy.
 
Gminy uruchomiły linie autobusowe dowożące do stacji. Ich stan techniczny, częstotliwość kursowania i ogólna jakość pozostawiają wiele do życzenia. Brak skomunikowania z rozkładem jazdy, konieczność dodatkowej przesiadki, przystanki oddalone od stacji kolejowych nawet o pół kilometra, odjazdy co godzinę – mało kto jest na tyle odważny by planować swój dojazd do pracy w oparciu o busiki.
 
Mamy linie prywatne, dymiące, zniszczone autobusy, za które trzeba płacić oddzielnie, a sam tabor jest przystosowany do obsługi ruchu turystycznego, a nie miejskiego. Autobusy prywatne nie są przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. A skorzystanie z pociągu przez osobę na wózku trzeba zgłaszać do PKP 2 dni wcześniej!
 

Dlatego domagamy się od władz gmin powiatu wołomińskiego uruchomienia linii autobusowej 7xx kursującej z Wołomina przez Kobyłkę, Zielonkę i Ząbki do stacji Metro Trocka!

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Artur Pająk do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook