Chcemy autobusów ZTM w Gminie Pruszcz Gdański

Petycję wysłalismy do władz Gminy Pruszcz Gdański. Zakończyliśmy zbiórkę podpisów. Dziękujemy za tak spontaniczne reakcje na naszą akcję.


Pragniemy zwrócić uwagę władz na problem braku integracji komunikacyjnej Gminy Wiejskiej Pruszcz Gdański z największymi aglomeracjami graniczącymi z nami. Nasze dzieci, wnuki, seniorzy i osoby pracujące z Borkowa, Straszyna, Rotmanki, Juszkowa, Łęgowa, Cieplewa, Rokitnicy, Radunicy i innych wsi jadąc do urzędu, pracy czy szkoły, muszą korzystać z dwóch różnych przewoźników - gminnej komunikacji Gryf, a na terenie Gdańska i Pruszcza z transportu ZTM. Tym samym muszą posiadać dwa odrębne bilety. Największe miejscowości leżące w bliskim sąsiedztwie Gdańska są jego "sypialnią", a mieszkańcy pracują i uczą się na terenie aglomeracji zarówno gdańskiej jak i pruszczańskiej. Naturalnym byłoby zintegrowanie transportu, wprowadzenie autobusów ZTM na teren naszej gminy, co wprowadziłoby jednolity bilet dla Gdańska, naszej Gminy i Miasta Pruszcz Gdański.
Władze gminy, a w szczególności wójt Magdalena Kołodziejczak wielokrotnie na zebraniach wiejskich i sesjach podkreślała brak możliwości głównie finansowych ale i organizacyjnych wprowadzenia ZTM na teren gminy. My zaś uważamy, że linie ZTM np. do Straszyna, Borkowa, Juszkowa czy Rotmanki byłyby rentowne. Znalazłyby się  również linie nierentowne, ale transport jest dziedziną, do której samorządy zawsze dokładają, przecież obecnie też tak jest. Szczycimy się, że jesteśmy gminą bogatą i to prawda. Dlatego należy zadbać o środki na przeorganizowanie transportu i wprowadzenie ZTM a  tam gdzie nie będzie to możliwe zadbanie o transportowe potrzeby mieszkańców innymi środkami.
Jako Stowarzyszenie widzimy potrzebę zmian. Prosimy, podpisz petycję, nie zapomnij potwierdzić jej podpisania. Od razu dostaniesz email zwrotny.

Inicjatorzy:
Weronika Chmielowiec -
prezes stowarzyszenia, radna

Karol Kardasiński - członek stowarzyszenia, radny
39883048_2146710042244319_8662867912689713152_n1.png


Weronika Chmielowiec Stowarzyszenie POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE Powiatu Gdańskiego    Skontaktuj się z autorem petycji