Chcemy "The Lighthouse" w Polskich kinach

fd6fd34d27c8a3fa.jpg

Do zagranicznych kin wchodzi "The Lighthouse" w reż. Roberta Eggersa. Jeden z hitów tegorocznego Cannes, film doskonale oceniany (93% na Rotten Tomatoes, 80 na Metacriticu), produkcja ciesząca się niemałym zainteresowaniem nie tylko za oceanem, ale i także w Polsce. Mimo tych faktów, nikt nic nie wie czy i kiedy najnowsza produkcja twórcy także świetnie przyjmowanego "The VVitch" dosięgnie polskich kin.

Ja doskonale rozumiem, że z perspektywy dystrybutora pierwszoplanową rolę gra to ile film zarobi. W tym przypadku takie obawy wydają mi się być bezsensowne, bo rozgłos wokół filmu dociera także do polskich forów i w ostatnim czasie nierzadko trafiałem na dociekliwe pytania odnośnie polskiej premiery. Tutejsi widzowie także są pod wrażeniem materiałów promocyjnych, część nawet nie potrafii sobie wyobrazić jakie to wrażenie robiłby tak nastrojowo nakręcony film w mroku sali kinowej.

Wiem, że to są te czasy kiedy to w naszych kinach największy popyt mają kino superbohaterskie czy filmy Vegi. Nie oszukujmy się - jest też sporo ludzi, których niekoniecznie interesują takie pozycje i wolą wydać pieniądze na doskonale oceniany stylowy film grozy i to jeszcze z takimi głośnymi nazwiskami jak Pattinson czy Dafoe w obsadzie. Przypomnieć warto tu też całkowicie świeży przykład "Parasite" - w 100% artstycznego filmu koreańskiego, który w Polsce okazał się być nie tyle sukcesem artystycznym, co finansowym.

Wierzę, że liczba poniższych podpisów zmotywuje jakiegokolwiek dystrybutora do przygarnięcia tego tytułu, sprawienia jej godnej dystrybucji kinowej i to nawet nie później jak w styczniu.

Zatem do dzieła, kinomani! Każdy podpis to jeden krok w przód!


Krystian Miderski    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Krystian Miderski będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...