Czas na Zmianę w PZPN
W związku z wydarzeniami, które miały miejsce podczas kadencji obecnego zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, na czele z prezesem Cezarym Kuleszą, składamy apel o jego dymisję oraz dymisję całego zarządu PZPN.
Ostatnie cztery lata to nieprzerwane pasmo kompromitacji i zaniechań w zarządzaniu polską piłką. Nie możemy pozwolić, by kolejne lata zostały zmarnowane przez brak kompetencji, przejrzystości i wizji.
Od 2021 roku, gdy prezesem został Cezary Kulesza, PZPN pogrążył się w chaosie:
- kontrowersje wokół premii na Mistrzostwach Świata w Katarze,
- obecność skazanych działaczy i osób z zarzutami na zgrupowaniach reprezentacji,
- zatrudnienie ochroniarza z przeszłością kryminalną,
- konflikty wewnątrz kadry narodowej,
- zakończone odejściem Roberta Lewandowskiego,
- kompromitujące wypowiedzi,
- brak strategii i transparentności,
- podejrzenia o upolitycznienie związku,
- nieudolne decyzją związane z wyborami selekcjonerów,
- oraz ciągłe unikanie odpowiedzialności i przerzucanie winy na innych.
To tylko wierzchołek góry lodowej. Te wydarzenia uderzają w wizerunek Polski na arenie międzynarodowej i niszczą zaufanie do kadry oraz całej federacji.
Skończmy z przerzucaniem winy. Obecna sytuacja to rezultat decyzji podejmowanych przez obecne władze PZPN. Prezes Kulesza nie jest ofiarą tych wydarzeń – to on ponosi za nie odpowiedzialność.
Panie Prezesie – jeśli naprawdę dobro polskiej piłki leży Panu na sercu, czas ustąpić. Apelujemy też do wszystkich osób decyzyjnych w polskiej piłce: dość kolesiostwa i personalnych układów. Czas na odważne decyzje – z wyborem nowego prezesa na czele.
Polska piłka zasługuje na profesjonalizm, transparentność i odpowiedzialność. Pora powiedzieć: DOŚĆ.
Podpisz tę petycję i udostępnij ją dalej. To może być ostatnia szansa, by uratować polską piłkę przed kolejnymi latami stagnacji i wstydu. Pokażmy, ilu nas jest. Głos kibiców ma znaczenie.
Czas Na Zmianę PZPN Skontaktuj się z autorem petycji