Żądamy usunięcia hańbiącego polskich bohaterów spotu Rafała Trzaskowskiego z sieci

tyt.jpg

W nawiązaniu do wydarzeń sprzed 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i ponownego pojawienia się w przestrzeni publicznej skandalicznego spotu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, społeczność Warszawy domaga się natychmiastowego usunięcia materiału z przestrzeni internetu.

Niniejsza petycja jest wyrazem szerokiego oburzenia mieszkańców Warszawy, internautów, ale przede wszystkim Powstańców Warszawskich, którzy już przed kilkoma dniami, apelowali do kandydata na prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, o przeprosiny, które to apele pozostały bez jakiegokolwiek odzewu.

Skandaliczny spot, z udziałem aktora Michała Żebrowskiego, przedstawia scenę rozstrzelania mężczyzny z czarną opaską na oczach, na wzór egzekucji polskich bohaterów, który wykrzykuje słowa "za Rafała", sugerujące oddanie życia za Trzaskowskiego.

Jak napisał w liście otwartym do Rafała Trzaskowskiego jeden z ostatnich żyjących Żołnierzy Wyklętych, Mieczysław Chojnacki, ps. "Młodzik", "film ten, nawiązujący do egzekucji przez rozstrzelanie, hańbi pamięć wszystkich osób, które oddały w walce o wolną Polskę swoje życie lub zostały zamordowane przez hitlerowskich i komunistycznych oprawców".

Z tym większym oburzeniem społeczność Warszawy przyjmuje słowa Michała Żebrowskiego, który nie tylko próbował skłamać na temat pochodzenia pomysłu na spot, ale również zażądał przeprosiń dla samego siebie.

By zadbać o szacunek i pamięć o polskich Bohaterach, którzy oddali życie w tak drastycznych okolicznościach, podpisz niniejszą petycję i przekaż swoim znajomym!

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Jacek Ozdoba do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...