Żądanie sprowadzenia pozostałych Polaków ze Strefy Gazy

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowny Panie Premierze,
Szanowny Panie Ministrze Spraw Zagranicznych


Apelujemy i prosimy o jak najszybsze dokończenie akcji ewakuacji Polaków ze Strefy Gazy. Wszyscy dotąd stamtąd ewakuowani są niezmiernie wdzięczni Polskiemu Rządowi, że przyczynił się do tego, że mogli oni opuścić to prawdziwe piekło na ziemi. Jednocześnie i oni i cały Polski Naród, pomny dziejów powstańczej Warszawy 1944 roku, drży o los pozostałych tam polskich rodzin. To tylko i aż 17 osób, w tym 9-cioro dzieci.

Sytuacja w Gazie jest tragiczna. Bombardowanie trwa dzień i noc. Szkoły, szpitale, świątynie i domy, w których nadal mieszkają ludzie, zamieniane są w gruzy i popioły. Ludzie nie mają gdzie uciekać przed gradem bomb. Nie ma wody, jedzenia i prądu. Leki dawno się skończyły, a operacje, amputacje i porody - w tym cesarskie cięcia, wykonywane są bez znieczulenia. Grozi wybuch epidemii, gdyż nie działa kanalizacja a każdego dnia od gradu bomb ginie kilkaset osób, których pochówki stały się niemożliwe. Wszędzie na ulicach zalegają zwłoki. Połowa ofiar to dzieci. Te, co jeszcze przeżyły są kompletnie straumatyzowane. Ludzie skazani są na pewną śmierć, jeśli nie od bomb, to z głodu, pragnienia lub wykrwawienia przez brak pomocy medycznej. Nie pozwólmy, żeby taki los spotkał naszych polskich obywateli.

Prosimy Pana Prezydenta, Pana Premiera i Pana Ministra o szybkie działanie celem sprowadzenia pozostałych pięciu polskich rodzin ze Strefy Gazy do kraju. To jest przecież nasz wspólny obowiązek wobec nich. Liczy się każda godzina!

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Edyta Paradowska do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...