Filmy Disneya z polską ścieżką językową

FILMY THE WALT DISNEY COMPANY
Z POLSKĄ ŚCIEŻKĄ JĘZYKOWĄ

Wytwórnia The Walt Disney Company znacznie ogranicza liczbę tytułów dostępnych z polską ścieżką językową. To korporacja zarządzająca studiami Disney, Pixar, Marvel Studios, Lucasfilm, 20th Century Studios, czy Searchlight Pictures.

Od wielu miesięcy coraz mniej tytułów ukazuje się z polską ścieżką językową na nośniku Blu-ray. Można tu wymienić takie tytuły jak m.in. "Co w duszy gra?", "Zjazd", "Zew krwi", "Nowi mutanci", a teraz również "Luca" i nagrodzony trzema Oscarami "Nomadland". Tendencja pokazuje, że również przyszłe tytuły mogą nie pojawić się w naszym kraju w wysokiej jakości.

Firma Galapagos Sp. z o.o., która jest dystrybutorem filmów Disneya, poinformowała, że musiała walczyć, by w ogóle wydać "Co w duszy gra?" na DVD. Jest to działanie niezrozumiałe, gdyż w naszym kraju zazwyczaj większość produkcji sprzedawała się bardzo dobrze, co widać, po galopujących cenach starszych animacji Pixara.

Prosimy również o udzielenie zgody na wznowienia wielu starszych filmów Państwa wytwórni, w tym m.in. "Iniemamocnych", "Ratatuj", czy "Wall-E" oraz ponowne wydanie klasycznych filmów Foxa, jak "Szklaną Pułapkę", albo "Speed" z Keanu Reevesem. W przyszłości oczekujemy również premier na nośniku 4K Ultra HD, który nad Wisłą zdobywa coraz większą popularność, co pokazują m.in. znakomite wyniki filmów Nolana, czy znanych serii jak "Harry Potter". Ostatnio zapowiedziany film 4K UHD "Ciche miejsce 2" wyprzedał się w Empiku w ciągu sześciu dni.

Pewne jest, że bez naszej reakcji lepiej nie będzie. Podpisując petycje możliwe, że damy znać wytwórni, że polscy fani też się liczą. My liczymy natomiast, że przyszłe tytuły otrzymają polskiego lektora, dubbing i napisy.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Kamil do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...