Domagamy się mądrego gospodarowania środkami na walkę z ASF. STOP odstrzałowi dzików! Zaoszczędzone w ten sposób fundusze trzeba przeznaczyć na środki ochrony dla hodowców trzody chlewnej.

Sz. P. Premier Mateusz Morawiecki

 

Szanowny Panie Premierze!                  

My niżej podpisani składamy stanowczy sprzeciw przeciwko „tzw. sanitarnemu odstrzałowi dzików”, który ma być sposobem na walkę z ASF, a w rzeczywistości nie przynosi żadnych sanitarnych efektów, dając jedynie przyzwolenie myśliwym do realizacji swoich pasji kosztem tego gatunku.   

O małej skuteczności takich działań w walce z epidemią ASF mówili już na samym początku naukowcy, przyrodnicy i ekolodzy w swoim liście otwartym,  a  potwierdzają to wyniki odstrzałów przeprowadzonych w 2020 r. – ok. 0,5%  odstrzelonych dzików było zakażonych ASF -  wg danych opublikowane przez Dziennik „Rzeczpospolita” 28 września 2020 r. w artykule „polowanie na ASF skończyło się pudłem”.                

Finansowanie z budżetu Państwa tych, jak się okazuje, nie tylko szkodliwych dla środowiska naturalnego, ale i bezowocnych działań jest w naszej ocenie niegospodarnością i marnotrawieniem środków publicznych, a zatem powinno być czym prędzej zaprzestane.                

Jako obywatele i podatnicy płacący podatki domagamy się zaprzestania trwonienia środków publicznych i zniesienia sanitarnego odstrzału dzików na rzecz bardziej skutecznych rozwiązań.                

Postulujemy wprowadzenie wzorem innych państw – systemu nagród dla osób, które znajdą i zgłoszą padłe zwierzęta chore na ASF, a także wsparcia finansowego dla hodowców trzody chlewnej w postaci środków na ochronę bezpośrednią, takich jak na przykład  maty dezynfekujące, odzież ochronna dla pracowników, zamgławiacze, inne środki dezynfekujące.                

Wierzymy, że jako ekonomista i pragmatyk spojrzy Pan chłodnym okiem na nasze argumenty, uznając, że są one racjonalne i merytoryczne, gdy tymczasem  „sanitarny odstrzał dzików” to w rzeczywistości nic innego jak przyzwolenie na finansowanie myśliwskiego lobby za publiczne pieniądze.                  

Z wyrazami szacunku!


Grupa fb: Kocham dziki, kocham świat!    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Grupa fb: Kocham dziki, kocham świat! do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )