Domagamy się docieplenia psich bud słomą w Schronisku w Sosnowicach

W imieniu Fundacji All For Animals, która sfinansowała i zakupiła 10 nowoczesnych bud - zwracamy się z żądaniem podjęcia stosownych działań w celu ocieplenia bud słomą. Zwierzęta czują tak samo jak ludzie - mimo że budy przez nas zakupione wykonane są niezwykle profesjonalnie, to niezbędne jest ich docieplenie, bez tego nie będą należycie funkcjonowały.
Jest zimno - zwierzęta, zwłaszcza bezdomne zasługują na godziwe traktowanie.

Obowiązkiem schroniska jest docieplanie bud w okresach zimowych. Kołdry i koce są świetną wyściółką zimą w POMIESZCZENIACH OGRZEWANYCH. Inaczej za dnia koc nabierze wilgoci z łap i z powietrza, a nocą przymarznie. Zimą, gdy panuje wilgoć i mróz jako legowisko sprawdza się słoma, potwierdza to Główny Inspektorat Weterynarii. Zalety słomy: tania, ekologiczna, łatwo dostępna, SŁOMA NIE ZAMARZA, nie chłonie wilgoci, nie trzeba jej wymieniać często (słomę się dokłada do budy, chyba że zamoknie, więc mamy oszczędność czasu pracowników), łatwiej jak koce jest utylizować słomę.
Nie ma przepisów, które zabraniałyby stosowanie słomy do docieplania bud zimą w związku z powyższym stosowanie SŁOMY a KOŁDER to decyzja zarządcy schroniska. 90% schronisk wybrało słomę.  Wolontariusze mają słomę, jest możliwość jej stosowania, ale zarządca się sprzeciwia.

Nie zastosowanie się do naszego żądania  może zostać uznane przez Fundację All For Animals jako rażąca niewdzięczność Obdarowanego. Odwołanie darowizny z powodu rażącej niewdzięczności jest możliwe także w przypadku, gdy obdarowany nie przestrzega pewnych norm moralnych w stosunku do Darczyńcy, tą normą moralną w tym wypadku jest uszanowanie woli odnośnie właściwego sposobu użytkowania. Nie ma ogólnej reguły pozwalającej na uznanie zachowania obdarowanego wobec darczyńcy za rażącą niewdzięczność uzasadniającą odwołanie darowizny. Przeprowadzając badanie, na ile obdarowany dopuścił się niewdzięczności wobec obdarowanego i czy była to niewdzięczność rażąca, należy każdorazowo rozpatrywać okoliczności konkretnej sprawy. Na gruncie naszej wykładni, brak natychmiastowej reakcji może zostać uznany za przesłanke odwołania darowizny.


Marcin Szymański    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marcin Szymański do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...