Przywrócenie dwupasmowego ruchu na odcinku drogi od Zespołu Szkół nr 8 do Przychodni nr 1 przy Grodzkiej 2l w kierunku mostu- Włocławek

Do Prezydenta Miasta Włocławek

Pana Marka Wojtkowskiego

Jako mieszkańcy Szpetala Dolnego/ Zawiśla oraz użytkownicy tejże drogi, w związku z trwającą przebudową ulicy Grodzkiej zwracamy się z prośbą o przywrócenie dwupasmowego ruchu kołowego w kierunku mostu na odcinku od Zespołu Szkół nr 8 do Przychodni Lekarza Rodzinnego. Taki ruch istniał dotychczas.

Żyjąc w 21 wieku, w dobie rozwijajacej się motoryzacji, korzystając codziennie z ulicy Grodzkiej kóra jest główną i jedyną arterią łączącą nas z centrum miasta borykamy się z dużymi korkami. Most stalowy na Wiśle obsługuje mieszkańców Szpetala Dolnego, Szpetala Górnego a także okolicznych miejsowości m.in Witoszyna, Fabianek, Bogucina i innych. Wspomniany dwupasmowy odcinek jezdni dawał możliwośc  upłynnienia ruchu w momencie gdy użytkownicy kierujący sie na most stali w długich korkach często na tym właśnie odcinku. W tych okolicznościach kierowcy jadący w kierunku Szpetala Górnego mogli przemieszczać sie lewym pasem. Również ominięcie wolno poruszających się pojazdów było w tej sytuacji możliwe. Obecnie, po przebudowie uniemożliwiono i całkowicie zblokowano ten odcinek. W tej sytuacji będą powstawały jeszcze większe korki i jeszcze bardziej zostanie utrudniona komunikacja z centrum miasta. Zapraszamy władze miasta na wycieczkę w godzinach porannych np 7.30 gdy ta strona Wisły zmierza do swoich szkół i prac.

Szerokość pasa drogowego jak i chodnika wraz z pasem zieleni stwarzają warunki dla dwupasmowego ruchu, a jedynie nieprzemyślana przebudowa zatoki autobusowej powodująca przewężenie w najbardziej newralgicznym miejscu spowodowała stworzenie wąskiego gardła.

Nikt nie myśli o wybudowaniu kolejnego mostu, a samochodów i mieszkańców przedmieść z tej strony Wisły przybywa, nie powstają nowe korytarze komunikacyjne a jeszcze nam sie blokuje istniejące co jest działaniem karygodnym.

Wobec powyższego jeszcze raz zwracamy się z apelem o przywrócenie dwupasmowego ruchu na tymże odcinku, gdyż jest to minimum jakie powinno być zachowane przy przebudowie drogi.

Podpisz petycję


LUB

Twój adres e-mail nie będzie widoczny na naszej stronie. Jednak należy zaznaczyć, że autor petycji zobaczy wszystkie informacje, które udostępnisz w tym formularzu.

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Facebook