Droga tak, wycinka nie.

dąb1.jpgDo Pani Prezydent Kędzierzyna-Koźla

Radnych miasta Kędzierzyn-Koźle  

Szanowni Państwo,

Podejmujecie Państwo jako samorządowcy wiele inicjatyw związanych z ochroną środowiska i jego dobrostanem, a tym samym z dobrostanem mieszkańców naszego miasta. Jak ważne są stan środowiska i jakość powietrza zwłaszcza w naszym mieście wiemy wszyscy. Tym bardziej wielu mieszkańców naszego miasta jest zaskoczonych rozmachem inwestycji dotyczącej budowy drogi dojazdowej do działek w Koźlu od strony ul. Głubczyckiej. Budowa tej drogi wg Państwa wymusza wycięcie 44 drzew, w tym okazów dębu w wieku 100 do 150 lat.

Skoro Gmina Kędzierzyn-Koźle bierze udział w Partnerstwie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej Gminy Kędzierzyn-Koźle i planuje utworzenie Centrum Ochrony Bioróżnorodności, a do tego korzysta przy tym ze wsparcia finansowego Unii Europejskiej to wydawało by się, że jest świadomość wagi problemu. Otóż 100letni dąb jest swoistym „centrum bioróżnorodności”. Dlatego każde takie drzewo i nie tylko takie, jeśli to tylko możliwe winno być w mieście chronione i zadbane.

Dlatego zwracamy się z postulatem, aby Pani Prezydent, Radni Miasta dołożyli wszelkich możliwych starań, aby rzeczoną wycinkę ograniczyć do minimum, a już na pewno ochronić drzewa, które pamiętają czasy powstawania parku. Była to druga połowa XIX wieku.

Pamiętajmy, że to od nas zależy w jakim stanie zostawimy nasze miasto naszym dzieciom.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Marcin Tumulka do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook