Działania naprawcze ws. PKP PLK

Szanowni Państwo,

My, podpisani niżej, mieszkańcy aglomeracji warszawskiej z linii kolejowych 7 oraz 8,

wobec skandalicznych działań w zakresie prowadzenia modernizacji stacji Warszawa Zachodnia, żądamy natychmiastowych działań Urzędu Transportu Kolejowego wobec spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A a także podjęcia działań naprawczych przez spółkę PKP PLK. Doskonale rozumiemy, że modernizacja infrastruktury może być obarczona trudnościami. Chcemy jednak pokazać zbiór kompromitujących sytuacji z winy zarządcy infrastruktury. Chodzi o:

  • awarie urządzeń sterowania ruchem kolejowym podczas prowadzonej modernizacji,
  • oddanie kolejnego etapu inwestycji(wiadukt kolejowy pozwalający na bezkolizyjną jazdę pociągów z linii radomskiej w kierunku Legionowa) "na słowo honoru", co poskutkowało opóźnieniami już w niedzielę 13 marca, a w poniedziałek, 14 bm, wtorek, oraz dzisiaj, 15 marca, poskutkowało ogromnymi opóźnieniami w ruchu rzędu nawet 100 min i więcej, oraz dwoma niebezpiecznymi incydentami bezpieczeństwa(skierowanie pociągu SKM Warszawa oraz PKP IC na zły tor). Zarządca infrastruktury zezwolił na kursowanie nowych połączeń po infrastrukturze, która nie została w pełni oddana. 

Powyższe działania uderzają w bezpieczeństwo ruchu kolejowego, ale także powodują straty wizerunkowe, moralne i finansowe dla przewoźników oraz pasażerów. 

Żądamy tego, aby PKP Polskie Linie Kolejowe wypłacił odszkodowania przewoźnikom oraz pasażerom, w wysokości dwukrotności lub czterokrotności kwoty, jaką przewoźnicy płacą tej spółce za dostęp do infrastruktury w przeciągu roku. 


Kamil Przemysław Oroń    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Kamil Przemysław Oroń będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...