Protest przeciwko traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź-Wawa

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Protest przeciwko traktowaniu pasażerów linii kolejowej Łódź-Wawa


Gość

#1

2014-07-23 12:52

W 100% popieram petycję. Wczoraj tj. 23-07-2014 pociąg wyjeżdżający z Warszawy Centralnej o 13:45 również zafundował pasażerom gratis czasowy. Po przejechaniu Grodziska Mazowieckiego, pociąg zatrzymał się i po dość długim czasie zaczął cofać się w kierunku Warszawy. Do Skierniewic pociąg przyjechał prawie z godzinnym opóźnieniem. MASAKRA albo pęka ta ich jedwabna sieć trakcyjna albo prawie codziennie awaria urządzeń sterowania ruchem :-( Bałagan, chaos i całkowity brak przepływu informacji.
Kryśka
Edek

#2 :)

2014-07-23 14:16

Jak zwykle Łódź ma problem. We łbach się Wam poprzewracało. Cała Polska jeździ w gorszych warunkach i jakoś nikt problemów nie robi. Cóż, ale tak to jest jak się wyżej sra, niż dupę się ma.

Gość

#3

2014-07-23 14:45

W pełni się zgadzam z załączonym tekstem. To co się dzieje na naszej trasie Skierniewice- Warszawa- Skierniewice to jest jakieś wielkie nieporozumienie!

Mam nadzieję że to wszystko się polepszy!

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2014-07-23 14:56



Gość

#5

2014-07-23 15:53

Najbardziej martwi mnie to że petycja nic nie da. Ludzie i tak muszą wybrać pociąg więc będą nim jeździć niezależnie od warunków... przykre ale prawdziwe.

Gość

#6

2014-07-23 18:20

Bardzo dobrze,trzeba się za te koleje zabrać, to co dzieje się na trasie przechodzi już ludzkie pojęcie.Przykładowo wczoraj wyjechałam z Warszawy Zach.wiedenką do Żyrardowa o godzinie 16.50 na miejsce dojechałam o godzinie 18.05. Następnego dnia postanowiłam pojechać wcześniej do pracy i wypróbować powrót wcześniejszym pociągiem, a więc wyszłam z pracy o godzinie 15.30 aby zdążyć na pociąg relacji Warszawa Wsch.-Skierniewice wyjeżdżający z Zach. o godzinie 15.53 i tutaj uwaga planowy przyjazd do stacji Żyrardów 16.49 (ktoś by powiedział fajna godzina na powrót do domu)przy czym pociąg staje przed stacja Grodzisk i stoi 15 min. wjeżdża na stację Grodzisk i znów stoi 15 min. Wyjeżdża w Grodziska i staje przed stacją Żyrardów kolejne 20 min. Wjazd na stację godzina 17.49 aż chce się krzyczeć.

Gość

#7

2014-07-23 18:45

wybory się zbliżają. Pora hołotę rozpędzić do domu.
K

#8

2014-07-23 19:07

Dodatkowo, przynajmniej z Łodzi, nie ma porozumienia między firmami i to, czy pojedzie się pociągiem innego przewoźnika bez zakupu jednorazowego biletu jest dobrą wolą konduktora! Kasjerzy sprzedają bilety na nieistniejące połączenia. Bawimy się.

Gość

#9

2014-07-23 19:09

oby coś pomogła...
Medruś

#10 Re: :)

2014-07-23 21:55

#2: Edek - :)

I tylko Łódź i okolice coś z tym robią, a reszta nic :)

Tomasz Miodek
Autor petycji

#11 Poprawki i uwagi

2014-07-23 22:42

1. Jedna osoba zwróciła mi uwagę na błąd - w jednym miejscu użyłem nazwy Maków zamiast Mokra. Poprawiłem, dziękuję.
2. Poza powyższym list pozostawiam w oryginalnym brzmieniu z 22 lipca. W chwili publikowania nie wiedziałem jeszcze, że zmiana rozkładu zostanie utrzymana (przynajmniej) do 10 sierpnia. Zapewniam jednak, że będę informował odbiorców listu o wszelkich zmianach sytuacji (zwłaszcza na naszą niekorzyść).
3. List wysłałem do wskazanych w nagłówku adresatów oraz do mediów. Jutro wrzucę pełną listę adresową.
4. Mam zamiar stosować metodę na Shawshank. Jeden list mogą zignorować. Jak będę wysyłał list codziennie, w końcu będą musieli zareagować. Każdego, kto uzna to za stosowne zapraszam do wsparcia, czy to przez jednorazową wysyłke, czy przez regularne przypominanie o naszej sprawie.
5. Dziękuję wszystkim, którzy już podpisali. Jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił - gorąco zachęcam. Już jest nas prawie 400 osób. Im będzie nas więcej, tym trudniej będzie nas zignorować. Zwłaszcza że, jak ktoś już napisał, wkrótce wybory.
6. Obecnie jeżdżę ze Skierniewic, ale zaczynałem z Łodzi, wiec znam z doświadczenia sytuację różnych stron.
listwa

#12 Re: :)

2014-07-24 06:42

#2: Edek - :)

Zapewniam Cię że nie tylko Łódź ma taki problem. Dołączyć do tego możesz Żyrardów, Międzyborów, Jaktorów. Zapraszamy ciebie żebyś pojeździł chociaż tydzien na tej trasie to od razu zmieniłbyś zdanie

Miśka

#13 ****

2014-07-24 06:59

Słuchajcie może jakiś protest na torach jak nie pomoże ta petycja ?
urban

#14 chciałbym wysyłać ale jak

2014-07-24 07:02

fajnie jakby wszystkie adresy mail były w jednym miejscu. tylko kopiuj wklej i możnaby wysyłać.

Gość

#15

2014-07-24 08:11

Najbardziej chyba boli nasza bezsilność wobec włodarzy. Ja, wychodząc z domu do pracy o 5:45, wracam do domu o 19:15. Prawie tyle samo czasu co praca, zajmuje mi dojazd. Boli. Tym bardziej, że nadmiarowy/nadplanowy (przez nieudolność spółek kolejowych) czas spędzony w podróży moglibyśmy wykorzystać znacznie lepiej :(
Tomasz Miodek
Autor petycji

#16 Lista adresatów

2014-07-24 08:18

"Do" stanowią właściwi odbiorcy, "DW" - media
Niektóre adresy zwracają błędy z powodu zapchanych skrzynek.
Jeden adres, mimo że jest oficjalnie umieszczony na stronie TVP zwraca błąd jako nieistniejący (redakcja.lodz@tvp.pl). Umieszczam go na końcu, żeby móc przy kopiowaniu pominąć.

Jeśli chcecie osiągnąć najlepszy wynik, podawajcie w mailu pełne dane (imię, nazwisko, adres). Wszystkie te instytucje muszą szanować nasze dane prywatne, a niektóre wymagają podania danych, żeby w ogóle zarejestrować zgłoszenie (np. RPO). Oczywiście jeśli ktoś się obawia podać pełne dane, nawet e-mail podpisany samym imieniem i nazwiskiem będzie sygnałem, że to nie jest tylko problem jednej osoby.


do:
halina.rutkowska@plk-sa.pl,
sekretariat@intercity.pl,
info@p-r.com.pl,
skargi@mazowieckie.com.pl,
kontakt@kprm.gov.pl,
kancelaria@mir.gov.pl,
mg@mg.gov.pl,
sekretariatKM@mazovia.pl,
sekretariat@lodz.uw.gov.pl,
utk@utk.gov.pl,
uokik@uokik.gov.pl,
biurorzecznika@brpo.gov.pl


DW:
widzowie@tvn.pl,
redakcja_portalu@agora.pl,
listydogazety@gazeta.pl,
serwisinformacyjny@rp.pl,
redakcja@polskatimes.pl,
sekretariat.waw@tvp.pl,
news@polsat.com.pl,
fakty@firma.interia.pl,
wp@wp.pl,
onet@onet.pl,
interia@firma.interia.pl,

uwaga@tvn.pl,
studio@radiolodz.pl,
fakty@rmf.fm,
redakcja@miastol.pl,

redakcja.lodz@tvp.pl

Z uwagi na otrzymaną odpowiedź od Wojewody Maowieckiego zastępuję adres Wojewody adresem Marszałka. Plus parę nowych adresów w mediach.

:)

#17 Re: :)

2014-07-24 08:42

#2: Edek - :)

A CO TO  NIBY GDZIE JEST TAK LUKSUSOWO? MOŻE JAK TĘDY NIE JEŹDZISZ TO CI TO LATA!


Gość

#18

2014-07-24 08:43

Brakuje tylko jednego wątku - temperatur panujących w pociągach. Jest tylko jeden pociąg klimatyzowany ze Skierniewic do W-wy i jeden z W-wy do Skierniewic(Wiedenka). To skandal, żeby nie było klimatyzacji przy takich temperaturach panujących w wagonach - to podpada pod torturowanie ludzi.
Tomasz Miodek
Autor petycji

#19 Re: Re: :)

2014-07-24 08:44

#17: :) - Re: :)

Wyluzuj ;-) Chyba nie dojrzałeś Edkowego sarkazmu :-) Ja w każdym bądź razie tak odczytałem ten komentarz (vide uśmieszek w temacie).


Gość

#20

2014-07-24 10:55

Skandal z odwoływaniem połączeń i dezinformacja, to stały element działalności koli polskich od wielu, wielu lat. Brak odpowiedzialności jest porażający. Widać taki mamy w Polsce klimat, jak twierdzi osoba najbardziej odpowiedzialna.
Tomasz Miodek
Autor petycji

#21 Artykuł w portalu Rynek Kolejowy

2014-07-24 11:04

Jeśli ktoś nie czytał, polecam artykuł w 100% potwierdzający nasz list:
http://www.rynek-kolejowy.pl/53238/lodz_warszawa_chaos_pierwszego_dnia_zmian.htm
Stańczyk

#22 Polska właśnie

2014-07-24 12:23

Jestem po skardze do UOKiK i UTK na poczynania PKP IC (z nimi mam zawartą umowę - bilet). UTK odpisał, że nic nie mogą zrobić, a UOKIK stwierdził, że jak pociągi stoją spóźnione w polu, to powinniśmy dopłacać za bilety, bo przecież ogrzewanie takich spóźnionych pociągów kosztuje... Ponadto dodali, że jak komuś nie pasuje, to są przecież autobusy.

A z podwórka politycznego wygląda to tak, że ministra od transportu z PO "ma dreszcze", a Kaczyński z PIS stwierdził niedawno, że jakość podróżowania PKP uległa znaczącej poprawie. Zatem o co ho? Kraj jest piękną Irladndią, wy hejtujecie ;)

Dodam jeszcze, że wkrótce będą ponownie pruć tory w Skierniewicach. Rozpoczyna się kolejny remont, tym razem wymiana rozjazdów. Kto by przewidział, że stary remont nie skończy się w terminie (a miał się skończyć w czerwcu zeszłego roku)?

He he he, jeździć i robić do 67 lemingowa tłuszczo.
Łodzianka

#23 Re: Polska właśnie

2014-07-24 12:46

#22: Stańczyk - Polska właśnie 

 Ja bym proponowała, żeby to na piśmie UOKIK napisał. Bo jeśli takowa odpowiedź była, to moim zdaniem warto to gdzieś do mediów dać. Bo to znaczy że UOKIK nie wywiązuje się ze swoich podstawowych zadań i za taką odpowiedź powinny stołki polecieć. Zawarł Pan umowę i jest stroną tej umowy. Pan płaci i ma Pan prawo oczekiwać usługi. W Lodzi np. w związku z remontami, MPK obniżyło ceny biletów.

Stańczyk

#24 Re: Re: Polska właśnie

2014-07-24 13:07

#23: Łodzianka - Re: Polska właśnie 

 A odpowiedź oczywiście była na piśmie. UOKiK dodał, że mogę iśc do sądu (sam). A, że UOKiK nie wywiązuje się z obowiązków jak i zresztą UTK, to chyba zrozumiałe. O zgozo UTK obniżyła opłaty przewoźnikom, w tym m.in. PKP IC w celu, jak to określił prezes UTK "ulżenia pasażerom". Ale decyzję czy obniżka ma się przełożyć na ceny biletów pozostawiono komu? - przewoźnikom. Ci wobec strat własnych (IC podobno utraciło 400 tys. pasażerów) skonsumowali zapene obniżkę opłat aby ukryć straty. I tak to się kręci, ręka rękę myje. Z tego powinna się tłumaczyć Bieńkowska.

Karolina

#25 Re: :)

2014-07-24 16:53

#2: Edek - :)

Szkoda mi Ciebie to masz strasznie ograniczone myślenie. Zakładam się że nie jeździsz tą linia bo gdyby tak było nikogo byś nie krytykował... mam znajomych w calej Polsce i uwierz mi że są mocno zdzwiwieni ze w ogole cos sie psuje bądz jest jakies opoznienie wiecej niz 15 minut. A mi sie juz zdarzylo czekac nie raz na pociag godzine a potem jeszcze stac po drodze jakies 3 razy po 10 minut w polu. Wiec czlowieku puknij sie w czoło i nastepnym razem zastanow sie zanim napiszesz jakas bzdure....