PETYCJA DO GRUPY ALLEGRO Sp. z o.o. W SPRAWIE PARAMETRU TRAFNOŚĆ


Gość

#51

2014-08-07 09:59

Dodatkowo pragnę wszystkim zauważyć, iż obecne działania Allegro wpisuja się w najbardziej czarny dla nas wszystkich scenarusz o którym można było czytać miedzy wierszami słysząc wypowiedzi pracowników serwisu. Mianowicie Allegro chce wprowadzić model Amazona, gdzie Allegro bedzie samo w sobie głównym sprzedawcą.  Chca odejść od modelu portalu aukcyjnego na rzecz modelu sklepu internetowego allegro. W sumie mają do tego pełne prawo, bo to oni sa właścicielami Allegro a nie my. Dziwi mnie natomiast jedna kwestia... brak aktywności UOKiK do tej pory, ponieważ w chwili obecnej Allegro jest monopolistą i podejmuje dalsze kroki aby zwiększyć monopol na rynku polskim - wykupuje największe firmy z rynku e-commerce, m.in. Agito, Ceneo itd. Stwarza to pole do manipulacji... nie może być tak, że podmiot pobierający opłaty i udostępniający ogólną usługę jest jednocześnie uczestnikiem rynku... te wszystkie systemy służa tylko do manipulacji - tak samo jak ocena sprzedającego... proszę mi wytłumaczyć jak mamy odnieść się do czegoś czego nieznamy (mianowicie mniejsze oceny gwiazdkowe). Jak to mozliwe, że sprzedajemy swoje produkty robione w Chinach, pod własnym logiem a mamy 5 ocen, że przedmiot byl nieoryginalny... to skłania do myślenia


Gość

#52

2014-08-08 09:52

Jest ok. Niech allegro w końcu zrozumią, że obroty im spadają, takich sprzedających ja ja jest tysiące.

Gość

#53 Re:

2014-08-08 12:32

#52: -  

 Generalnie to w tej kwestii nie mamy racji... im obroty nie spadają, bo ludzie kupują u tych sprzedawców, którzy są windowani na pierwsze miejsca... jak zauważył Pan od prezerwatyw jego sprzedaż zmalała natomiast urosła sprzedaż kilku najwiekszych. I niestety tak to wygląda. Ja mam sprzedawcę, który teraz jest na pierwszym miejscu sprzedaży a sprzedaje produkty duzo drożej i nigdy nie był jakoś wysoko pod względem sprzedaży a teraz silnik allegro wypromował go jako najlepszego sprzedawcę... to jest masakra...

awm

#54

2014-08-11 19:25

Aukcja promowana 2godziny do końca 7strona.Sprzedaż coraz niższa.A co powiecie na przyznawanie standardu allegro przyznawanego z anonimowych ocen klientów,to jest też niezły wałek.


Gość

#55

2014-08-11 20:17

Dodatkowo należałoby poruszyć sprawę wystawiania aukcji z wieloma nowymi artykułami przez osoby zarejestrowane jako sprzedawcy indywidualni-nie zarejestrowane firmy ! Tylko zarejestrowana firma powinna mieć możliwość wystawiania aukcji z wieloma nowymi artykułami tego samego rodzaju, a nie jak do tej pory jest tolerowana taka sprzedaż przez osoby prywatne zarejestrowane na portalu !!!! bez firmy, bez podatków, bez kosztów ! np. lokalizacja "internet" telefon komórka na kartę, wysyłka paczkomat, do tego odbiór osobisty nie możliwy !!!!!!

Gość

#56 Re: Nie do końca racja !

2014-08-12 12:45

#55: -  

Kilka tygodni temu zmieniłam konta firmowe na zwykłe, właśnie z powodu zerowej sprzedaży. To co sprzedam z kont zwykłych mam tak samo ujmowane w rozliczeniu sprzedaży za dany okres, tylko że, jako przychód niefakturowany wg vat 23 %. Dla fiskusa nie ma to znaczenia, czy sprzedam na fakturę, czy na dowód wewn., jako sprzed. niefakturowana. Internet nie jest anonimowy, więc nie wiem, czy i ile osób tak ryzykuje, jak Ty to opisujesz., hm ??? Nie jest w porządku wobec wielu to, co napisała/eś wyżej... przynajmniej dla mnie.

JJ

#57 Re:

2014-08-14 12:39

#55: -  

 Szopki nie rób. Ja sprzedaję dużo na koncie bez teczki, ale:

- odprowadzam podatek, wystawiam kupującemu fakturę

- odbioru osobistego nie umożliwiam, bo biuro a produkcję mam oddaloną od siebie o 250 km ( i nie będę slęczał tu lub tu, żeby łaskawie ktoś odebrał ). Cały czas jestem w trasie, często za granicą, a tak mam spokój - pakuje pracownik, kurier odbiera za psie pieniądze, bo za 9,90 zł i  ja za t epieniądze nie będę sam czekał aż ktoś odbierze, albo dawał dodatkowej roboty pracownikowi


Gość

#58

2014-08-23 22:35

Szkoda, że nas tak mało.
Zamieściłam petycję na moim koncie prywatnym i firmowym na FB,liczę, że paru zainteresowanych sie znajdzie i zechce machnąć podpis.Pozdrawiam K.L.

Gość

#59

2014-09-03 20:11

Jestem sprzedawcą na Allegro, właścicielką małej firmy. Wyświetlanie ofert według trafności daje przewagę dużym firmom, które mają największą sprzedaż. To jest głęboko niesprawiedliwe, bo właśnie małe firmy (które nie mają standardu Allegro z racji mniejszej sprzedaży) płacą najwięcej za promowane wystawienie, a ich oferty są najmniej widoczne. Jest to podwójna niesprawiedliwość. Jest to nierówne traktowanie sprzedających na Allegro. Takie coś nawet nie jest zgodne z prawem, bo to jest dyskryminacja.
Polska Baba

#60 Re:

2014-09-03 20:19

#55: -  

 Oczywiście! Osoba działająca nielegalnie ponosi niższe koszty i może zaoferować niższe konkurencyjne ceny. Uczciwy taki jak ja dostaje ,,w plecy". Absolutnie popieram! Nie można promować nierównych standardów.

KASIA

#61

2014-09-05 08:32

Od kwietnia jest poprostu masakra, bardzo mało wyświelteń aukcji, gdzie wczesniej bylo po 3000 wyswietlen, teraz jest niecałe 200, co sie dzieje? czy możemy cos z tym zrobić?

rik

#62 Re:

2014-09-05 11:52

#61: KASIA -  

 Ludzie trzeba skierować sprawę do sądu bo innej możliwości nie ma.

rik

#63

2014-09-05 11:56

Czy znajdzie się drugi taki Cezary Dybowski i pójdzie z tym molochem na wojnę do sądu?


Gość

#64

2014-09-06 09:53

Wyszukiwanie "po trafności" jest dyskryminacją mniejszych firm ( co się z tym wiąże mniejszej sprzedaży ). Mniejsze firmy, z mniejszą sprzedażą płacą za wystawienie podwójnie, bo ze względu na mniejszą sprzedaż nie mogą mieć standardu allegro. Jest to system podwójnie niesprawiedliwy. Jak mniejsze firmy upadną to taka sytuacja znacząco odbije się również na dochodach allegro !
gosc

#65

2014-09-06 11:07

 mam putanie, czy ta petycja, zostala przeslana do władz allegro, ponieważ mam takie wrażenie, jakby wszystko ucichło, zamarło i jakby wszyscy pogodzili sie ze swoją bezradnością. Podpisów jest 217, dobre i to...


Gość

#66

2014-09-06 11:08

teraz na dodatek, przez cały tydzień awerie dotyczące płatności, nie wyswietlaja sie oferty!


Gość

#67

2014-09-06 12:05

Ja zastanawiam się juz od dłuższego czasu, czy poprostu nie zamknąc działalności, to jest śmieszne, ale, nie mam mozliwosci zarobienia nawet na ZUS, a gdzie prowizje allegro itp.

nik

#68 nik

2014-09-06 20:53

Trafność musi trafić do sądu to jest jedyne wyjście!


Gość

#69

2014-09-09 20:02

Co z tą petycją ? Czy jest tu na coś szansa ?

dream

#70

2014-09-10 17:45

Nie rozumiem - ludzie podpisuja się pod petycją i cisza. Nic się z tym nie robi - nie ma nawet żadnej informacji tam gdzie być powinna. Więc po co to wszystko?

Jakaś stosowna informacja powinna znaleźć się w ''ogłoszeniach'', żeby osoby chociaż wiedziały, co się z tym stało... 

Hogata

#71 Re:

2014-09-11 17:38

#70: dream -  

 Na razie nie dzieje sie nic, bo 225 podpisów to ciągle za mało, żeby coś zdziałać:((((


Gość

#72

2014-09-15 02:36

Zgadzamy się.
dream

#73

2014-09-15 16:31

Moim zdaniem jak UOK nie zadziała, to wszyscy są spaleni. Nie ma sensu prowadzić żadnej polemiki z allegro, bo sobie tą petycją nic nie zrobią. A większość ludzi boi się podpisać petycje, bo moga bać sie późniejszych konsekwencji.

Ponadto jak ktoś napisał - oferty nie są wyświetlane, cały czas awarie.  Tym, co udaje się coś srzedaż to chyba jakiś CUD

katrina

#74 allegro

2014-09-21 19:03

do wtorku było nieźle, od wtorku TRAGEDIA

dex

#75

2014-09-21 23:53

Tutaj to same krzykacze i cioty do dojenia przez allegro :D

Pytanie czy znajdzie się drugi prawdziwy kozak co pójdzie z tym czymś na wojnę?