Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej


Gość

#151 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 17:20

#141: zyg-zak - Re: Re: Re: Re:  

 Wiary nie można zabronić. Nie można też wierzącym zabronić praktykowania swojej wiary. A skoro w demokratycznych wyborach ktoś wybrał katolika na stanowsisko publiczne to nie się nie dziwi, że ów wybrany będzie się posługiwał doktryną katolicką i uczęszczał do kościoła. I wara od tego wszystkim radykałom, bo jak sam piszesz - to DOBROWOLNY wybór człowieka. Demokratyczny wybór też jest dobrowolny


Gość

#152 Re: Re:

2014-08-04 17:23

#136: ja - Re:  

 Błąd - rozwiązaniem nie jest wprowadzanie obowiązkowych czy nieobowiązkowych lekcji religii/etyki/gender/cudów natury czy czego tam jeszcze. 
Prywatne szkolnictwo i sprawa rozwiązana. To nie państwo ma mi dyktować, czy poślę dziecko na religię czy nie. Wolałbym posłać je do katolickiej szkoły, niż na "przymusową" religię w reżimowej placówce, gdzie zwyczajnie będzie syf.

Maryla

#153 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 17:31

#150: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 "cuda"  opisane  w  książce  zwanej  Nowym  Testamentem  ?   muszę  cie  rozczarować,  ten  zbior   opowieści  to  nie jest   zapis  historyczny  wiec  nie  może  być  zadnym  dowodem  potwierdzającym prawdziwość  jakichkolwiek  "cudow "  :)

zyg-zak

#154 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 17:40

#151: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 tylko  co  ma  wiara  do  polityki  ????   rządzący  jest  przedstawicielem  calego  narodu  (  ludzi  wszelkich  wyznań  a  także niewierzących  )   i jako  taki powinien  brać  to  wlasnie  pod  uwagę  bo  TO  JEST  DEMOKRACJA  ,  ludzie  nie  wybierają  na  rządzacych  księży   czy  innych  szamanow  tylko  politykow  do jasnej  choinki  !  wierzenia  uprawia  sie  w  budynkach  sakralnych    i  w  domu  a nie  w  polityce  !!!!


Gość

#155 Re: Re:

2014-08-04 17:40

#145: Anna - Re:  

 AHAHHAA! No to mi Pani humor poprawiła. Katolicki ciemnogród:
- Gregor Mendel (opat augastianów, prekursor genetyki)
- Georges Lemaitre (twórca teorii Wielkiego Wybuchu, ksiądz)
- Grzegorz III (pspież, twórca kalendarza gregoriańskiego)

konkordat podpisało wiele państw w tym takich, które z KK mają mało wspólnego.

Dajemy się jak małe dzieci wciągać w wojenki ideologiczne, bo ważniejszych spraw w PL nie ma. Devide et impera, czyż nie?



martan18zielonagora

#156 Re: Re: Poco tyle krzyku?

2014-08-04 17:52

#149: - Re: Poco tyle krzyku? 

 no troche masz racje w sumie zgadzam sie


Gość

#157 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 17:53

#151: - Re: Re: Re: Re: Re:  

 Czy ja glosowalam na PiS?;d nie dzieki nie chce miec z Rydzykiem i Zamachem Smolenskim nic wspolnego...


Gość

#158 Re: Re: Re:

2014-08-04 17:54

#152: - Re: Re:  

 wlasnie rodzic powinien decydowac nie panstwo


Gość

#159 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 17:56

#154: zyg-zak - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 jak mniemam nie jestes wierzacym a piszesz " do jasnej choinki"?:d wyczuwam swieta i to katolickie xd


Gość

#160 Re: Re: Re:

2014-08-04 17:57

#155: - Re: Re:  

 a to juz opowiesc na innanozke xd

klub seniora

#161 Re: Re: Re:

2014-08-04 18:03

#155: - Re: Re:  

łał    na  2000 lat   ....tylko  3  nazwiska  ?   a  ten  kalendarz  gregoriański  to  juz  w ogole  takie  odkrycie naukowe   , że  klękajcie  narody  

 

sprawa  konkordatów  ...  no  wlaśnie  ...  po co  one  komu  ?   co  nam  jako  narodowi  dalo  podpisanie  tego  dokumentu ?     czy  z  innymi  krajami  tez  podpisujemy  umowy, że  wpuscimy  do  Polski  przedstawicieli  tych  krajów,    ktorzy  będą  się tu  szarogęsić  i  wciskać  ludziom  kit  za  grubą  kasę  ?  i  że  będziemy  sponsorować  ich  kazdą  zachciankę  ?


Gość

#162 Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 18:06

zyg-zak

#163 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 18:14

#159: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 choinka  to  nie  pomysl  katolicki, jako  drzewko  bożonarodzeniowe  pojawilo  się  dopiero  w XVI wieku ,   katolicy  przywlaszczali  sobie  wszystko  wg  upodobań, nawet swięto komunistyczne   1  maja  przerobili  na  swiętego  jozefa  robotnika  ...   radze  sie  douczyć  co  i  komu  kradla  wiara  katolicka  w  miarę  swej  ekspansji  na  europe  ...

 


Gość

#164 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 18:16


Gość

#165 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 18:16

#153: Maryla - Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nie, Szanowna Pani - te udokumentowane Cuda Eucharystyczne, które zdarzały się na przestrzeni wieków. Polecam poczytać

a do klub seniora. Tylko 3 nazwiska? A co? Komentarz na pół strony? To tylko co ciekawsze przypadki 


Gość

#166

2014-08-04 18:30

Przykro, że o zachowanie podstawowych praw konstytucyjnych trzeba prosić petycjami.
Maryla

#167 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 18:41

#165: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 taaaa   cuda  ...  ile  masz  lat  gosciu  ?   wiesz  co  to  chwyt marketingowy  ?  co  jakis  czas  jakis  ksiądz  musi  coś  takiego  przezyc  i  pokazać  nawet  wiernym  ...trudno  tak  na  poczekaniu  wymyśleć  nowego  Jezusa  kiedy  w  ludziach  wiara  zaczyna  topniec  ...  ale  od  czego   mamy  magię  "cudów"   ?  niedobrze  mi sie  robi , kiedy  dorosly  czlowiek  pisze  o  takich  bzdurach  , kiedy  ludzie  przestaniecie  widzieć  maryjki w  chmurach  i  jezuskow  w  pniach  drzew  ?  jak  mocno  trzeba  miec  zrytą  łepetnę  żeby  wierzyć  w  coś  co  było, jest  i  będzie  tylko  FIKCJĄ   ???

martan18zielonagora

#168 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 18:43

#167: Maryla - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 just...  https://www.youtube.com/watch?v=poI92cvcK7E  nie jestem w stanie nic więcej napisac już bardziej merytorycznego w tym temacie... rece opadają ze klekajcie narody! durny narodzie jak Tede rapuje...


Gość

#169

2014-08-04 18:44

Całkowicie jestem za

Gość

#170 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 19:26

#167: Maryla - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:  

 Nie rozumiem, cóż Panią tak irytuje. Moja wiara? jestem sobie dorosły, dwójkę z przodu mam. Studiuję i pracuję z dnia na dzień uniezależniając się od rodziców. Lubię rocka, dobrego thrillera do poczytania itd. Jestem też katolikiem i lubię głośno wyrażać swoje zdanie. W tym kraju to chyba nie zbrodnia?

Maryla

#171 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-08-04 20:03

#170: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 

czy  gdzieś  cos  takiego  napisałam ,że  wiara to  zbrodnia  ?   raczej  nie ,   prawda  ?  wcale  mnie  to nie  irytuje,  że  ktoś  wierzy  ,  raczej  może  dziwi  ale  to  nie  ma  większego  znaczenia,  irytuje  mnie  natomiast  a nawet  złości , że  ktoś  sobie kiedyś  wymyślił  -iż   musimy  ,  czy  tego  chcemy  czy nie -wierzyć  wszyscy -jak  leci   a nawet  jeśli  nie  wierzymy  to  i  tak  mamy  "obowiazek "  łożenia  na  utrzymanie  wiary  katolickiej  ...  czy  ty  dawalbyś  komus zupelnie  obcemu  , komuś  z kim  nic  cię nie  wiąże  i  z ktorym  NIE  chcesz  mieć  nic  do  czynienia  - np.  co  tydzień  kasę  tylko dlatego,  że on  sobie  tego zyczy  ?  a  tak  wlaśnie  czują  się  w  tym  kraju  osoby niewierzące  ...poza  tym  ...  jak  pewnie  wiesz  do  wiary  czy  niewiary  nie mozna  nikogo  przymuszać ...  a  czym  innym  jest  chrzest  oraz  indoktrynacja  dzieci  już od  wczesnych  lat  szkolnych  ?  ( czy  Ty jako  wierzący katolik  ...sam  dobrowolnie  i  swiadomie  powziąłeś  decyzję  o  przystąpieniu  do  instytucji  kosciola  katolickiego  i  wiesz  na  100  procent  że  ta  wlaśnie  wiara  doprowadzi  cie  do  upragnionego  celu  -czyli  życia  wiecznego  oraz  zbawienia  ?  )  dlatego  niewierzący  chcą  rozdzialu  państwa  od  kosciola  ... niech  obowiązkiem  utrzymania  tej  instytucji  i  jej pracownikow  zostana obciążeni  tylko i  wylącznie  zainteresowani  -czyli  wierni  kosciola , moze  wtedy  okaże  się  ile  jest  w tym kraju  katolikow  a  ilu  fanow  z  przypadku  , ktorzy  kultywuja  w  sobie  plaska  jak  naleśnik wiarę  bo  "tak  trzeba"  ...bez  żadnej  refleksji ,  przyjmując  wszystko  "na  wiarę"  ,  taka  bezrefleksyja wiara  tylko  i  wyłącznie     prowadzi  w konsekwencji  do  tego, że  narodom  "wierzacym" zyje się coraz  gorzej  natomiast  hierarii  koscielnej  coraz  lepiej ... i  tego  dotyczy  TA  petycja  ,  to  tyle  


Gość

#172

2014-08-04 21:15

Rzeczypospolitej.


Gość

#173

2014-08-04 22:11

zależy mi na świeckim państwie prawa - kościół powinien być oddzielony od państwa

Gość

#174

2014-08-04 23:04

wiara, krzyże itp. przelewa mi się uszami.

Gość

#175

2014-08-05 08:08

Świeckość oznacza wolność.