Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Draft

#526 popieram

2014-09-07 10:43

To jest wyjątkowa szopka żydowska tak ludziom w głowach nakręcić, a cóż jak się żre i pije za cudze to i efekty są. Bądz dobry chrześcijanin daj 100euro na tacę

wypłosz

#527 Re: popieram

2014-09-07 18:11

#526: Draft - popieram 

 Żeby  to  tylko o "nakręcanie"  chodziło  ...  teraz  kiedy  wychodzą na  jaw  wszystkie kościelne   zbrodnie  człowiekowi się  dopiero  oczy  otwierają  ..    wychodzi na  to, że  to  "nakręcanie" polegalo na  zastraszaniu  i mordowaniu ...potem  juz  sobie  ludzi  tak  podporzadkowali, ze  nikt  nawet  nie  mial  odwagi  "nie  być  z nimi "

PaleontologXL

#528 Re: 3 tys lat :)

2014-09-08 10:41

#26: -  

 Czy chodzi o "chrześcijan sprzed 3 tys lat" - jakie źródła potwierdzją istnienie chrześcijaństwa w tym czasie, czy o "mity sprzed 3 tys lat" - wówczas przedchrześcijańskie?


Gość

#529

2014-09-08 19:44

Super sprawa! Podpisuje sie rękoma i nogami.

Gość

#530

2014-09-09 13:06

Ważna rzecz.

Gość

#531

2014-09-09 13:38

Brawo nareszcie są ludzie którzy mają odwagę zawalczczyć o rozdział państwa od kościoła.
Kuma
Gość

#532

2014-09-09 18:54

Petycja obejmuje wszystkie problemy, które trzeba rozwiązać, abyśmy byli obywatelami państwa świeckiego. Popieram !!!

frickle

#533 Re:

2014-09-10 12:25

#15: -  

 1. Bzdura, 2. Piramidalna bzdura, 3. W zasadzie wszystkie powinny być rozwiązane, 4. Jaja sobie robisz?, 5. Bzdura na maksa, 6. Znowu jajcarz z ciebie wychodzi. A nawet gdyby nie były obowiązkowe, to katabasom i tak trzeba pensję płacić, 7. Jakie kurwa odszkodowania. Nic się im nie należy. 8. "Osoby prawne kościołów i innych związków wyznaniowych są zwolnione od opodatkowania z tytułu przychodów ze swojej działalności niegospodarczej. W tym zakresie osoby te nie mają obowiązku prowadzenia dokumentacji wymaganej przez przepisy podatkowe" czyli cała taca bez podatku... zajebiście - a ja muszę płacić nawet jeśli ktoś mi coś podaruje....


Gość

#534

2014-09-10 15:30

Prawidłowe podejście

Gość

#535

2014-09-10 17:22

Jest to oszustwo

Gość

#536

2014-09-10 19:39

Chcę kraju normalnego a nie katolickiego.Chcę równych szans dla każdego nie wybrańców. Kościół niech płaci podatki i nie obnosi się z krzyżem.Ja nie wszędzie umieszczam swoje zdjęcie

Gość

#537

2014-09-10 19:45

nie chce aby dalej okradali nasz kraj ,dzielili spolecznosc,uprawiali gusla i robili krzywde dzieciom...na nasz koszt ,wydalic wszyskich klechow do do watykanu i odac to co zdazyli ukrasc od podpisania konkordatu ,osadzic zdrajcow i ubekow ,skonczyc z lamaniem prawa i wtracaniu sie w zycie spoleczne i polityczne ,wyplacic odszkodowania wszystkim pokrzywdzonym i DO ROBOTY...

Gość

#538

2014-09-10 21:20

Zasadna i do natychmiastowego rozpatrzenia przez Sejm.
Paweł

#539 Re:

2014-09-10 23:36

#15: -  

 1. Jest spora różnica pomiędzy wyznawaniem wiary, a zmuszaniem osób trzecich do jej celebrowania. Przypomnę Hitlera, on tez był Katolikiem, on tez działał ścisle z episkopatem, jaki był tego efekt ? ... wszyscy wiemy.
2.Rozdzielenie państwa od kościoła ma oznaczać, że wyznajesz sobie co tylko chcesz w swojej przestrzeni i przestrzeni swojego kultu, ale nie duminujesz przestrzeni publicznej swoimi chorymi wierzeniami.
3. Nie wiem co pisałeś, ale pewno same bzdury.
4.Konkordat jest stabilną międzynarodową umową, ale konstrukcja jego jest niejasna i nieścisła, dlatego KK czesto ja nagina i wykorzystuje do prześladowań.
5. Nasz kultura nie wyrosła na krzyżu.
Krzyż jest symbolem zabobonów i średniowiecza. Symbolem tysiąca lat mordów i przesladowań, inkwizycji, gwałtów, kazirodztwa, przestępstw oraz wszelkiej maści wynaturzeń.
Polecam historię poszczególnych papieży.

6.Lekcje Religii nie są obowiązkowe, ale ocena z uczęszczania/nie uczęszczania na świadectwie jest. Uczeń inny niz Katolik, będzie miał niższą średnią.
7.Zabytki, jeśli mają słuzyc obywatelom, to wszystkim obywatelom, nie tylko katolikom i ich pochodnym sektom.
8. Tak kościół jest pazerny i obłudny.
9. 


Gość

#540

2014-09-10 23:41

Tylko świeckość państwa jest gwarantem równości wszystkich obywateli w każdej dziedzinie życia i gwarantem rozwoju nauki, kultury i gospodarki.
Remi
Gość

#541

2014-09-11 04:05

Autorów proszę o dopisanie daty zredagowania tej petycji na tym dokumencie - Na przestrzeni ok 2-3 lat podpisuję już kolejną decyzję, wszystkie są podobne, mają podobne idee, podobnie nawet zredagowane zdania. Nie wiem, czy przypadkiem nie podpisuję tej samej po raz kolejny.
Dobrym zwyczajem przy redagowaniu dokumentów jest zawsze napisanie informacji, kiedy i gdzie dokument jest redagowany.
Życzę powodzenia z tak słusznym celu


Gość

#542

2014-09-11 06:27

Zgadzam się z każdym słowem.

Gość

#543

2014-09-11 06:32

Mam nadzieję że społeczeństwo i Rząd się obudzi.
gość

#544 Re: Re:

2014-09-11 07:27

#539: Paweł - Re:  

 100 %  racji  !   

Zuza

#545 Re:

2014-09-11 09:16

#1: -  

 Konkordat to tylko jedna z opcji, wszak żyjemy w kraju demokratycznym, nikt nie jest zmuszony do tego rodzaju zawarcia związku małżeńskiego. Jest to przywilej nie tylko kościoła Katolickiego,zlikwidowanie jednej z możliwości to zakrawanie na demokratyczność państwa. 

zuza

#546 Re:

2014-09-11 09:20

#1: -  

Konkordat to tylko jedna z opcji, wszak żyjemy w kraju demokratycznym, nikt nie jest zmuszony do tego rodzaju zawarcia związku małżeńskiego. Jest to przywilej nie tylko kościoła Katolickiego. Zlikwidowanie jednej z możliwości to zakrawanie na demokratyczność państwa.

 

 

Ta petycja przypomina mi petycję jakichś ultrakatolików, którzy żądają swego depcząc demokrację. Można inaczej.


Gość

#547

2014-09-11 12:42

dosc karmienia obcego panstwa na koszt nasz - podatników..niech kosciół utrzymuje sie z datków tych którzy chca go sponsorowac i podatków tych którzy chca na niego łozyc
delux

#548 Re: Re:

2014-09-11 14:43

#539: Paweł - Re:  

 Ad.1. Natomiast Stalin był wojującym ateistą, jaki był efekt? ...też wszyscy wiemy. "Hitler nie był przywiązany do Kościoła. Uważał religię chrześcijańską za przeżytek, obłudny wynalazek służący do uzależniania ludzi" coś jak Ty?

Ad. 2. Rozdzielenie kościoła od państwa oznacza coś innego (to już dawno wyjaśniono).

Ad. 3. Gratulacje za otwartość i szacunek dla poglądów innego człowieka.

Ad. 4. Konkordat jest umową. Wiesz co to umowa?

Ad. 5. Najwięcej mordów i prześladowań ofiarowały ludzkości systemy głoszące, że religia to opium dla mas. Polecam historię powszechną. Może zauważyłeś, że najwięcej wolności jest w tej części świata, która przez setki albo i tysiące lat była kształtowana przez chrześcijaństwo?

Ad. 6. Średnia arytmetyczna jest matematycznie zdefiniowana. Polecam się zapoznać, to dość prosty wzór.

Ad.7. Jeżeli ktoś mieszka w domu objętym ochroną zabytków, to nie oznacza, że każdy może tam wpaśc na obiadek.

Ad. 8. To człowiek bywa pazerny i obłudny. Ty nie?


Gość

#549

2014-09-11 16:42

Petycja ws. świeckości Rzeczpospolitej Polskiej jest walką o prawa zapewniane nam przez Konstytucję a łamane przez nasz Rząd. To ONI powinni stać na czele przestrzegania prawa jeśli o takie prawa trzeba walczyć to może należy zmienić Rząd? Powinni odpowiedzieć za łamanie praw człowieka (niech im będzie- niewierzącego).

Gość

#550

2014-09-11 18:47

Wspaniała inicjatywa. Więcej takich podobnych akcji.