Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej


Gość

#551

2014-09-16 04:43

Szkoła zawsze musi być świecka również urzędy państwowe.

Gość

#552

2014-09-16 06:32

Popieram petycję.

Gość

#553

2014-09-16 12:57

Uważam,że świeckość państwa zapewnia wszystkim ludziom równość w każdej przestrzeni życia oraz zapobiega konfliktom.To rownież brak narzucania innym swojego pojmowania świata.

Gość

#554

2014-09-16 19:17

Religia powinna być tak jak kiedyś w salkach katechetycznych na plebaniach.Szkoła jest świecka a nie katolicka.Kościół może zakładać szkoły katolickie,więc nic nie stoi na przeszkodzie aby dzieciaki i rodzice ,którzy tego pragną tam właśnie
uczęszczać.
misia

#555

2014-09-16 21:08

.........................................


Gość

#556

2014-09-17 19:58

Skoro tak długo konsultowano zasadę rozdzielności kościoła od państwa, i wreszcie umieszczono ją w konstytucji - to niech jest szanowany ten zapis, a nie łamany każdego dnia. Bo jeśli tak ma być, to możemy wszystkie inne prawa Konstytucji również bezkarnie łamać.
Maciek

#557 Re:

2014-09-18 01:20

#15: -  

 Ad.5. Jak sam napisałeś(aś) oto czym krzyż jest dla ciebie. Natomiast nie skłoniło cię to refleksji czym jest dla innych i dlaczego. Pięknie wyłuszczyłeś jaka panuje w Polsce równość, niestety twoje argumenty pozostają tylko na papierze. Więc może zamiast tego rozejrzysz się wokół, zastanowisz się czy faktycznie duchowni wszystkich religii pojawiąją się tyle samo w mediach, mieszają się do władzy, oraz efektywnie jej nadużywają, korzystają z przywilejów, cieszą się bezkarnością,  hamują działanie służby zdrowia, jak w praktyce wygląda nieobowiązkowość lekcji religii i kto za nie płaci, etc. etc. etc. 

Może po chwili takiej zadumy zrozumiałbyś czemu krzyż dla nas jest tym, czym jest. 


Gość

#558

2014-09-18 10:03



petycja powinna przypomnieć obecnie rządzącym że prawo państwa świeckiego stoi wyżej nad pretensjami hierarchów kościelnych do panowania na d ludzmi ich życiem i sumieniami.

Gość

#559

2014-09-18 18:01

Władze naszej Ojczyzny nie powinny klęczeć przed urzędnikami państwa Watykan. Jest to obrażanie naszych uczuć. Nie jesteśmy ich niewolnikami ani w żaden sposób im nie podlegammy

Gość

#560

2014-09-18 18:04

Jest bardzo ważna !

Gość

#561

2014-09-18 23:44

Polska demokracja od dawna jest juz pelnoletnia, pora na dojrzalosc - rowne prawa dla wszystkich obywateli; uprzywilejowana, antydemokratyczna pozycja KRK w Polsce to najbardziej jaskrawy przejaw niedojrzalosci instytucji z pozoru demokratycznego kraju.

Gość

#562

2014-09-19 03:44

Jestem bardzo, bardzo ZA i mam nadzieję, że nasza petycja doprowadzi do poważnej dyskusji na temat świeckości Polski co w konsekwencji doprowadzi do rozdziału kościoła katolickiego od państwa polskiego!

Gość

#563

2014-09-19 11:30

zgadzam się z kilkoma punktami, szczególnie z religią w szkole, która powinna być przeniesiona do kościołów, lecz niektóre punkty są ograniczaniem wolności katolików, i z tym się nie godzę... dlaczego w instytucjach państwowych ma nie być symboli religijnych? jesli pracuje katoliczka i chce mieć krzyż lub obrazek prosze bardzo, jeśli ktoś chce mieć gwiazdę dawida, lub inny symbol ok, dlaczego ktoś miałby ograniczac wolność ludzi...

Jeśli chodzi o konkordat jestem za, poniewaz ułatwia zawieranie związków mniej więcej 2/3 zawieranych w polsce związków to śluby konkordatowe


Gość

#564

2014-09-19 12:09

Wolny człowiek,w wolnym kraju jakim jest Polska, nie może ,,dusić się,,jakimikolwiek nakazami, zakazami ,a tym bardziej nie może podporządkowywać się narzucaniu jakichkolwiek poglądów religijnych.

Gość

#565

2014-09-19 17:04

Mam dosyć okradania Polski przez bandę degeneratów będących ponad prawem. Nie mam nic przeciwko osobom wierzącym i jednocześnie podkreślam, że w demokratycznym państwie nikt nie może być ponad prawem a każdy powinien mieć prawo do stanowienia o swoich poglądach.
L.S.

#566 Re: Re:

2014-09-19 17:13

#241: gościówa - Re:  

 Spoko, już mam piórniczek na moje zajęcia na drugim semestrze studiów, nie martw się.


Gość

#567

2014-09-20 06:08

Dość czarnej zarazy.

Gość

#568 petycja

2014-09-20 15:03

Mam nadzieję,że tak się stanie

HI

#569 Re:

2014-09-25 17:01

#5: Dawid Wiktor -  

 Tez uwazam ze panstwo musi byc odlaczone od kosciola i religia dla katolikow w  kosciolach katolickich tak jak jest na calym swiecie a jak chcemy dzieci posylac na religie to do kosciola

Na zadnych uroczystosciach panstwowych nie ma potrzeby biskupow

edo

#570

2014-09-25 19:40

W czym wam, debile, przeszkadza Kościół?

elle

#571

2014-09-25 21:35

obawiam się, że petycje wiele nie zdziałają. tu trzeba wyjść na ulice. trzeba walczyć, bo nas zjedzą.

elle

#572 Re:

2014-09-25 21:36

#570: edo -  w życiu i w korzystaniu z wolności, debilu

 


Gość

#573

2014-09-26 06:06

Ponoć Jezus powiedział; "oddać co boskie Bogu, a Cesarzowi co cesarskie" i tak też powinno być w Państwie całkowity rozdział religii od Państwa.
Chaotic

#574

2014-09-26 10:21

sam fakt opodatkowania kościoła rozdzieli go od państwa. Szczerze mówiąc wisi mi czy w sejmie czy innej instytucji państwowej będzie krzyż czy nie (byle nie półksiężyc) bo mnie nie interesuje zarówno to jak i cała polityczna szopka ale uważam jak zapewne bardzo wielu ludzi, że opodatkowanie kościoła katolickiego powinno być sprawą priorytetową w tworzeniu państwa świeckiego. Oczywiście o odpowiedzialności karnej księży na równi z innymi obywatelami nie wspomnę bo to powinno być OCZYWISTE a nie powinno się o to walczyć. Ksiądz to nie latarnia dla ciemnoty tylko ZAWÓD jak każdy inny. 

A tak realnie.. nie odetniemy państwa od religii za nic bo i tak będą się w sejmie kłócić o ten durny krzyż a na boku swoje.. chyba, że dojdzie do dyktatury a "wódz" będzie ateistą ale z historii dobrze wiemy jak kończy się dyktatura. Wesprę jednak tę inicjatywę bo zawsze będę miał promyk nadziei, że Polska kiedyś stanie się krajem w którym myślenie stanie ponad ślepą wiarę.


Gość

#575

2014-09-26 11:17

Bardzo słuszna petycja. Dodałbym jeszcze, że w ramach edukacji powinno uczyć się dzieci i młodzież Polskiej historii i wiary sprzed chrześcijaństwa!!! Wiedza na ten temat zanika i jest to celowe działanie kościoła i państwa, które od stuleci jest kościelne!!! Mamy przecież swoje korzenie, których chce się nas pozbawić!!!