Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej


Gość

#801

2015-05-31 07:48

koscioly niech sobie stoją i księża tez niech sobie żyją,ale na równi ze wszystkimi np.podatki ja placę,a oni okradają panstwo w imie prawa a po za tym nie chce by memu dziecku nakazywali uczeszczania na wyklady jakiejkolwiek sekty!

Gość

#802

2015-05-31 07:58

...bo się z nią zgadzam!

Gość

#803

2015-05-31 09:13

Też tak uważam.

Gość

#804

2015-05-31 09:57

to jest moje wielkie marzenie-Polska wyzwolona spod władzy kościoła katolickiego

Gość

#805

2015-05-31 11:52

bo chcę żeby Polska była wolnym krajem a nie podległym kościołowi

Gość

#806

2015-05-31 12:32

Jest zgodna z moimi poglądami.

Gość

#807

2015-05-31 14:41

Jestem ateistą i antyklerykałem oraz apostatą. Od lat walczę o usunięcie krzyży z urzędów państwowych i samorządowych oraz z lokali wyborczych. Uważam się za poniżonego i dyskryminowanego przez ten symbol religijny.

Gość

#808

2015-05-31 15:48

Chce żyć w wolnym kraju ,gdzie jest prawo dla wszystkich równe .

Gość

#809

2015-05-31 16:06

Jestem zdecydowanie ZA lecz w cuda nie wierzę

Gość

#810

2015-05-31 17:20

Nie chcę żyć w średniowiecznej Polsce!

Gość

#811

2015-05-31 18:19

Mam dość mieszania się kościoła w politykę.


Gość

#812

2015-05-31 19:34

Ponieważ jestem za wolnością osobistą człowieka i obywatela. Za prawem wolnego wyboru jego wiary i politycznych poglądów. Za prawem wyboru w sferach dotyczących życia rodzinnego. Jestem za tolerancją wobec odmienności drugiego człowieka i szacunkiem dla dzielących mnie z nim różnic. Dodam że jestem osobą wierzącą ale jednocześnie wierzę że Mój Bóg to dobro i miłość a ci co zwą siebie jego namiestnikami na ziemi swoim postępowaniem temu przeczą. Przeciw temu protestuję.


Gość

#813

2015-06-01 04:00

Bo kościół ma za dużo władzy

Gość

#814

2015-06-01 07:47

nie chcę, żeby zapis w konstytucji o rozdziale kościoła katolickiego od państwa był jak dotąd fikcją

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2015-06-01 08:50



Gość

#816

2015-06-01 09:01


/images/success.png...



#815


2015-06-01 09:50



Wiara, religia, światopogląd to absolutnie osobiste, prywatne sprawy każdego człowieka i nie powinny byź zawłaszczane przez żadne instytucje...jak poczuję potrzebę podzielenia się nimi z innymi to sam znajdę czas i miejsce, w którym będę chciał to zrobić...jestem za tolerancją i poszanowanie praw każdego, cieszy mnie bogactwo postaw, sądów, opinii...wyborów życia osobistego, rodzinnego...Kościól od wieków walczył o władzę (biskup Stanisław kontra Bolesław Śmiały) starał się i miał duży wpływ na władze w naszym państwie...najbardziej zaszkodziło nam, doprowadzając do rozbiorów, sformułowane przez Kościól pojęcie "przedmurza chrześcijańskiego" skierowanego przeciwko Turcji, która powinna być naszym sojusznikiem (równoważącym działania Rosji), a nie wrogiem...w 1683 Sobieski powinien iść na Prusy, a nie pod Wiedeń osłabiając w ten sposób dwóch przyszłych rozbiorców...nie zgadzam się na narzucanie mi przez Kościól, i partie go wspierające, jedynie słusznej drogi życia, poglądów...


Gość

#817

2015-06-01 09:08

podpisałem,bo się z nią zgadzam w całej rozciągłości

Gość

#818

2015-06-01 09:14

Polska ma być Swiecka.

Gość

#819

2015-06-01 09:35

Dlaczego? Dlatego, ze basnie, legendy czy mity nie maja miejsca jako autorytet wiedzyni nauki w swieckich uczelniach 21 go wieku.

Gość

#820

2015-06-01 11:14

Kier niech się zajmie modlitwą a nie polityką, nie chcę aby moja ojczyzna cofnela się do średniowiecza

Gość

#821

2015-06-01 14:44

Bo całkowicie się z nią zgadzam.

Gość

#822

2015-06-01 15:03

Uważam, że Państwo powinno być oddzielone od Kościoła, szkolnictwo publiczne powinno być świeckie, bo są w Polsce szkoły wyznaniowe i tam można posłać dziecko, jeśli chce się takiego wychowania, ja tak zrobiłam , moja córka była w LO Salezjańskim, ale nie można nikomu narzucać religii, szczególnie jednej - katolickiej. Każdy ma prawo wyboru i wybiera : szkołe, naukę religii, ślub.....itd.

Gość

#823

2015-06-01 17:51

Uważam,że państwo powinno byc świeckie,by całe społeczeństwo mogło czuć się w nim dobrze bez wzgledu na wyznanie i religię.

Gość

#824

2015-06-01 19:08

Ponieważ nie chcę, aby kościół i ludzie z nim związani dyktowali mi jak mam żyć. Jestem osoba niewierzącą i nie mam ochoty podlegać pod zasady i zakazy dyktowane jedynie przykazami religijnymi.

Gość

#825

2015-06-02 12:59

Podpisałam, gdyż jestem przerażona tym co zapowiada nam się w najbliższym czasie w państwie. Wychowano mnie jako katoliczkę, nie zmuszano, ale zachęcano do praktykowania, przede wszystkim jednak wpojono mi tolerancję wobec innych ludzi, czy ateistów, innowierców, obcokrajowców, kalekich, starych, odmiennie pojmujących różne zjawiska, gdyż szacunek dla każdego wymaga, aby go wysłuchać i pozwolić wyznawać to w co wierzy. Jestem też patriotką i zamiast planować ucieczkę z własnego kraju chcę walczyć o taką Polskę, w której władza szanuje każdy pogląd. Polskę, w której każda wiara traktowana jest jako indywidualna sprawa duchowa Polaków, a każdy Kościół z własnej ambony( a nie z ławy polityków) nawołuje do właściwego postępowania. Nie chcę hipokryzji ani dowodzenia wyższości jednych przekonań nad drugimi. Chcę Polski, w której jako kobieta szanuje się potęgę mojego umysłu, nietykalność mojego ciała i nie ingeruje w moją intymność, płodność oraz decydowanie o tym kiedy, kogo i komu mam rodzić. Nie popieram legalizowania związków homoseksualnych, gdyż w tej kwestii uznaję tradycyjny "układ różno-płciowy" ale tylko w obawie przed narażaniem potencjalnie adoptowanych przez homoseksualne pary dzieci na brak tradycyjnego wzorca rodziny, który- co tu dużo mówić- jest łatwiejszym startem w przyszłośc, a chyba każdy rodzić takiego startu życzy dziecku. Ubolewam nad faktem, że popierane przez mnie na początku świadomości politycznej SLD stało się partią adorującą homoseksualistów, gdyż żadna partia nie powinna czynić z siebie koła adoracji jakiejkolwiek formy preferencji sexualnej, są to bowiem zbyt intymne sprawy i powinny zawsze pozostawać w kwestii tajemnicy alkowy, a nie być demonstrowane( nie oznacza to przy tym, że o sexie nie należy rozmawiać, najważniejsza bowiem dla zapobiegania problemom w tych sferach jest świadomość i wiedza). Ubolewam także, że później popierane przez mnie PO zawiodło karmiąc Polaków niespełnionymi obietnicami. Ubolewam także, że dziś tak jak od wielu lat Polak neutralny religijnie ( choć katolik) nie ma w Rządzie swojej reprezentacji, a do władzy dochodzą obecnie ludzie, którzy zamiast poprawić sytuację życa ludzi już urodzonych, ukształtowanych i potrzebujacych skupiają się nad moralizowaniem nad wyższością zygoty nad koboety w potrzebie. Przeraża mnie ślepa fala braku tolerancji i narzucenia całemu narodowi poglądów, które wystarczyłoby pozwolić wcielać w życie tym, którzy faktycznie w zgodzie ze sowim umysłem i sumieniem tego chcą. Narzucanie pogladów Kościoła Katolickiego całemu Narodowi jest w totalnej sprzeczności z podstawami kultury europejskiej, nauką, moralnoscią i tolerancją wobec wszystkich, któzry powinnimieć pełne prawo wierzyć w coś innego niż większość. Rozpisałam się za bardzo, jednak to co najwzniejsze dla mnie, niech Kościoł skupi sie na oczyszczeniu bałaganu i niemorlaności jaka panuje w jego wnętrzu, a Państwu pozwoli funkcjonaować na odrębnej płaszczyźnie, tak aby ich wspólne działania wskazywały Polakom właściwa drogę. Tak pojmuję zdrowo działające Państwo i o takim marzę. Jestem też gotowa wspólnie z Państwem o nie walczyć.
Tatiana Rychlewska