Protest przeciwko zwolnieniu dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego


Gość

#26 Re: Nie o sztukę tu chodzi a o stołek i profity.

2014-09-03 16:53


Gość

#27 Do pana Mołonia

2014-09-03 17:57

"Kto sieje wiatr, zbiera burzę". Wybory w listopadzie.


Gość

#28

2014-09-03 19:28

Kiedyś za komuny podczas Czarnego Marszu przeciwko zatruwaniu wody Przez Hutę Siechnice niosłem napis "Nieudolna władza musi odejść". I patrzcie wciąż aktualne - a wybory samorządowe lada moment. Dobrze wybierajcie !
Radek Gawlik
Aa

#29 Re: Re: Nie o sztukę tu chodzi a o stołek i profity.

2014-09-03 20:33

#11: - Re: Nie o sztukę tu chodzi a o stołek i profity. 

 "Jest z wykształcenia kulturoznawcą"- ja się pytam z jakiego wykształcenia? Przecież on nie ma wykształcenia... to że kilkanaście lat próbował, nie czyni z niego osoby wykształconej, kompetentnej i adekwatnej na takie stanowisko. Tyle w temacie. A jeśli ktoś rzeczonego Pana zna osobiście, to wie, że to poprostu burak z zapleczem szerokich znajomości.


Gość

#30

2014-09-03 20:48

To marszałek musi odejść :)
złośliwy troll

#31 Re: Re: Re: Nie o sztukę tu chodzi a o stołek i profity.

2014-09-03 21:47

#29: Aa - Re: Re: Nie o sztukę tu chodzi a o stołek i profity. 

A ty Aa to niby co? Błąd na błędzie robisz w swojej marnej wypowiedzi. To ma niby dowodzić twojego wykształcenia? No to dowiodło - że jest żadne. Żarty jakieś ponure.

Menadżer Mieszkowski Bis

#32 teatr będzie wiecznie niedofinansowany dopóki dyrektorem będzie "menadżer" Mieszkowski

2014-09-03 22:05

Pana Mieszkowskiego zwalniają nie za miłość do sztuki, ale za długi i trwonienie publicznych, a więc i moich pieniędzy. Kilkanaście milionów rocznie to dużo kasy, ale w przypadku zarządzania a'la Mieszkowski zawsze będzie za mało. Tak, ratujmy Mieszkowskiego! TEATR to ON! Co za cholerna megalomoania!Zabierzmy kasę domom dziecka i muzeom, zabierzmy kasę z budowy dróg i komunikacji, zabierzmy operze i filharmonii....i dajmy Mieszkowskiemu. Możemy mieć pewność, że za rok teatr będzie i tak ZADŁUŻONY i NIEDOFINANSOWANY!


Gość

#33

2014-09-04 08:34

Krzysiu robi dobry teatr!
Maciej

#34

2014-09-04 09:27

abcdef

Żyjemy w państwie w którym od lat władza (zarówno lewica jak i PiS i PO) całkiem świadomie nie dba o kulturę. Instytucja teatru nigdy nie była i nie będzie komercyjną - jak to chcieliby rządzący, nie mający pojęcia o jego specyfice. Sformułowania typu "zabieranie domom dziecka, muzeom, budowom dróg i komunikacji..." lub "(...)możemy mieć pewność, że…" - są czystą demagogią. Jeżeli Państwo nie będzie odpowiednio finansować kultury - to za 100 lat Polski już nie będzie. Słowo MEGALOMAN stało się ulubionym w naszym kraju określeniem ludzi zazdrosnych o to, że ktoś próbuje jednak działać zgodnie ze standardami światowymi na rzecz zachowania tego, co polskie... MEGALOMAN - to ten zły!!! Oczywiście, przyjdzie następny dyrektor, który bojąc się o "własny stołek", nie będzie MEGALOMANEM i nie będzie chodził do Urzędu Marszałkowskiego i żądał więcej pieniędzy dla swojej instytucji - więc będzie można po raz kolejny instytucji tej zmniejszyć dotację... Inny marszałek innego województwa parę tygodni temu zdjął innego świetnego dyrektora dużego teatru argumentując, że ten jest MEGALOMANEM, gdyż robi "za drogie" przedstawienia w miejscu, gdzie „przecież można zapraszać na gościnne występy różnych znanych artystów (czyt. kabarety), którzy zagwarantują tak samo pełną salę (!), ale nie potrzebują tej nikomu niepotrzebnej i wielkiej scenografii..." Może i nie byłoby w tym nic rażącego gdyby nie fakt, że mówił tak o instytucji… opery! Tak więc nie opluwajmy Mieszkowskiego za to, że ma odwagę żądać funduszy dla teatru, czyli kultury polskiej – może są to już ostatnie jej podrygi. Te pieniądze nie pójdą dla domów dziecka czy do filharmonii, lecz do kasy wyborczej, gdyż w Polsce uprawianie polityki zastąpiła walka o władzę...

 


Gość

#35

2014-09-04 10:03

Co się dzieje w moim ukochanym Wrocławiu? najpierw były Minister bez kultury wyrzuca Zbyszka Rybczyńskiego i w miejscu CETA chce stworzyć kino dla niesłyszących - jakby było sztuką dodać napisy i wyświetlać w normalnym kinie. To może lepiej niech zrobią kino dla niewidomych? Teraz urzędasy zwalniają dyrektora teatru... Paranoja!

Gość

#36

2014-09-04 11:07

To kolejny dowód na to, że żyjemy w zacofanym państwie absurdu.
W momencie, gdy Tpl posiada tak dobrego, pełnego klasy i zaangażowania dyrektora, władze starają się bezpodstawnie (bądź na podst. absurdalnych zarzutów ) ograniczyć lub nawet uśmiercić wrocławskie życie teatralne. Nie bez powodu Wrocław zyskał miano Europejskiego Miasta Kultury, dlatego tak bezsensowne posunięcie władz jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe.
Gość

#37

2014-09-04 11:12

Słyszałem powiedzenie, że ESK to pocałunek śmierci dla miasta - organizatora. Dawno nie było takich strat we Wrocławiu: Rybczyński, Monroe, Picasso, Mieszkowski. Czy to efekt ESK?


Gość

#38

2014-09-04 18:09

panie polityku urzędniku. sztuka to nie sztuka mięsa a kultura to nie bakterie w jogurcie. czy dla ciebie liczy się tylko pełna kabza?

Gość

#39

2014-09-05 08:52

Odwołanie Krzysztofa Mieszkowskiego przez Marszałka to próba zrzucania odpowiedzialności za błędy władz województwa . Życzę panu Mołoniowi aby on i instytucja, którą reprezentuje na swomi polu osiągną choć w połowie takie sukcesy jak dyrektor Mieszkowski ze swoim Zespołem.Kultura zawsze jest na szarym końcu w hierarchii potrzeb władzy - do tego już się przyzwyczailiśmy ale do arogancji władzy i poniewierania ludzi wybitnych, którzy budują markę miasta przyzwyczaić się trudno.
Bogdan Patyniak

Gość

#40

2014-09-05 11:18

"…jeśli tematem sztuki
będzie dzbanek rozbity
mała rozbita dusza
z wielkim żalem nad sobą

to co po nas zostanie
będzie jak płacz kochanków
w małym brudnym hotelu
kiedy świtają tapety…”
Zbigniew Herbert

Gość

#41

2014-09-05 11:31

my chcemy "Dziady"

Gość

#42

2014-09-07 16:37

Jestem poetą, publicystą, i obrońcą praw człowieka.
Stanowczo protestuje przeciwko zwolnieniu dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego z funkcji dyrektora Teatru Polskiego we Wrocławiu
Jest rzeczą skandaliczną, że lokalni politycy mieszają się do spraw artystycznych.
Politycy bardzo często kierują się własnym interesem. Kultura w Polsce nic ich nie obchodzi.
Mieszają się do spraw , których często nie rozumieją
Politycy są od polityki, artyści od sztuki, i tak powinno pozostać

Z wyrazami szacunku
Ali Dżabir Gniady


Gość

#43

2014-09-08 07:16

Kultura i nauka nie powinna być przedmiotem przetargu głupich ludzi .........

Gość

#44

2014-09-08 15:39

Jeśli polityków gryzą sztuki, komentujące lub krytykujące rzeczywistość w Polsce to jestem za pozostawieniem dyrektora najlepszego teatru w Polsce." Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?"
Zulu Gula

#45 Re: Mnie to nie dziwi.Wszak Mołoń to tylko marionetka i to niezbyt wygodna....

2014-09-08 22:16

#5: -  

 


Gość

#46

2014-09-09 12:50

Jestem lokalnym patriotą, a pan dyrektor Krzysztof Mieszkowski, najlepszego teatru w Polsce jest wrocławianinem! Jak można się go pozbyć?! Bardzo proszę władze z Urzędu Marszałkowskiego województwa Dolnośląskiego o wstrzymanie swoich nieprzemyślanych decyzji do zakończenia sezonu 2016/2017 tj. ESK we Wrocławiu! Kto miałby zastąpić Pana Dyrektora? Kto wyprowadził i wypromował tę instytucję kultury jak nie Krzysztof Mieszkowski z najlepszym zespołem teatralnym, z ludzmi, którzy tam pracują dla dobra nas wszystkich! Ten teatr to także miejsce spotkań! Tak bardzo promowane przez władze samorządowe Wrocławia i Dolnego Śląska! Błagam, nie niszcie tego co jest perłą miasta i Regionu!
Mongoł Oświecony

#47 Re: Nie o sztukę tu chodzi a o stołek i profity.

2014-09-09 22:23

#7: pracownik teatrów - Nie o sztukę tu chodzi a o stołek i profity. 

"(znana od lat metoda dorabiania pod stołem i kreowania kolegów do póżniejszego podziału kasy na zasadzie ja Ciebie Ty mnie)" Rozumiem, że są to pańskie sprawdzone przez pana metody stosowane w pańskim prywatnym przedsiębiorstwie przynoszące panu nieograniczone profity poza systemem podatkowym, więc nie łoży pan na żaden teatr. Proponuje przymknąć dzioba i zacząć uczciwie płacić podatki.


Gość

#48

2014-09-11 16:58

Istna głupota ze strony władz. Zobaczcie na poziom kulturalny tego teatru. Jest w świetnej formie. Dla niektórych tylko pieniądze się liczą. Brak słów.