Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej

Petycja ws. świeckości Rzeczypospolitej Polskiej / Ogłoszenia / Pomoc / Komentarze


Gość

#1

2014-09-25 15:23

Ludzie chyba się boją a potem narzekają. Jest dobry czas żeby działać.

Gość

#2

2014-09-25 15:55

Sejm RP nie jest właściwym dla tego rodzaju petycji. Całym sercem wspomagam świeckość Rzeczpospolitej Polskiej. Najpierw trzeba mocno rozpropagować tą idee. Fakty i Mity razem z redaktorem Kotlińskim robią to od wielu lat. Może z nim skonsultować w jaki sposób przyniesie największy efekt.

Gość

#3

2014-09-25 16:28

dosyc kosciola w szkolach oraz zyciu spolecznym i politycznym

Gość

#4

2014-09-25 16:48

Popieram i prześlę dalej .
Jan W

#5 Re:

2014-09-25 16:49

#3: -  

 oj dość !


Gość

#6

2014-09-25 17:01

Nie popieram rozsyłania na siłę. Jeśli to jest petycja od ludzi, to niech będzie od osób zainteresowanych.
Bądźmy lepsi niż moherki głosujące, bo im ktoś każe (nie rozciągać tego porównania na porównanie autora petycji i osoby której można się domyślić).

Gość

#7

2014-09-25 17:05

Żadne kościoły ani grupy wyznaniowe nie powinny być w żaden sposób finansowane ze środków publicznych. To okradanie obywateli!!!

Gość

#8

2014-09-25 17:43

Weście przykład z Czechosłowacji !!! i innych "Mądrych" krajów które nie wierzą w brednie wygłaszane przez kościelnych oszołomów.. Takie bajki były modne w "Ciemnogrodzie".. Precz z obłudą !!

Gość

#9

2014-09-25 17:44

Medialnie wygląda to tak, że wszyscy są przeciw domowej przemocy i wobec kobiet, a jednocześnie robi się wszystko by taka konwencja nie była ratyfikowana. Pytanie jest takie: Czy Polska jest krajem niezależnym i samodzielnym skoro Rząd i Prezydent musi brać pod uwagę jakąś religię. Ponoć jesteśmy państwem świeckim i dobro obywateli jest rzeczą nadrzędną. Czas najwyższy by przestać się kierować w życiu religijnymi bajkami i zacząć żyć na własny rachunek.
AB

#10 zgadzam się z tym w 100 %Re:

2014-09-25 17:55

#7: -  

 


Gość

#11

2014-09-25 17:58

Zgodnie z Konstytucją RP, ma być zachowana rozdzielność Państwa od kościoła. Chciałbym aby główny dokument państwa polskiego był respektowany. Nie tylko ten, ale wszystkie akty prawne, które są zgodne konstytucją, a nie dowolnie interpretowane przez rządzących.

Gość

#12

2014-09-25 18:05

Jestem za!!!!

Gość

#13

2014-09-25 18:10

Gratuluje Panu tego pomysłu trzeba naprawdę ratować ten Kraj przed inwazją dobrze zorganizowanej fali ciemnogrodu i wyzysku Ojczyzny przez KK Polski!!!
-Konkordat zniszczy ten kraj
-Rządzący są zaślepieni a KK robi swoje zaczynając swoje wpływy już od łona matki
-dlaczego wszyscy są tak zaślepieni ????
-gdzie jest polityczna lewica ,gdzie jest nauka, kto ma nas normalnych bronić przed tym "potopem"?
prowll

#14 Re:

2014-09-25 19:26

#8: -  

 Popieram w całej rozciągłości.


Gość

#15

2014-09-25 20:30

Całym sercem popieram tę petycję, ale błagam autora o skorygowanie błędu w jej nazwie. Mówimy "Rzeczypospolitej", gdy odnosimy się do nazwy państwa (w przeciwieństwie do nazwy dziennika). Wszystkim nam zależy na tym, aby petycja była traktowana poważnie.
Beata

#16

2014-09-25 20:33

Prześlę petycję do posła Kotlińskiego, poproszę o radę ws.dalszego postępowania, o wyrażenie opinii i może napisanie kilku słów o petycji w FiM


Gość

#17

2014-09-25 20:50

DOŚĆ WŁADZY KOŚCIELNEJ , SZKOŁY INSTYTUCJE PANSTWOWE TO NIE KOŚCIOŁY NIE POWNNY WISIEĆ W TYCH INSTYTUCJACH SYMBOLE RELIGIJNE , RELIGIA DO SALEK KATECHETYCZNYCH NIE DO SZKÓŁ .

Gość

#18

2014-09-25 21:15

Państwo polskie, które deklaruje ideologiczne przymierze ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki i jednocześnie uzależnia swą politykę od decyzji Kościoła katolickiego traci w oczach swoich obywateli wiarygodność i intelektualne podstawy światłej egzystencji. Stany Zjednoczone, jak dobrze pamiętamy z historii, były pierwszym przykładem (w historii nowoczesnej państwowości) uniezależnienia się od hierarchicznej dyktatury kościelnej. Rozdział Kościoła od państwa był jednym z najważniejszych osiągnięć amerykańskiej rewolucji zasadzającej swe podstawy na gruncie racjonalnej logiki osiemnastowiecznego oświecenia. Państwo, które w XXI wieku nie jest w stanie tych osiągnięć docenić, nie jest też w stanie aspirować do tytułowania się demokratycznym, tak długo jak demokrację traktować będzie niczym maskę w teatralnej komedii.

Gość

#19

2014-09-25 22:37

Jestem kobietą i mam na imię Dominika , chciałam tylko napisać , że nie wyobrażam sobie mieć dziecka w takim kraju , który zmusza mnie po pierwsze tradycją do zajścia w ciąże , po drugie religijnością do urodzenia - nawet jak nie chcę - i w następstwie do uczestniczenia w cyrku katolickim czyli chrzty i komunie ,lekcje religii - chcę żeby moje dziecko miało wybór , szkoła i państwo muszą być wolne od religijnych fanatyków .

Gość

#20

2014-09-26 01:50

Najbardziej tajemnicza petycja jaka udalo mi sie przeczytac. nie wiem czego i kogo dotyczy....napisana mocno niegramotnie....." prosze was abyscie napisali cos do mediow ".....Ale co i do jakich mediow ?......najlepiej bedzie jak autor powyzszej petycji wyjasni dokladnie o co mu chodzi i tym sposbem zbierze wystarczajaca liczbe podpisow....Trzymama kciuki i zycze powodzenia. T
asad

#21 Re:

2014-09-26 08:15

#11: -  

 Popieram


Gość

#22

2014-09-26 11:02

Oczywiscie podpisane i udostepnione na FB
Anna

#23 Koniec z wladza kosciola!

2014-09-26 11:04

Najwyzszy czas powiedziec "nie"! Popieram w calej rozciaglosci!

MiSzel
Gość

#24

2014-09-26 13:46

Rozdzielenie Państwa i kościoła pozwoli na lepszy, efektywniejszy rozwój naszego kraju, a w przyszłości (mam nadzieję, że niedalekiej) na dołączenie Rzeczypospolitej do krajów wysokorozwiniętych jak chociażby Dania :) które jest przyjazne dla swoich obywateli nie tylko z "obiecanek" z expose


Gość

#25

2014-09-26 15:39

To jest aż głupio pisać opinię w sprawie tak oczywistej dla ludzi myślących. Przepraszam.