Przywrócenie programu 30 ton - lista, lista przebojów

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Przywrócenie programu 30 ton - lista, lista przebojów


Gość

#1

2014-11-22 14:16

bardzo dobry pomysł!

Gość

#2

2014-11-24 10:25

Jeden z najlepszych programów muzycznych szerokodostępnych, prawie każda polska rodzina w niedzielę oglądała Złotopolskich, Familiadę i oczywiście 30 ton - lista, lista przebojów. Sama wychowałam się na tym programie i zawdzięczam mu swój niesamowicie dobry gust muzyczny.

Gość

#3

2014-11-24 14:05

30 Ton to najlepsza audycja muzyczna jaka była w telewizji.Proszę o przywrócenie jej na antenę .Teresa Latos

Gość

#4

2014-11-25 08:34

Chcemy przywrócenia programu 30ton lista lista lata przebojów
Janis

#5

2014-11-25 09:02

Oglądałam ją jako dziecko, super gdyby wróciła na antenę!


Gość

#6

2014-11-25 14:05

Program mojego dzieciństwa, na którym właściwie uczyłam się muzyki i zaczęła się od tego moja nieprzerwana pasja.

Gość

#7

2014-12-04 18:51

Zgadzam się, chciałbym żeby ta lista wróciła ;)

Gość

#8

2014-12-07 00:58

Chcę aby program muzyczny 30 TON został przywrócony na antenę TVP.

Gość

#9

2015-02-04 19:48

To mój ulubiony ze wszystkich programów, jaki leciał w telewizji, nie tylko muzycznych. Oglądałem go w dzieciństwie, w latach 2002-2006, chociaż program zaczął być emitowany w latach 90-tych.

Moimi ulubionymi rzeczami powiązanymi z tą listą, to niepowtarzalna oprawa graficzna, która powodowała, że ta lista przebojów wyróżniała się na tle innych. Słuchałem tam nie tylko muzyki o szerokiej gamie gatunków, ale patrzyłem na animowane wzory zamieszczone wokół "ekranu z teledyskiem", na których były wyświetlone ciekawostki o pewnym artyście. Wzory były w różnych kolorach i kształtach: były skoczne i powolne, straszne i dziwne, ale też bywały naprawdę piękne. Jednak każdy z nich był dla mnie fantastyczny i co najlepsze, każdy z nich mogłem oglądać po kilkadziesiąt razy.

Tam oprócz dobrej muzyki można było dowiedzieć się o wielu rzeczach, które niekoniecznie związane z muzyką popularną np. o takich opisanych "Encyklopedii 30-stu Ton", które były wyświetlane na oprawie graficznej. Były opisane takie hasła jak "Woda", "Madrygał", "Zmienna", "Wyobrażenia", "Martin Pierre", "Trzykrotka" i inne zwykle zupełnie niepowiązane z muzyką. Niektórzy goście, którzy byli ludźmi ze świata muzyki, też opowiadali czasem o rzeczach odbiegających od muzyki, ale zależało to od gościa. Dzięki temu "30 Ton!" było bardzo merytorycznym programem i czymś więcej, niż tylko "pokazem popisów" artystów muzyki popularnej w emitowanych teledyskach i listą informującą o popularności poszczególnych utworów. O Encyklopedii dowiedziałem się z Internetu.

Czasem lista zahaczała się o poważne tematy i o równie poważną muzykę np. przy pokazie ścieżki dźwiękowej z "Pianisty" Romana Polańskiego, która chociaż nie jest "mainstreamowym" utworem muzycznym, to twórcy nie wstydzili go umieścić na liście.