NIE DLA ZMIANY NUMERACJI LINII MPK ŁÓDŹ

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE DLA ZMIANY NUMERACJI LINII MPK ŁÓDŹ

Grigori

#26

2015-02-02 05:22

Zmiany są dobre, Jednak nie mogą być aż tak drastyczne. Moim zdaniem numeracja powinna zostać. Powinni tylko poprawić/zoptymalizować  istiejącą sieć komunikacyjną.


Gość

#27

2015-02-02 06:38

Brak słów

Gość

#28

2015-02-02 08:26

Oj będziemy się cały czas przesiadać.I tak będzie trwała nasza podróż.
Joanna

#29 Re: Re:

2015-02-02 09:18

#4: Paweł - Re:  

 W  mojej pracy zmienili po 25 latach wszystkie numery telefonów. Dział to juz rok a mi i wielu innym pracownikom do tej pory nowe numery sprawiają wiele problemów.Nadal pamiętamy tylko te stare i nowych trzeba szukać w rozpisce. To bardzo komplikuje życie zwłaszcza jak trzeba szybko wezwać lekarza. Z liniami MPK będzie tak samo !!! Nie komplikujmy ludziom niepotrzebnie życia. Łatwiej zapamiętać kilka "A" czy "B" niz uczyc się od nowa wszystkiego.

Joanna

#30 Re: Re:

2015-02-02 09:29

#5: Paweł - Re:  

 "Jakie ogromne wydatki ?" Np. Zmiana tablic na pojazdach ( trzeba je zamówić i zamontować), zmiana oprogramowania tablic elektronicznych, zmiana informatorów elektronicznych na przystankach, zmiana tzw "sieciówek" naklejanych w autobusach i tramwajach, zmiana oprogramowania do wydruku migawek, nagranie od nowa przemiłych informacji puszczanych w taborach typu "linia numer 98, kierunek Janów" i wiele innych tego typu rzeczy. Za wszystkie te zmiany ktos weźmie pieniądze i nie będą to małe pieniądze 

pasażerka 85

#31 Re: .

2015-02-02 10:56

#12: . - . 

 czy Ty człowieku kiedykolwiek jechałeś 85?! nie, bo inaczej nie pisałbyś bzdur. ja jeżdzę sporadycznie, ale jesli muszę to często ma moim przystanku za Rondem Indwalidów nie ma już miejsca w autobusie i trzeba się wpychać, a jeżdzę poza godziną szczytu, o 9tej. aż strach pomyśleć co jest między godziną 7-8. jeździ co 10min i tak jest problem z miejscem. a teraz niech jeździ tylko 9tka i ma opóźnienie z powodu awarii lub korków, czegokolwiek-bo linia jest bardzo długa. jak chcesz upchnąć wszytskich "zaległych" i "nowych"ludzi do tramwaju? a tak to tłok się rozkłada na autobus i tramwaj. poza tym 9tka nie dowiezie mnie do Ronda Solidarnosci, ani na cmenarz, na piechotę mam iść, starsi ludzie też, studenci na uczelnie? z tego powodu wybrałam samochód, tylko kiedy nie mam wyjscia ładuję sie w tłok w 85.


Gość

#32

2015-02-02 13:26

Nie jest potrzebna zmiany numeracji linii...Z resztą by zlikwidowali wiekszość autobusowych linii dzięki którym można dostać sie np. do zakładów pracy Sanoco (linia 99).Rozumiem można wprowadzic zmiany w wygladzie rozkładów jazdy to ułatwi jazde seniorom.Numeracja linii zmiana całkowita rozkładów jazdy po co to komu my nie Niemcy my polacy. 


Gość

#33

2015-02-02 15:34

A co tu komentować? Taka zmiana wywoła mętlik i więcej mandatów,bo ludzie będą skołowani. Komunikacja Miejska jest jak nazwa wskazuje dla mieszkańców miasta.Turyści muszą się dostosować.Jak my jedziemy do innego miasta,to musimy się rozeznać co tam obowiazuje.Nikt nie dostosowuje się do nas.Łódź jest nasza.Turyści wyjadą,a my zostaniemy

Gość

#34

2015-02-02 22:50

Zmiany proponowane w podanych przez ZDiT oraz UMŁ wariantach są nie tylko nieprzemyślane, ale przede wszystkim działają wbrew polityce przyjaznego transportu miejskiego. A zmiana numeracji linii autobusowych ośmiesza całkowicie zapowiadaną "rewolucję komunikacyjną".
Adam Borowski

#35 Re: Re:

2015-02-03 07:54

#4: Paweł - Re:  

Liczby się nie skończyły! Z tego co mi wiadomo to nie ma żadnych linii o następujących nr od 17 do 40 oraz 42, 44, 45, 47, 48, 49 i 97 do tego nie widzę starej ósemki. Łącznie to daje 32 nieprzypisane numery. Wystarczająco dużo by usprawnić opisy linii z mylącymi indeksami.

Poza tym co to za problem nieco zmienić nazwy kilku linii na numery z zakresu 100-120? Nie trzeba zaraz robić gigantycznej zmiany. Już i tak jest spore zamieszanie ze zmienionymi trasami dla wielu linii spowodowanymi remontami dróg, budową trasy WZ oraz Dworca Łódź Fabryczna.


Gość

#36

2015-02-03 10:27

Nie mają czym sobie głowy zawracać. ... juz widzę te skołowane babcie na przystankach dla których przeczytanie nr autobusu stanowi problem a co dopiero przestudiowanie calej trasy linii na rozkładzie. To jest podkladanie kłody pod nogi na rzecz TURYSTOW - zart chyba!!!! Niby czemu prościej przyswoić sobie trzycyfrówki od A i od B ?? I po co mieliby sobie to przyswajac skoro sa turystami a my tu mieszkamy  i korzystamy z mpk na codzień. Zamiast nam mieszkańcom ulatwiac zycie w Łodzi to jak zwykle na czele staje "co powiedza o nas inni". Macie co usprawniac wiec nie widze potrzeby zeby mieszać.... wystarczy ze 10min bilety zniknely i zeby chocby 2przystanki pokonac trzeba skasowac bilet za -bagatela- 2,60zl!!!!!!!

Gość

#37

2015-02-03 15:11

ni każde zmiany są na lepsze

Gość

#38

2015-02-03 18:52

Jest dobrze,nie ma sensu uczyć się nowej numeracji linii.Komu to potrzebne,bo napewno nie łodzianom.
Hrater

#39 Re: Re:

2015-02-04 07:03

#4: Paweł - Re:  

 Widzisz, tu nie chodzi jedynie o zmianę numeracji. Tu wraz ze zmianą numeracji idzie rozpieprzenie całego systemu aktualnego mpk, co akurat ludziom starszym, na których tak usilnie się powołujesz mogłoby nie lada utrudnić życie. 

Moni

#40 Re: Re: .

2015-02-04 15:31

#31: pasażerka 85 - Re: . 

 całkowicie zgadzam się z Tobą. Linią 85 nie jeżdżę, ale mieszkam niedaleko i widzę co sie dzieje w autobusie.... Tramwaje nie dojeżdżają do Ronada Solidarności, a tam różne uczelnie, biurowiec, cmentarz, osiedla mieszkalne, akademiki.....  Dłuższe trasy autobusów powodują, ze oszczędza się czas na przesiadkach- co z tego, że będą obiecywać, ze na przystanku nie postoję dłużej niż 5 minut? A życie pokazuje co innego- wystarczy, że jeden pojazd spóźni się, a drugi wcześniej odjedzie..... 

aaa

#41 Zmiany w komunikacji miejskiej

2015-02-05 09:12

Zmiana numeracji to pestka w porównaniu ze zmianami tras lub likwidacją linii.  Gdy przystępowano do przebudowy odcinka łaczącego Retkinię z Widzewem mówiono, że punkt przesiadkowy będzie dla tramwajów i autobusów. Teraz okazuje się, że autobus 98 tam ma nie jeździć, trasa kończy przy dworcu Ł.K. Mieszkam w okolicy Maratońskiej, między Obywatelską a Retkińską, w sumie blisko centrum. Żeby dojechać do niego będę musiała się przesiadać przy dworcu . A żeby pojechać jeszcze w innym kierunku, bedę musiała przesiąść się drugi raz przy Centralu. 86 chcą zlikwidować. To chory pomysł. Główne punkty przesiadkowe powinny być w centrum miasta, do którego można dojechać jednym środkiem komunikacji. Kto jest dla kogo? Komunikacja dla społeczeństwa czy społeczeństwo dla komunikacji?  Miasto się starzeje, ludziom coraz trudniej będzie się poruszać i trzeba będzie się wiecznie przesiadać. Ci co będą mogli, będą korzystać z własnych samochodów. O to chodzi? Poza tym, awaria na torach pozbawi jakiejkolwiek komunikacji w centrum. 

aleks

#42 Zmiana na TAK

2015-02-05 12:03

Każdy od dawna mówi, że MPK Łódź działa źle, że chce zmian. Teraz, gdy ktoś chce coś zmienić, wszystkim nagle się odwróciło. Rewolucja w MPK jest konieczna, a projekt wymaga po prostu jeszcze wielu zmian, dla których są zaplanowane już konsultacje. O co tyle krzyku?


Gość

#43

2015-02-05 13:00

To jakaś paranoja! autobusy mają być zlikwidowane? Czy oni poszaleli? Ogromnym problemem sa już przeciążone tramwaje a teraz jeszcze bez autobusów? To chyba po 5 wagonów!
A.

#44 czego się boicie?

2015-02-06 06:05

 Nie rozumiem. Ludzie, nie bójcie się zmian! Według mnie inwestycja jest przemyślana, każda zmiana jest kwestią yu 5 nowych też zapamięta. Jeśli wybieramy się w inną część Łodzi i tak nie wiemy czym dojedziemy i to sprawdzamy :)

Serio, przemyślcie sobie czy na pewno tego nie przełkniecie. W życiu trzeba coś zmieniać, żeby iść do przodu ;) Jeśli wy się tego boicie - nie narzekajcie, że macie nudne życie :)


Gość

#45

2015-02-06 09:14

Ta petycja jest świetnym pomysłem, gdyż zmiany,które chcą wprowadzić utrudnią życie wielu ludzi.
prawdziwyŁodzianin

#46 Re:

2015-02-06 18:03

#18: -  

Łódź nie jest dużym miastem? Łódź jest trzecim największym miastem, o wiele większym od Wrocławia, Gdańska czy Poznania. Turystów może i jest mniej niż nawet w tych miastach, ale w każdym roku przybywa ich coraz więcej. Oprócz turystów jest mnóstwo studentów zza granicy, osób starszych, a nawet młodych łodzian, którzy mylą się w tych "A" i "B". Zmiana numeracji jest konieczna, żeby to miasto dobrze funkconowało. Zmiany w trasach również, zwłaszcza, że ZDiT ma wprowadzić poprawki w tych planach, które się pojawiły jakiś czas temu. Jestem przeciwny założeniom z petycji.

ŻAL MI was !

#47 ale BUUUUUUUUUUUUUUUUUURDEL!!!!

2015-02-06 18:45

co to za bzdura zmieniać numerację autobusów czy tramwaji ... to rozumiem, że jak padnie prąd to do centrum będą jeżdzić elektryczne autobusy, żenada to całe MPK, to miasto schodzi na psy !!!!!!!!


Gość

#48

2015-02-06 23:26

NIe dla nowych numerków 


Gość

#49

2015-02-07 02:36

W tym naszym biednym mieście, co zmiana, to na gorsze. Już nie tyle o numerację chodzi, ile o tę rewolucję i idee dowożenia ludzi do tramwajów. Skąd takie pomysły się biorą? Samochodu nie mam i mieć nie będę, juz i tak przez te wykopki niekończące się ciężko sie poruszać, w potem to się dopiero utknie... Może do cmentarzy się jakoś dojedzie, ale czym? Na Kurczaki, na Doły - z Widzewa?? Apeluje do jakiegoś zdrowego rozsądku - niech tu COŚ będzie dla ludzi, a nie przeciw! Nie cierpię narzekać, ale jak gołym okiem widac kolejne nietrafione decyzje i roboty, to nie ma co pudrować i udawać, że król jest w nowych szatach -- król jest nagi!

Gość

#50

2015-02-07 06:56

Jeżeli mpk chce utrudnić życie wszystkim mieszkańcom Łodzi i innych najbliższych miejscowości, to zmieniając numerację autobusową uda im się świetnie. Młode osoby jeszcze jakoś sobie poradzą ale starsze? A jest ich mnóstwo. Jeżeli mpk tak się martwi o to, że turyści nie rozumieją skróconych tras, to wystarczy na przystankach zamiast jednego rozkładu np dla 98, 98A, 98B umieścić trzy dla każdego z tych autobusów, a wtedy wszystko będzie czytelne. Po co kombinować, jak można wszystko załatwić łatwiej?