List otwarty do społeczności naukowej i Polskiej Akademii Nauk

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji List otwarty do społeczności naukowej i Polskiej Akademii Nauk


Gość

#76 Re: Re: strona na Facebook

2015-03-17 16:46

...................


Gość

#77 Re: Temat

2015-03-17 16:52

#74: fakty - Temat  

 Przeciwnicy Profesora Wójcika wyznają zasadę  Ludwika XV - po nas choćby potop.

smutny

#78 ...

2015-03-17 17:20

Dyskusja o polskiej nauce, jaka się toczy na tym forum, najlepiej pokazuje stan polskiej nauki.

Nikt się do niczego konkretnie nie odniesie, wszyscy walą po sobie błotem, każdy z góry ustawiony i przekonany. Najważniejsze, kto jest czyim kolegą.

A poza tym forum pewnie podobnie. Ty za mnie poprowadzisz pierdylion godzin w tym semestrze, a ja może ci coś pozytywnie zrecenzuję. A jak przyjdzie habilitacja, która w polskich warunkach jest synonimem emerytury, wówczas zbierze się sąd kapturowy i zdecydujemy, czyś wart by od dziś być "swoim".

Może przyznajmy się wreszcie wszyscy, że nauka jako branża w niczym moralnie nie przewyższa innych zasyfionych obszarów naszego życia, i że być może jesteśmy tak prymitywni, że nas wszystkich na nią nie stać?

Jedno jest pewne, nikogo już chyba nie dziwi, dlaczego młodzi naukowcy z głową na karku - o ile nie trzymają ich sprawy rodzinne - emigrują niemal w stu procentach. Przynajmniej w naukach ekonomicznych, bo innych poletek nie znam.

ekonomista

#79 ad smutny

2015-03-17 17:22

W pełni podpisuje się pod Twoim komentarzem !


Gość

#80

2015-03-17 17:29

Bo jestem przerażony stanem PAN-u, instytucji którą dzrzyłem wielką atencją i szacunkim.

Gość

#81 Re: Panie i Panowie z INE

2015-03-17 17:59

#51: Manteuffel - Panie i Panowie z INE 

 Jak rozumiem to jest oficjalne stanowisko dyrekcji?

List otwarty PAN
Autor petycji

#82 Re: Re: Panie i Panowie z INE

2015-03-17 18:04

#81: - Re: Panie i Panowie z INE 

 To stanowisko nie ma nic wspólnego z dyrekcją Instytutu.

Zdzislaw M. Szulc

#83 Sprawy fundamentalne i ich znaczenie...?

2015-03-17 18:23

Podobny w tresci komentarz zamiescilem na stronie Obywateli Nauki /facebook/:

"Celny i potrzebny List! "Uderza piescia w stol" srodowiska naukowego Polski na ktorym sprawy fundamentalne (uznane i przyjete na swiecie standardy postepowania/etyka pracy/moralnosc-tu integralnosc akademickia i naukowa) nie sa zespolone z rozwiazaniami formalnymi. Niestety, w/w sprawy fundamentalne nie zaistnialy jeszcze w Polsce we wlasciwym wymiarze i miejscach, przez co nie odgrywaja one pozytywnej wychowawczej i zabezpieczajacej roli w calym systemie edukacji stowarzyszonej z dzialalnoscia naukowo-badawcza! Wczoraj, na tym wlasnie Portalu, w/w sprawy dokladnie zaadresowalem.(..). Brak wlasciwej reakcji/wypracowania skutecznego programu naprawy i rozwoju.(..). ze strony srodowiska, to przyzwolenie na dalsza erozje elit, nieustannie "dokarmianych"... banalizacja wszelkiego zla, co w konsekwencji, nieuchronnie doprowadzi do calkowitej utraty zaufania ze strony Spoleczenstwa RP!"

re Temat

#84 Re: Temat

2015-03-17 18:34

#74: fakty - Temat  

Pan Cezary Wójcik za własną nieudolność, brak wiedzy i umiejętności do prowadzenia jednostki naukowej obwinia wszystkich tylko nie siebie, a każdego kto tą nieudolność zauważa traktuje jako przeszkodę do usunięcia (jakimi metodami widać na tym forum).  Wszelkie realizowane w INE przedsięwzięcia zostały zniszczone, nowe nie powstawały i nie powstają. Ogromny dorobek INE PAN w okresie "panowania" Pana Wójcika to tylko zwykła manipulacja. Żałosne.


Gość

#85 Re: Re: Re: krytyczny

2015-03-17 18:46

#45: naukowiec - Re: Re: krytyczny 

 nie ma żadnych siedmiu grantów. To kolejna zmanipulowana informacja. Jako granty policzono co najmniej 3 projekty z konkursu wewnętrznego. Pieniądze przyznano nowozatrudnionym kolegom.

 

gosc

#86 ekonomista

2015-03-17 19:46

Prof. Wójcik jest Dyrektorem jednego z Instytutów PAN. Jako taki ma się pełne prawo wypowiedzieć, również negatywnie, o kandydatach do fotela Prezesa PAN. Kandydatura na Prezesa PAN powinna być w środowisku akademickim dyskutowana. Nie rozumiem, po co mu zarzucać coś co jasno stwierdza. Ma negatywny pogląd to się podzielił. Ma prawo, nawet niezależnie od intencji. I zresztą dobrze, że to robi. Istnieje sobie taki PAN, nikt o nim nie myśli, bo w ekonomii większość młodych ekonomistów albo istnienia INE PAN nie była świadoma, albo słyszała i uważała, że naukowo nic się tam nie dzieje. Można zarzucać Wójcikowi wiele, ale bezposrne jest że 

a) odmłodził kadrę naukową ściągając ludzi o naprawdę dobrym dorobku na wczesnym etapie kariery patrząc na resztę polskiej ekonomii  

b) doprowadził do wzrostu jakości publikacji w INE, zaczęły się pojawiać publikacje na liście filadelfijskiej - niestety, naprawdę jedna publikacja w przyzwoitym czasopiśmie zagranicznym jest dla nauki ekonomii (i polskiej ekonomii również) warta więcej niż 5 wydanych po polsku książek i monografii i to myślę, że jest fakt który powoduje może nawet pewien konflikt pokoleniowy i jakoś boli, bo nakazuje nagle wkroczyć w zupełnie nowe realia, gdzie nad jedną publikacją pracuje się nierzadko latami i trzeba konkurować ze światem.

Cokolwiek by mu nie zarzucać, to te zmiany są ewidentne. 


Gość

#87 Re: ...

2015-03-17 21:10

#78: smutny - ... 

 Pięknie powiedziane. :)

Pozdrowienia z Helsinek.

Manteuffel

#88 Re: Re: Panie i Panowie z INE

2015-03-17 21:25

#81: - Re: Panie i Panowie z INE 

 Przypomnijcie sobie, kogo Panie i Panowie z INE przerobiliście na szaro na tzw. współpracy. Niektórzy mają dłuuuugą i dobrą pamięć


Gość

#89

2015-03-17 21:28

W mojej ocenie- ten list będzie początkiem "opamiętania się" w chocholim tańcu zawziętych dorobkiewiczów i ludzi gardzącymi rozumem i logiką.
Iwona

#90 Re: Re: Temat

2015-03-17 21:31

#84: re Temat - Re: Temat  

 Pan jest z gatunku "Lasek i spółka?" - czyli wiem, że nic nie wiem i jestem z tego dumny? A do tego na intratnym kontrakcie? 

internet

#91 Re: Re: Temat Nic dodać nic ująć

2015-03-17 21:49

#84: re Temat - Re: Temat  

 

Tak działało INE PAN przed przyjściem Pana Profesora Wójcika:

 

http://blogmedia24.pl/node/66238

 

lub wpisać w wyszukiwarkę google

"

"Fikcyjne studia w PAN. "Niech oddadzą mi pieniądze"

 


Gość

#92 Re: Re: Re: Kłamstwa

2015-03-17 23:05

#23: - Re: Re: Kłamstwa 

 Pod warunkiem, ze sam siebie cytował - toż to czyste chciejstwo

 


Gość

#93

2015-03-18 05:17

Czas skończyć z patologią w polskiej nauce!!!
Iwona

#94

2015-03-18 05:26

Argumenty głównie ad personam, rozumiem, że włączyli się aktywnie przeciwnicy/zwolennicy prof. Wójcika. Ta dyskusja też wiele o polskiej nauce pokazuje, kiszenie się we własnym sosie. A o tym że polska ekonomia to dno pod względem osiągnięć publikacyjnych w recenzowanych zagranicznych czasopismach, niewielu się zająknie. O tym, że młodzi ludzie z zagranicy ani myślą wracać widząc to dno, też ani słowa.

Dlatego tak wielu ekonomistów pewnie ma czas pisać tu bzdury o Wójciku czy PAN, i tak by nigdy nie wyprodukowali nic co przyzwoite czasopismo na świecie byłoby w stanie przyjąć, i tak nigdy im się to nie udało, a w swoich cevałkach mają tylko raporty, monografie, knigi, sruty pierduty, które naukowo nic nie znaczą.

Wszelkie dobre zmiany biorą się z garstki młodych ludzi którzy starają się przebijać z publikacjami do świata. Jak dla mnie reszta polskich ekonomistów powinna być zwolniona z roboty.  


Gość

#95

2015-03-18 06:25

A gdzie zainteresowanie przeslaniem listu?


Gość

#96 Pytania

2015-03-18 06:27

W efekcie wieloletnich zaniedbań nastąpiła degradacja Instytutu.

- a jak jest teraz?

Napływały skargi od doktorantów.

- a jak jest teraz?


Gość

#97 Re: Re: Re: Re: krytyczny

2015-03-18 06:29

#85: - Re:   nie ma żadnych siedmiu grantów. To kolejna zmanipulowana informacja. Jako granty policzono co najmniej 3 projekty z konkursu wewnętrznego. Pieniądze przyznano nowozatrudnionym kolegom.

 Czyżby zatem patologia trwała dalej ?


Gość

#98 Misja

2015-03-18 06:35

Misją Akademii jest wszechstronna działalność na rzecz rozwoju nauki oraz ustanawiania najwyższych standardów jakości badań i norm etycznych, służąca społeczeństwu i wzbogacaniu kultury narodowej.

 

co z tego zostało ???


Gość

#99 Re:

2015-03-18 06:38

#10: -  Prof. Wójcik - skromny ... człowiek!!!

 no tak czytając co sam o sobie pisze to tak nie bardzo chyba ...


Gość

#100

2015-03-18 06:49

Pytanie:
Dlaczego Pan Wójcik uniemożliwił wybory do Rady Nakowej INE nowej kadencji, które miały się odbyć 12 marca?
Odpowiedź:
Zmienił termin na 2 kwietnia, gdyż nie będzie wtedy już 3 osob, ktore złożyły wypowiedzenia w protescie przeciwko jego działaniom.