Nagrywanie sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Nagrywanie sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu


Gość

#1

2015-03-21 21:35

ponieważ mieszkańcy gminy i miasta Żuromin powinni wiedzieć na co radni wydają publiczne pieniądze
stz

#2 niezgodność z Konstytucją RP

2015-03-21 21:45

Zakaz rejestracji obrazu i dźwięku z obrad sesji Rady Gminy narusza konstytucyjne prawo do informacji publicznej wynikające z art. 61 ust. 2 Konstytucji RP, godność - art. 30 Konstytucji RP, wolność - art. 31 Konstytucji RP, równość i zakaz niedyskryminacji - art. 32 Konstytucji RP, prawo do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji- art. 54 Konstytucji RP oraz przepis art. 3 i art. 18 ustawy o dostępie do informacji publicznej, art. 11b ustawy o samorządzie gminnym, a także zapisy statutu i regulaminu mówiące o jawnej działalności organów gminy.


Gość

#3 Re:

2015-03-22 12:45

#1: -  

 Oczywiscie,jestem za :)

Val

#4

2015-03-22 15:41

Na powyższym temacie korzyści nie odnosili by z pewnością mieszkańcy miasta, których nie interesuje lokalna polityka lecz potrzeba przeżycia od 1 do 1. Jeśli obywatele widzieliby choć cień szans na poprawę nie wyjeżdżaliby z Zuromina za chlebem. Sprawa ta jest istotna jedynie dla miejscowego brukowca tj. kuriera żuromińskiego. Otóż jeśli w mieście nic się nie dzieje to nie ma o czym pisać, jeśli nie ma o czym pisać to nie ma z tego pieniędzy. A przecież liczy się tylko nakład i sprzedaż. Łączy się z tym tematem osoba wielce czcigodnego redaktora naczelnego kuriera Pana Adama Ejnika. Jego stronniczość w pisaniu artykułów na temat miejscowej polityki sięga zenitu. Nie zamierzam tu przytaczać przykładów wystarczy wziąć do ręki dwa ostatnie numery tej pseudo gazety. Jedna strona jest gloryfikowana a inna obrzucana błotem. To się nazywa dziennikarstwo. 


Gość

#5

2015-03-23 17:37

Uważam, że jest to uświadamiające i aktywizujące dla społeczeństwa i dlatego się podpisuję.
#10

#6 Re:

2015-03-23 19:54

#4: Val -  

 typowy hejterski wpis który nic nie wnosi do tematu a ma na celu anonimowe obrażanie innych.


Gość

#7

2015-03-23 20:56

Interesują mnie losy miasta i mieszkańców. Chcę na bieżąco śledzić pracę ludzi którzy zasiadają w radzie. Myślę,że dzięki nagrywaniu radni będą sumiennie podchodzić do swoich obowiązków.


Gość

#8

2015-03-24 14:23

Kamery są używane do monitoringu w wielu miastach. Porządnym ludziom to nie przeszkadza, tylko złodziejom itp. Tak samo jest na sesjach. Dobrze pracującym  radnym to nie powinno przeszkadzać, a do obecności kamer można się szybko przyzwyczaić.