Petycja w sprawie wycinki drzew i budowy gazociągu nad Kanałem Żerańskim w Warszawie


Gość

#51

2015-12-08 11:03

Bardzo potrzebna!!!!
Antek

#52 Re: Re: Re:

2016-01-06 15:47

#49: Monika - Re: Re:  

Całkowicie popieram. Mieszkam przy Kanałku już 14 lat i z 9 pietra mam widok na całkiem przyzwoity pas żywej, cudownie zmieniającej się przyrody, która do złudzrnia może przypominać las. Mało jest miejsc w Warszawie, które mogą się tym pochwalić. Chcecie faktów? Proszę:

1. Jest tam przynajmniej PIĘĆ!!! gatunków buku. Wiem, bo córka robiła pracę do szkoły na temat drzew w miejscu zamieszkania. Trochę zajęła nam identyfikacja ich po kształcie liścia, ale to jest FAKT!!!!. Owszem są też topole i inne drzewa, ale nieważne jak drzewo się nazywa, zawsze dostarcza tlenu i to też jest FAKT!!!

2. Wiosną przepięknie śpiewają ptaszki. W nocy nawet słychać lelka. Potem przychodzi czas na żabki. Słychać je przez całą noc. Zarówno śpiew ptaków jak i rechot żabek naprawdę potrafi świetnie ukoić. Są dzikie kaczki, łabędzie, lisy, kuny, sąsiad widział bobry i dziki.

3. Może nie jest to miejsce typowo rekeacyjne, bo nie ma typowo wybetonowanych ścieżek i ławek co kilka metrów. Ale czy idąc do lasu spodziewamy sie chodników? Nie i to też jest FAKT!!! Chcemy tylko PRZYRODY i związanych z nią atrybutów spokoju i ciszy, chociaż ta jest tylko pozorna.

4. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że dla tych wszystkich zwierząt, jest to DOM. Zaadaptowały się do nas i naszego stylu życia i to też jest FAKT!!!

To co napisałam nie są to może czysto naukowe fakty, ale czy chcąc zachować przyrodę, która nas otacza musimy być naukowcami? Nie, wystarczy byśmy ją kochali i o niej pamiętali. Każdy z nas dba o kwiatki w bomu, bo ... są namiastką tej przyrody. Skoro chcemy mieć ją w domach, to dlaczego nie zadbać o tą wokół naszych domów.

 Rozumiem potrzebę modernizacji EC Żerań, ale żeby ograniczyć emisję spalin nie koniecznie trzeba zmieniać rodzaj paliwa. Można zastosować absorbery spalin, tak jak to zostaoł zastosowane w Elektrowni Bełchatów na wszystkich blokach energerycznych. Tam paliwem jest nic innego jak węgiel brunatny. Korzyść jest taka, że używany do oczyszczania spalin kamień wapienny przerabiany jest później przez firmę produkującą płyty gipsowe, niegroźne dla zdrowia. I to też jest FAKT!!!

 I jeszcze jedno. Ja osobiście chodziłam z wózkiem i dzieckiem nad kanałek i do dziś spotykam tam mamy z dziećmi na spacerach.

Mam radę dla Ani - Kobieto WYJDŹ Z DOMU I SIĘ ROZEJRZYJ!!! Zabierz dzieci nad kanałek i nakarmcie razem kaczki. POLECAM, fajny sposób na wspólne spędzanie czasu. Taka alternatywa dla telewizji i komputera.

 

 

Brawo, chciałem coś napisać ale pani Monika wyczerpała temat. Każdy powinien sobie to przeczytać i wziąć pod rozwagę!