W sprawie zamknięcia ul. Żmigród od str. ul. Królewskiej (Lublin)


Gość

#1

2015-06-14 15:45

Mam mieszkanie przy ul. Zmigrod 10 i jestem jak najbardziej za zamknieciem ruchu od strony ul. Krolewskiej.

Gość

#2

2015-06-14 19:29

Podpisuje się pod ta petycja gdyż na ulicy Żmigród wychowałem się i dorastalem. Dopóki boisko szkolne było otwarte była to całkiem bezpieczna ulica do zabaw dla dzieci. Lecz gdy boisko zostało zamknięte i zabawa na nim nie była możliwa dzieciaki biegaly po ulicy co było nie bezpieczne przez jeżdżące samochody i jest do tej pory z ta różnica że kierowcy mając dobra nawierzchnie przyspieszają chcąc zaszalec. Ulica ta jest też moim zdaniem ulica pamiątkowa jedna z najstarszych i najpiękniejszych ulic naszego miasta Lublina. Po przez zrealizowanie tego pomysłu a mianowicie wyłączenie ul.Żmigród z ruchu drogowego mógłby powstać kolejny szlak dla turystów odwiedzających nasze miasto.

Gość

#3

2015-06-14 19:47

Podpisuję się pod tą petycją popierając ją gdyż na ul. Żmigród od dziecka bawią się moje dzieci jak i dzieci moich znajomych a ruch drogowy jaki jest na tej ulicy stwarza zagrożenie. Parę lat temu gdy funkcjonowało jeszcze boisko szkolne nie zwracaliśmy na to większej uwagi gdyż miejsca do zabawy było dużo i nie stwarzane było niebezpieczeństwo. Lecz odkąd boisko zostało zamknięte miejsca dla naszych dzieci do zabawy niestety nie ma a jeżdżące i rozpędzone samochody stwarzają wielkie zagrożenie. Ulica ta swą piękną starą architekturą sprowadza również wycieczki turystyczne co jest dodatkowym argumentem popierającym inicjatywę wyłączenia Ul. Żmigród z ruchu drogowego.

Gość

#4

2015-06-15 07:41

By w Lublinie żyło się piękniej!

Gość

#5

2015-06-15 13:06

Ponieważ miasto powinno sprzyjać życiu ludzi, a nie motoryzacji.

Gość

#6

2015-06-15 15:33

Jako mieszkaniec kamienicy nr 7 popieram w 100%.

Jak pisał któryś z Sąsiadów - dawniej, gdy boisko szkoły im. Vetterów było otwarte dla mieszkańców, dzieci i młodzież miały się gdzie podziać. Plac zabaw, miejsce spotkań - funkcje i określenia można mnożyć niemalże w nieskończoność. We własnym zakresie organizowaliśmy siatki na bramki i kosze oraz farbę, którą malowaliśmy linie. Dbaliśmy o nie jak potrafiliśmy najlepiej.

Odkąd boisko zostało zamknięte i zabroniono nam wstępu na nie - jego rolę przejęły wąskie chodniki i ulica. Sam fakt zamknięcia boiska jest dla mnie sprawą absurdalną i niczym nie usprawiedliwioną. W całym kraju za ciężkie pieniądze buduje się Orliki i promuje aktwyność fizyczną - a tu istniejące boisko (po latach wspólnego użytkowania) jest zamykane.

Kierowcy, którzy skracają sobie drogę skręcając w Żmigród od strony ul. Królewskiej, bardzo rzadko jadą przepisowo. Za dnia rzutuje to bezpośrednio na bezpieczeństwo pieszych - nocą hałas bywa nie do zniesienia. Nie zmieni tego las znaków drogowych. No, chyba żeby ustawić je w poprzek jezdni, co 30 cm... 

Jak wynika z googlemaps, po zamknięciu wjazdu w Żmigród od ul. Królewskiej, kierowcy (chcący jechać ul. Bernardyńską w kierunku Narutowicza) musieliby nadłożyć 600m, co zajęłoby ok. 1 minuty. Dla nich to tylko jedna minuta - dla nas nieporównywalnie większy komfort i - przede wszystkim - bezpieczeństwo.


Gość

#7

2015-06-15 15:57

Moja córka mieszka na tej ulicy z mężem i malutką córeczką. Przedostanie się z dziecięcym wózkiem na ulicę Królewską graniczy z cudem...A Żmigród zasługuje na miano zabytku!

Gość

#8

2015-06-16 06:54

Ja popieram jako kierowca :):) właśnie Wasza petycja uśiwadomiła mi jak szybko !!!!! tamtędy jeżdżę .... ...

uliczka jest cudna ...obiecuję zwolnić, ale wolałabym fatkycznie przejść się piechotą :)) 

ania 


Gość

#9

2015-06-16 10:01

Popieram choć nie jestem mieszkańcem centrum.

Gość

#10

2015-06-16 11:35

WYCHOWAŁEM i DORASTAŁEM na tej ulicy. Ulica ŻMIGRÓD to nie tylko ulica. To jedna z najstarszych i najpiękniejszych ulic naszego miasta. Ruch drogowy jaki tu panuje stwarza olbrzymie zagrożenie. Rozpędzone samochody, szybkie motory- to rzutuje na bezpieczeństwo pieszych. Większość tych kierowców nie zdaje sobie sprawy co może się za chwilę stać wciskając pedał gazu. Bawiące się dzieci niczemu nie są winne. Odkąd boisko zostało zamknięte, funkcję placu zabaw przejeła ulica. DYREKCJA SZKOŁY nie może nie pamiętać jaką naprawdę funkcję spełnia boisko.                                                                                                       PRZYPOMNĘ ! - Jest to boisko do gry, plac zabaw i miejsce spotkań.                                                                                              Jako dzielnica dbaliśmy o nie. Starsi mieszkańcy dobrze pamiętają kto malował linie, zawieszał siatki na bramkach czy organizował mecze pomiędzy dzielnicami. Mógłbym pisać i pisać. Mam jednak nadzieję że WŁADZE MIASTA podejmą właściwą i jedyną decyzję, a DYREKCJA SZOŁY pójdzie po rozum do głowy i pozwoli tym najmłodszym skorzystać z już zaniedbałego miejsca.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             POZDRAWIAM                                                                                                                                                                MIESZKANIEC DZIELNICY.


Gość

#11

2015-06-16 15:26

Bo w Lublinie jest za mało spokojnych miejsc :)

Gość

#12

2015-06-16 21:55

Piękna petycja w pięknej sprawie. Kilka lat spędzonych w Lublinie i częste powroty w te strony nie pozwalają być obojętnym na szczere i bezinteresowne prośby o normalność w sferze wzajemnego funkcjonowania i szacunku.

Gość

#13

2015-06-17 05:51

Bo uwaźam, że to dobry pomysl

Gość

#14

2015-06-18 08:07

Uważam, że to jeden z bardziej urokliwych zakątków starego Lublina. Zupełnie niedostosowany do ruchu samochodowego.
Powinien służyć mieszkańcom, dzieciakom i takim jak ja, zakochanym w Żmigrodzie.

Gość

#15

2015-06-25 12:35

Bo będzie lepiej :)

Gość

#16

2015-06-26 21:38

mieszkałem tam 55 lat-mam 5-cioro dzieci i wiem co znaczy wielki ruch samochodów. Wieka akcja,popieram Klisowski Andrzej