NIE dla likwidacji stada bizonów w Kurozwękach.

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla likwidacji stada bizonów w Kurozwękach.


Gość

#126

2015-06-27 11:42

Decyzja rady naukowej a następnie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kiecach jest skandaliczna, pozbawiona nie tylko racjonalnych argumentów ale i zdrowego rozsądku. 15 lat hodowli bizonów w Kurozwękach udowodniło, ze w żaden sposób nigdy nie spowodowało zagrożenia dla żubrów. Powstały miejsca pracy i znakomity ,,produkt turystyczny" itp. itd. Nieodpowiedzialni ludzie zastanówcie się teraz jak się mądrze wycofać z całej afery, bo stado bizonów w Kurozwękach będzie na 100%. Natomiast problemem pozostanie zhańbienie nauki polskiej przez decydentów o likwidacji i ten smród pozostanie na długo!!!

Gość

#127

2015-06-27 12:11

"Kurozwęki bez bizonów to jak las bez drzew"

Gość

#128 Re: Re:

2015-06-27 12:16

#83: - Re:  

 drogi komentujący a więc NIE JEDZ: schabowego ze świnki ,kurczaczka ,kiełbaski z grila,rosołku i każdej zupy na mięsie o pulpecikach dla dzieci nie wspomnę .Pamiętaj  że mięsko -to były zwierzęta które ZABITO! och ty  komentatorze ....a biblia mówi że zwerzęta są nam poddane jako pokarm a nie do znęcania .Zobacz w jakich komfortowych warunkach żyją bizony w Kurozwękach a póżniej pisz prawdę.


Gość

#129 Nie dla likwidacji hodowli bizonów.

2015-06-27 20:27

Byłam jedną ze zwidzających i uważam, że to świetna lekcja biologii!


Gość

#130

2015-06-27 22:34

pragną likwidacji bo bizony są większą atrakcją, a państwo nie ma z tego kasy ! diety niech sobie zmniejszą i dadzą ludziom prace a nie w ten sposób! nie na krzywdzie zwierząt!

Gość

#131

2015-06-28 04:31

Bardzo lubię zwierzęta a kangurzycę z maleństwem woźe ze sobą w podrózach słuźbowych . Oczywiście pluszową .

Gość

#132

2015-06-28 05:56

Byłem i widziałem. Nie raz. A głupie urzędasy powinny być karane za bezmózgie i bezmyślne decyzje. Takim ludziom żubry pasać a nie decyzje podejmować!

Gość

#133 Re:

2015-06-28 06:35

#9:

Największymi pasożytami są bezmyślne niedouczone urzędasy żyjące za nasze pieniądze i wciąż tylko kombinujące jak podnieść swoje ego i zrobić coś złego. Póki główną cechą Polaka będzie zawiść takie rzeczy będą się dziać. Niech się lepiej szanowna ochrona środowiska zajmie problemem dzików chodzących po miastach i lisów wchodzących do domów. Niech ratują setki biednych jeży rozjeżdżanych na polskich drogach. Mają też do dyspozycji całe rzesze zagrożonych żab. Ale nie!!! Trzeba robić na złość ludziom i pokazywać władzę. Nie ważne czy z sensem czy bez. A gdzie znajduje się najbliższe stado żubrów? Autobusem będziecie tam bizony na wycieczki podwozić? I te pasożyty też? Natomiast Kurozwęki tworzą realne zagrożenie odciągając wycieczki od innych ośrodków znajdujących się w okolicy może? Finansowe? Gdzież więc szukać prawdziwego sensu?


Gość

#134 Re: Re:

2015-06-28 07:14

#83: - Re:  

 Należałoby się dowiedzieć dlaczego zabija się w Kurozwękach bizony. zasadniczo w przyrodzie zawsze są eliminowane słabsze, ułomne osobniki. Wśród żubrów zapewne też. Tylko rasa ludzka pozbyła się tej naturalnej selekcji, czego skutki już zresztą widać. Poza tym mięso jest naszym naturalnym pokarmem. Wszystkie religie świata to popierają. A jak masz gościu z tym problem to jedż do Chin psy ratować. Sam zaś przejdź na wegetarianizm. Pomyśl o tym jak są traktowane świnki i krówki które przechodzą katusze przez całe swoje życie po to tylko żeby na koniec w bestialski sposób odebrano im życie i by mogły łechtać Twoje gościu podniebienie. Tyle że to mięso wyrośnięte na sztucznych paszach i na mączkach ze zwierzęcych kości smakiem bardziej przypomina trawę niż prawdziwe mięso. Przestań też pić mleko i produkty pochodne, przestań też i jajka... Przynajmniej póki nie zobaczysz na własne oczy jak to zwierzęta mogą być traktowane jak maszyny produkcyjne i całe swoje życie przestać w jednym miejscu w klatce nie wychodząc choćby raz na zewnątrz. Ja pracowałem krótki czas przy kurnikach i wierz mi że jajko smakuje mi od tamtego czasu inaczej.


Gość

#135

2015-06-28 15:12

Skończmy z głupotą polskich komunistycznych urzędników, Zlikwidujcie również bizony w ZOO w Warszawie, przecież znajdują sie one bezpośrednio przy wybiegu żubrów, czy to nie jest zagrożenie? Ten kraj to istny cyrk, chyba że komuś przeszkadza to że pan Popiel ma dochody, bo to że rodziny mają gdzie pojechać z dziećmi i spokojnie odpocząć na łonie natury nikogo w polskich urzędach nie obchodzi.

Gość

#136

2015-06-28 15:15

Nie zgadzam sie z Ta decyzja!!!

Gość

#137

2015-06-28 15:18

Bo decyzja o likwidacji nie ma żadnego sensownego argumentu i jest tylko grą o łapówkę dla pewnych osób.

Gość

#138

2015-06-28 15:19

lubie zwierzeta

Gość

#139

2015-06-28 15:27

Bo decyzja likwidacji jest głupia.Byłam w Kurozwękach ,zobaczenie bizonów na żywo jest naprawdę bezcenne.

Gość

#140

2015-06-28 15:33

Ponieważ bizony powinny zostać i cieszyć się życiem i być atrakcją. A urzędasy nie mają racji.

Gość

#141

2015-06-28 15:33

Jest to kolejna absurdalna decyzja urzędników. To tak jakby każda hodowla świń była wielkim zagrożeniem dla dzików !

Gość

#142

2015-06-28 15:43

Całkiem absurdalne jest wybicie stada, gdyż żubry są daleko i nie mają kontaktu.

Gość

#143

2015-06-28 15:49

Czym zawiniły te zwierzęta, że wydano na nie wyrok. Bezduszność urzędników jest ogromna, może należałoby się zatrzymać choć na chwilę w tym pędzie do beznadziejności i pomyśleć sensownie. Dobrobyt innych może razić w oczy.

Gość

#144

2015-06-28 15:55

To absurd ten kto wymyślił ze bizony zagrażają żubrom niech się pierdolne w łeb IDIOCI

Gość

#145

2015-06-28 16:08

Ponieważ Pan Popiel wykonał BARDZO dużo pracy, czego efekty możemy oglądać na żywo. Nie wspominając o rozreklamowaniu samych Kurozwęk, które mają swój klimat.

Gość

#146

2015-06-28 16:08

Jestem jak najbardziej za.Jak można w bezmyslny sposób robić tyle zlego.Przepisy nie mogą być bezmyślne i nie można ich wykonywać w bezmyslny sposób.!Ale to jak zwykle głupota naszych urzędników!

Gość

#147

2015-06-28 16:19

W obronie zwierząt i regionalnej turystyki

Gość

#148

2015-06-28 16:27

Bo czysta urzędnicza głupota nie może triumfować nad ciężką i rzetelną pracą wielu ludzi.

Gość

#149

2015-06-28 16:55

Ciekawe komu tak na prawdę przeszkadzają te bizony.. są świetną atrakcją. Nie rozumiem zaistniałej sytuacji, ale Polska to kraj absurdu .

Gość

#150

2015-06-28 17:04

Popieram petycję, ponieważ bardzo lubię to miejsce i NIE zgadzam się z decyzją Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.
Decyzję uważam za absurd urzędniczy i z takimi absurdami należy walczyć wszelkimi możliwymi sposobami.